Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yapıştırıcı Hakkında Yardım

Misafir

Recommended Posts

ertan abi bnde 16 yaşında yani küçük bir kullanıcıyım şu ITTF onaylı olmayna zamklr neler yarımcı olur musunuz??

Bunlar insanların kendi yaptıkları zamklar. Bunların içinde bilinçsizce kullanılan uçucu solventler deriye, akciğerlere, merkezi sinir sistemine zarar verebiliyorlar. Ayrıca çok yanıcı olabiliyorlar.

Yine benzer sebeplerden dolayı 1 Eylül 2008 den itibaren uçucu solvent içeren tüm zamklar tamamen yasaklanıyor. Bunların yerine su bazlı zamklar çıkacak, hatta çıkmaya başladı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
Bunlar insanların kendi yaptıkları zamklar. Bunların içinde bilinçsizce kullanılan uçucu solventler deriye, akciğerlere, merkezi sinir sistemine zarar verebiliyorlar. Ayrıca çok yanıcı olabiliyorlar.

Yine benzer sebeplerden dolayı 1 Eylül 2008 den itibaren uçucu solvent içeren tüm zamklar tamamen yasaklanıyor. Bunların yerine su bazlı zamklar çıkacak, hatta çıkmaya başladı.

Su anda Almanyadayim. Burdaki bir Masatenisi malzemesi satan dukkanin sahibi, bana bu solusyonlardan bahsetti. Su bazli olduklarindan fln. 3 4 gun once de Stiga nin yanilmiyorsam yapistiricilari geldi. Hic denemedim. Bende 1 hafta once Spinny Top solusyon aldim. Her antremandan once lastiklerini tekrar yapistiranlar icin tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

su bazlı zamklar satılmaya başladı mı? kullanan varsa etkisi hakkında bilgi verebilir mi?

yabancı forumdan bazıları butterfly ın çıkarmış olduğu su bazlı solüsyonu alıp kullanmışlardı. Hiç bir hızlandırıcı etkisinin olmadığıı belirtiyor. Butterfly su bazlı hızlandırıcı bi solüsyon üzerinde çalışıyormuş. Bence çoktan hazırdır. Ancak yüksek fiyattan satabilmek için yasağın onaylanacığı tarihi bekliyorlar ve böylece herkes bu su bazlı solüsyonlara hücüm edeceğinden japonlar cepleri bayaa bi doldurcaklar gibi gözüküyor :kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

neden hizlandirici zamklarin yasaklandigini hala anlamiyorum.

Stiganin su bazli solusyonunun rengi beyaz ve igrenc bir kokusu var(ahhh eski solusyonlar....) arkadaslarimizinda soyledikleri gibi onunda hizlandirici etkisi yok. Yani lastik nasil ise aynn oyle. Bence diger solusyonlar yasaklandiktan sonra firmalarin yeni nesil lastiklerinin satisinda patlamalar olacak...

Tibhar Nimbus adi ile yeni bir serinin uretimine basladi. Soft, sound.... vs cesitleri var. Ben nimbus soft max denedim. hem bh hemde fh icin cok guzel. Spinlerininiz muthis etkili oluyor. Bloklarda bazen kontrol sorunu yasasamda bunn benim dusuk teknigimden kaynaklandigini dusunuyorum :D.

Donic de Formula serisi ve ozellikle Coppa J.O. Waldner Gold serisi ile goyde tercihlerden biri. Ben hic kullanmadim. Bir cok lastigi denemis bir oyuncudan aldigim duyumlara gore J.O. gold un nimbus kadar iyi olmadigini soyledi. Ama zevkler tartisilmaz size uygunsa bilemem...

Diger firmalar hakkinda yeterli bilgiye sahip degilim o yuzden yorum yapmayacagim.

tekrar soyluyorum diger yapistiricilar yasaklandiktan sonra bu lastiklerin satisinda patlama olacagini dusunuyorum...

saygilarimla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

neden hizlandirici zamklarin yasaklandigini hala anlamiyorum.

Stiganin su bazli solusyonunun rengi beyaz ve igrenc bir kokusu var(ahhh eski solusyonlar....) arkadaslarimizinda soyledikleri gibi onunda hizlandirici etkisi yok. Yani lastik nasil ise aynn oyle. Bence diger solusyonlar yasaklandiktan sonra firmalarin yeni nesil lastiklerinin satisinda patlamalar olacak...

Tibhar Nimbus adi ile yeni bir serinin uretimine basladi. Soft, sound.... vs cesitleri var. Ben nimbus soft max denedim. hem bh hemde fh icin cok guzel. Spinlerininiz muthis etkili oluyor. Bloklarda bazen kontrol sorunu yasasamda bunn benim dusuk teknigimden kaynaklandigini dusunuyorum :D.

Donic de Formula serisi ve ozellikle Coppa J.O. Waldner Gold gozde tercihlerden biri. Ben hic kullanmadim. Bir cok lastigi denemis bir oyuncudan aldigim duyumlara gore J.O. gold un nimbus kadar iyi olmadigini soyledi. Ama zevkler tartisilmaz size uygunsa bilemem...

Diger firmalar hakkinda yeterli bilgiye sahip degilim o yuzden yorum yapmayacagim.

tekrar soyluyorum diger yapistiricilar yasaklandiktan sonra bu lastiklerin satisinda patlama olacagini dusunuyorum...

saygilarimla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben anlıyorum. Zira bu ürünler ciddi anlamda sağlığa ve çevreye zararlı. Hatta yurtdışında BTY ürünlerinden birini kullanırken solunumu duran bir oyuncu oldu. BTY de bu konu ile ilgili duyuru yaptı. Her konuda sağlık, çevre vs. denirken bu konuda neden olmasın. Tutkalsız oyunda da yeterince hızlı olunabilinir. Tahtalar gittikçe hızlanıyor, yeni all artık aşağı yukarı off- oldu. Zira lastikler de eskiye nazaran oldukça hızlı. Daha da hızlanacaklar. Bir şekilde insanlar buna da adapte olacaktır.

Şunu da eklemek istiyorum, senin gibi genç yeteneklerin tutkal kullanması bence iyi değil. Erkenden tutkala alışmak tekniğinin gelişimini yavaşlatacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..