Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Mi, Tahta Mı

Guest Hüseyin Adalar

Lastik mi, Tahta mı  

84 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Hüseyin Adalar

Evet arkadaslar sizce hangisi daha onemli?

raketin kalbi tahtadir dense ve asil pahali olan tahta da olsa, yoksa lastik daha mi onemli?

bana sorarsaniz lastik.

zira mukemmel tahta, uyduruk lastikler ile oynamaktansa; uyduruk (tava bile olur) tahta, iyi lastikler ile oynayinca gercek oyuna daha yakin olur gibime geliyor.

ayrica lastikler arasinda bariz farklar anlasilirken, tahtanin biraz daha psikolojik etkisi var gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Hüseyin Adalar
"ikisi de" secenegi olmaliydi;birbirini tamamlayici etkenlerdir bence;

ama illa hangisi daha ii bi soru soruluyorsa:tabii ki lastik -_-

ikisi de secenegini koyunca hepimizin otomatik onu isaretleyecegini bildigimden koymadim :)

ikisi arasinda tercih yapiyoruz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Hüseyin Adalar
tamam o zaman forza lastik :hehe:

huseyin abi elin degmisken tahta secimindeki son kararima da bi yorum yazsana sana zahmet :fildir:

tahta seçim mesajini bulamadim. bu forumda gerek tahta gerek lastik konusunda hem teorik olarak, hem de bizzat deneyip fikir sahibi olan, ve isin gercek uzmanlari diyebilecegimiz bir cok arkadas var, onlarin yorumlari daha yararli olacaktir.

ama vakt-i zamaninda stiga energy aldim hayatim degisti gibi bir konu vardi, son derece aciklayici idi. ben de o tahta ile biraz oynadim. guzel tahtaydi,

genel olarak stiga tahtalar iyidir ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 months later...

bana tercih hakkı verseler, deseler ki bir firma senin için lastik veya tahta üretecek. sadece tek hakkın var. hiç düşünmeden tahta isterdim onlardan. lastiğin ömrü kısadır lastik her zaman değiştirilebilir. ama iyi bir tahtayla 20-30 yıl dahi oynanır. ve bence oyunun gidişini öncelikle tahta belirler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Profosyenel olarak bakarsanız hiç farketmez.Hangi markadan avantajı varsa onu kullanır.Hangi tahtaya alışmıssa sapını değiştirir kullanır,lastik de ise farklı markaların birbirine benzer lastiklerinden birini üzerine yapıştırır(Rasgele değil kendine uyanı).

Amatörler (çoğunluk yani) tamamen duygusaldır.Tahta der.Üzerine duyduğu ,beğendiği veya denediği lastiği takar.Uyarsa devam.Uymassa lastiği değiştirir.Oda olmadı tahtayı lastikleriyle satar.Bu kısır döngü, yeni bir tahta bulana kadar devam eder.

Kıssadan hisse, profosyeneller için önce duygusal(para) diğer kısmı halledilebilir ufak bir ayrıntı.Amatörler için önce tahta.

Forum bünyesinde yazan arkadaşların imzalarında ilk baktığımız ekipman tahtadır,lastik ise amatörler için bir ayrıntıdır.

Sanal etki %80 tahta %20 lastik

Gerçek etki %80 lastik %20 tahta

Değişken bir teoridir.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

'''''''''' Amatörler (çoğunluk yani) tamamen duygusaldır.Tahta der.Üzerine duyduğu ,beğendiği veya denediği lastiği takar.Uyarsa devam.Uymassa lastiği değiştirir.Oda olmadı tahtayı lastikleriyle satar.Bu kısır döngü, yeni bir tahta bulana kadar devam eder. '''''''''

lütfen sözlerimize dikkat edelim. siz gelin amatör profesyonel neyse tartışalım. yaklaşık 22 yıldır masa tenisi oynarım. senin söylediğin gibi sık tahta alıp da satmam. son tahtamla 15 yıl oynamıştım. öyle bilip bilmeden konuşmayalım lütfen. oyunda asıl olan bana göre tahtadır. fikrime katılırsın veya katılmazsın ama saygı duyarsın. bu şekilde yorum yapman senin amatörlüğün. profesyonel bir ruh taşımadığını düşünüyorum.

tahta kişiye göre yapılır kişi yapılan lastikle oynar. ben şimdiye kadar duymadım ki kişiye özel lastik yapılsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta bi oyuncunun ruhu gibidir üstüne biçok lastikle oynayabilir. Dikkat edin saadettin bey bi ara stiga ulf tickan(9)kat arıyodu. ben şahit olduğum kadarıyla 18 sene bu tahtayla oynamış ki hala bu tahtayı kullanıyo eski milli lerimizdendir kendisi birçok lastikle düzgün oyun çıkarıyo bazen yasaka bazen sriver bazen diğerleri ama dikkat ettiğim nokta tahta paramparça olmasına rağmen tahta yı değiştirmiyo benim raketimle oynadığında ise bu odunla nasıl oynuyosun dedi.

tahta bi oyuncunun ruhu gibidir. ben tahta diyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta bi oyuncunun ruhu gibidir üstüne biçok lastikle oynayabilir. Dikkat edin saadettin bey bi ara stiga ulf tickan(9)kat arıyodu. ben şahit olduğum kadarıyla 18 sene bu tahtayla oynamış ki hala bu tahtayı kullanıyo eski milli lerimizdendir kendisi birçok lastikle düzgün oyun çıkarıyo bazen yasaka bazen sriver bazen diğerleri ama dikkat ettiğim nokta tahta paramparça olmasına rağmen tahta yı değiştirmiyo benim raketimle oynadığında ise bu odunla nasıl oynuyosun dedi.

tahta bi oyuncunun ruhu gibidir. ben tahta diyorum

bunu sadece şeref abi değil jan owe waldner de diyor "Tahta bir oyuncunun ruhu gibidir. O yüzden benim için tahta daha önemlidir" gibisinden bir sözünü gördüğümü çok iyi hatırlıyorum. Hem bundan hem de bana göre tahta daha önemli ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lütfen sözlerimize dikkat edelim. siz gelin amatör profesyonel neyse tartışalım. yaklaşık 22 yıldır masa tenisi oynarım. senin söylediğin gibi sık tahta alıp da satmam. son tahtamla 15 yıl oynamıştım. öyle bilip bilmeden konuşmayalım lütfen. oyunda asıl olan bana göre tahtadır. fikrime katılırsın veya katılmazsın ama saygı duyarsın. bu şekilde yorum yapman senin amatörlüğün. profesyonel bir ruh taşımadığını düşünüyorum.

tahta kişiye göre yapılır kişi yapılan lastikle oynar. ben şimdiye kadar duymadım ki kişiye özel lastik yapılsın(turushanovgu)

Evet haklısın Turushanovgu.

Ben ne yazdım sen ne anladında ne yazdın.Yazımın sonunda değişken bir teoridir diye yazdım yani fikirlerine uymazsa değiştire bilirsin ,üzerine kendi yorumunu yapabilirsin .Beğenirsin beğenmessin diye yazmadım ,kendi doğrularımı yazdım.Kimsenin doğrularına futursuzca saldırmadım.

Kusura bakmayın ,ben de 32 senedir amatör bir ruhla oynamaya çalışıyorum daha profosyenel olamadım ..! Bir 32 sene daha zamanım kalırsa amatörce devam edeceğim belki ileride profosyenel olabilirim.. mi..!

1977 senesinde aldığım biraz hırpalanmış stiga allround wood tahtam hala duruyor.

Saygılarımla

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..