Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tercih...!

Guest Tanju Cansever

Yenmek ya da yenilmek. İşte bütün mesele bu (mu)?  

64 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tercihinizin sebeplerini de yazarsanız daha iyi olacak.

bi problem var galiba oy veremedim ama benim tercihim her zamankinden iyi oynayip yenilmek.

ornegin timo boll la ya da Gurkan abi ile mac yapiyorum. Cok berbat oynayip onu yendigimde tatmin olmayacagim. yani bile bile yenildi iste.... diyecegim. Ama cok iyi oynayip basa bas mucadele edip yenilirsem, `bugun cok iyi oynadim, ama daha fazla calismam lazim deyip yoluma giderim`

su anda almanyadayim. ve gerek yas olarak gerekse oyun gucu olarak olgun rakiplerle mac yapabiliyorum. genelde yenilsem hatta bazen 0 a karsi yenilsem bile eger gercekten kendimce iyi oynadiysam mac sonrasi mutlu oluyorum...

bu arada gercekten guzel bir anket

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi yada kötü oynamak doğrudan kişi ile alakalı olmayabilir. Masa tenisinde en önemli konulardan biri karşınızdaki rakiptir. Rakibinizin oyunu size ters gelip iyi oynamanıza engel olabilir. Fakat bazı oyuncularada oyununuz tuttuğundan ona daha iyi oynayabilirsiniz. Tabi bu arada bu anlattıklarım oyun seviyeleri açısından birbirleri arasında uçurum olmayan oyuncular için geçerli olabilir yoksa oyun seviyesi olarak oyunu düşük olan birinin, seviyesi iyi olanı ne kadar iyi oynarsa oynasın yenmesi mümkün değildir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında her zaman iyi oynamayı tercih ederim

Fakat liseler arasın maçta literatürde ismi geçmeyen-o anda sayıyı alabileceğim tipiyle sayı aldığım da oldu.

Fakat iddia da olsa spinlerimi göstermeyi severim. En güzeli de spini bilmeyen birilerine spin çektiğimde topu ıskalaması

he heee :D:

Fakat Okulumda teknik bilgisi hocamdan sonra en iyi olan ben olmama rağmen 2. oldum

Sebebi de spin yüzdemin düşük olması ve çatır çatır aldığım sayıların kendi hatalarımla erimesiydi

Gerçi tutturduklarım iyi gidiyodu

hatta bir tanesini epey yoğun ve yüksekten çekmiştim

Karşıdaki topu masa dışında beklerken top masaya düşünce epey morali bozulmuştu

İzleyen herkesin söylediği de

-Sayıları sen aldın, sen verdin...

İyi oynadığım ve tekniklerimi kullandığım bir maçtı ve yenildim

Fakat yenmiş olmaktan inanın çok daha fazla zevk aldım

Bir de liseler arası maçlar var ki, onlarda da teknik oynayamadığım ama yendiğim halde kendimi kötü hissediyordum

Toplar çok dengesiz geldiği için uzak yerlere top atıp sayı alıyordum ve bu hiç zevk vermiyordu

Final maçı hayatımda yaptığım en güzel en zevkli maçtı.Yenilmiştim ama karşımdaki adam turnuvada teknik bilgisi olan 3 kişiden biriydi

Ve maçta spine-spinden tutun da hava topuna kadar çok renkli ralliler oldu.

Ben forehandine top atıp backhandine top atıp sayı aldım.

O benim kütleri hava topuyla geri çevirdi

3 veya 4. kütümde iyi loopla topu güzel yükseltti topu dışarı attım.

Masatenisinde yenmek kadar yenildiğimiz maçlardan da zevk alabilmek de çok önemli...

Zaten masa tenisine bağlayan da bu değil mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

YORUM(Tanju Cansever @ 28 07 2007, 02:18)

Zaten anket formatı da oy vermeyi kabul etmiyor.

