Jump to content
Masatenisi.org Forum

şutopçulara Karşı Nasıl Oynamak Gerekir?

Recommended Posts

Şutop oyun tarzına karşı hangi taktikle oynamak gerekir?

Oynadığım kişi solak ve forehandime çaprazdan ani toplarla alıyor sayıları genelde.

Servisler daima uzun servisler. Bazıları ise topspinli.

Hangi taktikle oynamalıyım ki atak üstünlüğünü karşı tarafa vermemeliyim?

Karşı tarafın atak yapacağını anlayınca masadan açılıyorum ve savunmaya geçmek zorunda kalıyorum

Bu da sinirimi bozuyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşım oyun tarzını bilmiyorum ama rakibin hem solak hem de atak oynuyorsa yapacağın en güzel şey atak yapmasını önlemek. oyunu kesiğe çevirirsen hem stres yaparsın hem de oyunu kaybedebilirsin. sen de atak oyna masadan çok fazla açılma. asla forhand'ine düz top kaldırma backhand'ine oynamaya çalış. raketin atak oyun oynamaya uygun. ilk atağı sen yap. rakibinin düz servislerini backhandine uzun aç. ve dirsek noktasına oyna. eminim daha güzel oyunlar çıkartırsın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

rakıp sutopcuysa dolu topa gırerken cok zorlana bılır servıslerınle baslarken kısa ve keısk servısle ona atak yaptırma fırsatı vermıcen kısa kesık topla oda sana mecburen keısk yollucak ve ılk ataga sen gırmeye calıscan onun servıslerınede uzun servıs atıyorsa ılk atagı keısnlıkle sen yapmalısın ama kısa atıyorsa yıne kesık bırakıp oyunu tıkar ve ataga sen gecerek rakıbının oyununu tıkaya bılırsın onu atak yaptırmayarak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..