Jump to content
Masatenisi.org Forum

Robot Denen Bişi Var

Guest Tamur

Recommended Posts

http://www.newgy.com/Products/Specifications.html

buradaki bilgiler eğer doğru ise 540, 1040 ve 2040 modelleri hepsi hemen hemen aynı hızda topu fırlatıyorlar ( yani topun hızı ).

540 -> 70 mph , 2040 -> 75 mph. Görüldüğü üzere büyük bir fark yok. Yani topa verdikleri spin efekti hemen hemen aynı gibi.

Ben 540 'ı yaz sonu almayı düşünüyorum (top tutma filesi ile). Özellikle backhand vuruşlarımı düzeltmek için. Dakikada 13-63 arası top fırlatma adeti de bence iyi.

Zaten bir kaç dakika sonra toplar bitecek ve kısa bir dinlenmeden sonra gerekirse robotun yerini değiştirebilirim.

Kafasının sabit olmasını şu şekilde avantaja dönüştürebiliriz sanki: Robotu tam ortaya koyup, yönünü de tam ortaya atacak şekilde ayarladıktan sonra gelen toplara bir BH bir de FH vurarak ayakları da gayet iyi çalıştırabilirim herhalde.

Robot almış olan başka arkadaşlar da vardır herhalde. Onlar da tecrübelerini yazarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.newgy.com/Products/Specifications.html

buradaki bilgiler eğer doğru ise 540, 1040 ve 2040 modelleri hepsi hemen hemen aynı hızda topu fırlatıyorlar ( yani topun hızı ).

540 -> 70 mph , 2040 -> 75 mph. Görüldüğü üzere büyük bir fark yok. Yani topa verdikleri spin efekti hemen hemen aynı gibi.

Ben 540 'ı yaz sonu almayı düşünüyorum (top tutma filesi ile). Özellikle backhand vuruşlarımı düzeltmek için. Dakikada 13-63 arası top fırlatma adeti de bence iyi.

Zaten bir kaç dakika sonra toplar bitecek ve kısa bir dinlenmeden sonra gerekirse robotun yerini değiştirebilirim.

Kafasının sabit olmasını şu şekilde avantaja dönüştürebiliriz sanki: Robotu tam ortaya koyup, yönünü de tam ortaya atacak şekilde ayarladıktan sonra gelen toplara bir BH bir de FH vurarak ayakları da gayet iyi çalıştırabilirim herhalde.

Robot almış olan başka arkadaşlar da vardır herhalde. Onlar da tecrübelerini yazarsa sevinirim.

Hakan Bey burada yazılan mesajların bir çoğu 2004 yılına ait. Benim tavsiyem robopong 2040 modelini almanız. Topların toplanıp yeniden kullanılır duruma gelmesi çok önemli. Zamandan kazanırsınız ve sıkıcı olmaz. 2040 modelinde topun hızını, masanın hangi noktasına veya değişik noktalara atmasını ve dakikadaki top atış sayısını değiştirebilirsiniz. Bachand çalışırken daha çabuk vuruşlar yapılabiliyor. Diğer modeller bir süre sonra yetersiz kalacaktır. Bu modelle Top Spin, kesme, side spin ve servis atışı yaptırılabiliyor. Oldukça kaliteli bir ürün çok yoğun kullanmamıza rağmen bozmayı başaramadık. :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey burada yazılan mesajların ..... ....

Merhaba Hakan bey, cevabınız için teşekkürler.

File sistemini zaten alacağım. Toplar kovada birikecek. Eğer ara vermeden devam etmek istersem, birisi kovayı sadece boşaltması gerekecek. Arkadaşlar yapar bunu. Ayrıca top kapasitesini 200'e çıkaracağım için (ilave top sepeti ile) hemen de bitmeyecek toplar. 200 topda bir mola versem olur herhalde. Topu farklı yerlere atma dışında diğer tüm özellikleri hemen hemen aynı 3 modelin de:

Spins : Topspin, backspin, left sidespin, right sidespin, combination spins

Shot Selection : Push, chop, serve, drive, lob, fast loop

Kalitesi de aynıdır diye düşünüyorum, hatta daha düz model olduğu için 540'ın bozulma olasığı da daha az olmalı. Fiyatlar birbirine yakın olsa tabiki sizin dediğinizi ben de tercih ederdim. Fakat arada 100% fark var. Şu an bütçe 540'a yetiyor. İleride, hala robota ihtiyaç duyarsam bunu satar daha iyi bir model düşünebilirim. Hatta 2 robot (540) + file sistemi , yine de 2040'dan daha ucuz oluyor. Bir masada 2 robot bile düşünülebilir bu durumda. Aynı veya farklı noktalara farklı spin ve hız kombinasyonları mesela olabilir ( bir anda aklıma geldi şimdi )

Tabii yaz sonuna kadar düşünmek için bol vaktim olacak. Şimdilik 540 tercihim. 540'ı kullanan veya sizin gibi diğer modellerde tecrübesi olanların yorumlarını değerlendireceğim tabiiki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

pahalı ürün yoktur yanlış harcama vardır tercihlerinizi dogru yaptıgınız sürece bence her ürün ucuzdur..

kaç tane evde masa+robot var (?) peki kaç tane evde koşu bandı var (?)

gördügünüz gibi olay tamamen harcamalarınızı düzenlemekten geçiyor amatör spor ruhuna sahip olmadıgımızdan parayı bulunca tenis masası degil koşu bandı alırız salonun en güzel köşesine(;

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

pahalı ürün yoktur yanlış harcama vardır tercihlerinizi dogru yaptıgınız sürece bence her ürün ucuzdur..

kaç tane evde masa+robot var (?) peki kaç tane evde koşu bandı var (?)

gördügünüz gibi olay tamamen harcamalarınızı düzenlemekten geçiyor amatör spor ruhuna sahip olmadıgımızdan parayı bulunca tenis masası degil koşu bandı alırız salonun en güzel köşesine(;

Koşu bandı alsak iyi gene bir sporcu aile görüntüsü veririz hiç değilse,biz esas yemek masası ve sekiz sandalyeyi alıp salonun yarısını doldurup senede iki kere kullanmayı tercih ederiz nedense, genç nesile şu yemek masası angaryasını ne yapıp ne etsekte şu salona koydurtmasak daha iyi olmaz mı sizce..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Koşu bandı alsak iyi gene bir sporcu aile görüntüsü veririz hiç değilse,biz esas yemek masası ve sekiz sandalyeyi alıp salonun yarısını doldurup senede iki kere kullanmayı tercih ederiz nedense, genç nesile şu yemek masası angaryasını ne yapıp ne etsekte şu salona koydurtmasak daha iyi olmaz mı sizce..

ktm

masa tenisi ve koşu bandı benzer kategoriler oldugundan örnek verdim daha fazla eforu hemde keyifle sarfetmek ve gerçek bir hobi edinmek varken Oo ruhsuz koşu bandlarınının salonlara doldurulmasını anlamıyorum aslında anlıyorum statü göstergesi olmuş orta direkte.

bizim kültürümüzde yemek masasının bir işlevi yoktur zaten ben hatırlıyorum salonumuzda ceviz kaplama el yapımı 12 kişilik masamız dururdu ama biz yerde yemek yerdik(;

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..