Database dosyalarında bir bozulma olmuş düzelttim, şimdi oy verebilirsiniz.(Ertan)

Bu anketin dosyası düzeltilirmi.Sonuç ne çıkar.Ezilmedik YENİLDİK.

Türk sporcusunun bilinç altındaki gerçek.Yenilmek önemli değil amaç ezilmemek .O zaman hiçbir müsabakaya katılma bak birşey oluyormu.

Amaç yenmek ,ki onun için müsabakalar düzenleniyor.Yenilipte sevinen birini daha görmedim.

Hazır sistem bozmuş anketi , düzeltilmesinin anlamı varmıydı?

Birde üşenmeden birsürü anlamsız yazı yazdım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın kim olduğu, yaşı ve lokasyonu bilinmeyen, daha ilk mesajında eleştiri yapmak için foruma üye olmuş kardeşim,

Bu ankette müsabakadan söz eden var mı? Önce okuduğunu anla, sonra da eleştiri yapacaksan yapıcı ol yıkıcı değil!!!

Farkındaysan bu forum birbirine saygısı olan insanlardan oluşuyor. Aksi takdirde bu kadar uzun ömürlü olmazdı....

- Her zamanki oyununuzdan daha iyi oynadınız ama yenildiniz..

- Her zamanki oyununuzdan daha kötü oynadınız ama yendiniz..

-(Sayın kim olduğu, yaşı ve lokasyonu bilinmeyen, daha ilk mesajında eleştiri yapmak için foruma üye olmuş kardeşim,

-(Önce okuduğunu anla)

-(Farkındaysan bu forum birbirine saygısı olan insanlardan oluşuyor)

-(uzun ömürlü olmazdı)

Bak arkadaş, yukarıda senin yazdıklarını parantez içine aldım.Bunları benim şahsıma yazdın.Şimdi sen okuda ne yazdığını anlamaya çalış..?

8 aydır yaklaşık bu sitede bilgi edinmek için her türlü yazıyı okumaya çalışıyorum.

Yaptığın anketin içeriğini anlayamadım .Sizin dediğiniz gibi önce benim okuduğumu anlamam lazım.Yada senin nasıl bir anket konusunu işlediğini anlaman lazım.

Bu forumda yaş,meslek,mevki,cinsiyet,nerde oturduğun gibi bilgi alışverişi olmuyor. İsminden belli MASATENİSİ FORUM

Eleştirinin yapıcısı,yıkıcısı olmaz .Adından belli eleştiri.Uslubum sert olabilir ama saygısızca değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
- Her zamanki oyununuzdan daha iyi oynadınız ama yenildiniz..

- Her zamanki oyununuzdan daha kötü oynadınız ama yendiniz..

-(Sayın kim olduğu, yaşı ve lokasyonu bilinmeyen, daha ilk mesajında eleştiri yapmak için foruma üye olmuş kardeşim,

-(Önce okuduğunu anla)

-(Farkındaysan bu forum birbirine saygısı olan insanlardan oluşuyor)

-(uzun ömürlü olmazdı)

Bak arkadaş, yukarıda senin yazdıklarını parantez içine aldım.Bunları benim şahsıma yazdın.Şimdi sen okuda ne yazdığını anlamaya çalış..?

8 aydır yaklaşık bu sitede bilgi edinmek için her türlü yazıyı okumaya çalışıyorum.

Yaptığın anketin içeriğini anlayamadım .Sizin dediğiniz gibi önce benim okuduğumu anlamam lazım.Yada senin nasıl bir anket konusunu işlediğini anlaman lazım.

Bu forumda yaş,meslek,mevki,cinsiyet,nerde oturduğun gibi bilgi alışverişi olmuyor. İsminden belli MASATENİSİ FORUM

Eleştirinin yapıcısı,yıkıcısı olmaz .Adından belli eleştiri.Uslubum sert olabilir ama saygısızca değil.

