Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Sertliği

Recommended Posts

bu lastik sertliklerinin sınıflaması hakkında bilgi verebilecek var mı acaba

Aslında üst lastikle süngerin sertlikleri ayrı ayrı yorumlanabilir ama genel olarak süngerler hakkında derece ile üreticiler bilgi veriyor. 30-38 derece arası yumuşak, 38-42 derece arası orta, daha yukarısı da orta sert ve sert diye sınıflandırılabilir sanırım. Gerçi bu benim şahsi sınıflandırmam :gulumse: . Ama aynen spin, hız, kontrol verilerinde olduğu bu konuda da üreticilerin verileri birbiri ile çok tutarlı olmuyor. DHS H3'u 39-40 derece diye satarken Sriver 38 derece diye satılıyor. Bana göre H3'ün süngeri Sriver'a göre 1 derece değil, baya baya sert.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sünger sertliğini oynamadan anlamanızın imkanı yok. Bazı süngerler bana yumuşak geliyor ambaşkası çok sert diyebiliyor. Aynı şey tahtalar için de geçerli. Benim çok kontrollü dediğime başkası kontrolü sıfır diyebiliyor. Hatta itiraf edeyim oyunum geliştikçe ben bile aynı tahta ve lastikleri farklı hissetmeye başladım. Önce kontrollü deiğim şimdi kontrolzüs, hızlı dediğim yavaş gelmeye başladı. İşin anahtarı denemek, bir de bişeye karar verip sebat etmek. Web sitelerindeki hızı 8 kontrolü 10 falan bence hikaye, onlara bakıp sakın karar vermeyin. Piyasada sınıfına göre en çok tutulan lastik ve tahta genelde en iyisidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..