Masatenisi Forumu sanal bir alem değil. Bu forum üyeleri 4. buluşmalarını yapacaklar ve herkes az çok birbirinin gerçek kimliğini biliyor. Kendini tanıt da moderatör müsün admin misin, ne hakla emek verilmiş bir anketin anlamsızlığını ifade edip iyi ki sistem bozmuş falan diyebiliyorsun anlayalım. Saygı görmek istiyorsan önce saygılı olmak zorundasın. Herkesin yaptığı ankete saygı göstermek lazım.

Ayrıca "klasik Türk mantığı işte, yenildik ama ezilmedik" gibi cümleler kurarak gaflet içine düştüğünü de belirtmek isterim. İlk mesajını üşenmeden yazdığını söylüyorsun ama inşallah bu sefer üşenir de cevap yazmazsın.

Masatenisi hayatında sana başarılar dilerim......

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masatenisi Forumu sanal bir alem değil. Bu forum üyeleri 4. buluşmalarını yapacaklar ve herkes az çok birbirinin gerçek kimliğini biliyor. Kendini tanıt da moderatör müsün admin misin, ne hakla emek verilmiş bir anketin anlamsızlığını ifade edip iyi ki sistem bozmuş falan diyebiliyorsun anlayalım. Saygı görmek istiyorsan önce saygılı olmak zorundasın. Herkesin yaptığı ankete saygı göstermek lazım.

Ayrıca "klasik Türk mantığı işte, yenildik ama ezilmedik" gibi cümleler kurarak gaflet içine düştüğünü de belirtmek isterim. İlk mesajını üşenmeden yazdığını söylüyorsun ama inşallah bu sefer üşenir de cevap yazmazsın.

Masatenisi hayatında sana başarılar dilerim......

Tanju Cansever

Yaptığın anketin yeri burası değil , sohbet kısmı olabilirdi.Bunu anlatmak istemiştim ama anlatamadım. Devamlı saygıdan bahsediyorsun . Buraya senin fikirlerini düzeltmek için eleştiri yapmadım,yanlış mesaj verdiğin için eleştirdim.Eleştirilmeye(iyi veya kötü yönde) katlanamıyorsan yazmaya bilirsin .Bu forum masa tenisi sporuna gönül vermiş binlerce insanın (özellikle genç insanların ) doğru yönlendirilmesi ve bilgilendirilmesi için kurulmuş bir sanal alan.Babamızın oyun parkı değil.

Merak etme bu tür yazılara üşenmeden cevap hakkımı kullanırım .İnsanlar eleştiriler ,yazışmalar,konuşmalar sonunda doğruları bulmaya çalışır.

Cevap hakkını herzaman herkez kullanabilir.İZİN ALINMASINA GEREK YOKTUR

Masatenisi hayatında sanada başarılar dilerim... KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar merhaba; eleştiri yapmak ve eleştirilere açık olmak tabi ki önemli ama kişisel bir eleştiri yapıyorsak veya kişisel bir eleştiriye yanıt yazacaksak özel mesaj atmamız daha iyi olur. ya da daha da güzeli; hep aktifleştirmeye çalıştığımız sohbet odasında bu tür konunları birebir konuşabiliriz. hepinizi mutlaka forum buluşmasına bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Bu anketle ilgili yorum yapma heves ve isteğim kırılmış olmasına rağmen, yine de iki şey söylemek istiyorum.

İlk cevap seçeneğini tercih edenler, eğer kötü bir performans ile oynayıp yenilseydiniz tabi ki bunu istemezdiniz. Hiç kimse istemez. Çünkü her zamanki oyununuz ya da iyi bir performans ile belki yenme ihtimaliniz vardı. Görünen o ki, sizin iyi oyununuza karşılık rakip sizden üstün ve yenilmeniz olağan bir sonuç. Bu oyuncu karşısında aldığınız yenilgi sizi üzmemeli. Aksine iyi oynadınız ve kendinizi aştınız, ayrıca rakibinizin üstün oyununu görünce bilgi ve görgünüzü, ufkunuzu genişletmiş oldunuz.

İkinci seçeneği tercih edenlerin ise daima yenme arzusunda olduğunu düşünüyorum. Ama bu imkansızdır. Eğer hiç yenilmek istemiyorsanız genellikle sizden kötü oyuncularla oynayıp aldığınız ucuz galibiyetlerle idare etmeniz gerekiyor.

Son söz: Masa tenisinde ustalaşmak ancak usta-çırak ilişkisi ile mümkündür. Hemen kendinize bir usta bulup yenilmeye başlayın!..... :kizgin: :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son söz: Masa tenisinde ustalaşmak ancak usta-çırak ilişkisi ile mümkündür. Hemen kendinize bir usta bulup yenilmeye başlayın!..... :kizgin: :gulumse:

Tanju bey,

Gerçekten bu söylediğiniz olay çok doğru, tamamen katılıyorum. Ayrıca usta oyuncuları seyrederek bir şeyler öğrenmek, oynamak kadar önemli.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Tanju bey,

Gerçekten bu söylediğiniz olay çok doğru, tamamen katılıyorum. Ayrıca usta oyuncuları seyrederek bir şeyler öğrenmek, oynamak kadar önemli.

Saygılar,

Sayın Myilik2002,

Bana hak verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu anket ciddi turnuvalara katılanlara hitap etmiyordu, kendini geliştirmek isteyenler için bir fikir sunmak istedim aslında. Ama yanlış anlaşılmalar neticesinde gereksiz tatsız mesajlar girdi devreye. Sizden onaylayıcı bir mesaj aldığım için mutluyum.

Selam ve saygılar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Myilik2002,

Bana hak verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu anket ciddi turnuvalara katılanlara hitap etmiyordu, kendini geliştirmek isteyenler için bir fikir sunmak istedim aslında. Ama yanlış anlaşılmalar neticesinde gereksiz tatsız mesajlar girdi devreye. Sizden onaylayıcı bir mesaj aldığım için mutluyum.

Selam ve saygılar....

merhabalar,

tanju bey hevesiniz ve yorumlarınız eksik olmasin ben şahsım adıma yazılarınızı, yorumlarınızı keyifle okuyorum. Yorumunuza tamamen katılıyorum ustalarla(hem oyun olarak hem de sporcu olarak) oynamak her zaman icin daha keyifli olmustur. Belki de bu yuzden hic birincilik alamadım girdigim turnuvalarda, hep ikincilikte kaldım <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Arkadaşlar, kötü oynamak ve yenmek seçeneğini seçen biri olarak bir örnekle açıklama yapmak istiyorum.

Diyelim ki siz Fenerbahçe'siniz ve Pendik ile maç yapıyorsunuz. O kadar kötü, o kadar rezil oynadınız ki yenilmeyi hak ettiniz. Ama bişeyler oldu, penaltı falan derken zar zor 1-0 maçı aldınız. İşte bu maç unutulur gider.

Ama siz Fenerbahçe olarak Pendik'e yenilirseniz, bu da tarihin defterine yazılır.

Böyle bir sebepten dolayı bu seçeneği işaretledim.

Ama Tanju Bey'in de dediği gibi, sürekli kendinden zayıf oyuncularla oynayarak, kötü oynasa da yeneceği kişilerle oynamak düşüncesinin son derece yanlış bir düşünce olduğuna da katılmamak mümkün değil.

Çok iyi oynayıp yenilmek de nasıl olabilir ? Mehmet abinin dediği gibi, rakip sizden birkaç gömlek üstündür, yenmenin mümkünatı yoktur, zaten masa tenisinde futboldaki gibi top yuvarlaktır olayı yok, arada gömlek farkı varsa sonuç büyük ihtimal belli oluyor. O da bu şekilde olur.

Kendinden zayıf bir oyuncuya karşı mükemmel oynayıp yenilmek konusunu ise düşünmek bile istemiyorum, o da olsa olsa onurlu mağlubiyet olurdu :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..