Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Toplamak

Recommended Posts

teşekkür ederim ömer dikkate elacağım önerini

bende ömerin dediğibe katılıyorum ama sanki tackhiness chop2 yerine ne bileyim bir tackyfire drive (çok kalın olmamak şartıyla 1.7-1.9 olabilir) daha iyi gider gibi sanki hem bildiğim kadarıyla joo see hyuk ta backhand te feint long forhand te de tackyfire drive ile oynuyor ( ne kullandığından çok ta emin olmamakla beraber bu benim fikrim ) sana ekipman seçiminde kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

caner 92 arkadaşım senin açtığın konuda kendi derdimi dile getirdiğim için özür dilerim.

ömer arkadaşım yorumun için teşekkür ederim. dikkate alacağım

ömer'in yorumu:

"Ben Butterfly Joo See Hyuk tahtayı önerebilirim. Backhanda uzun pütür, forehande de 1.7 tackiness c II olursa çok iyi olur bence..."

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar

birkaç arkadaşımdan toplayacağım raket için fikir aldım. hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. sadettin abime, süleymana, ömere, hüseyin adalara ve herkese. en olumlu sonucun fikir alışverişi ile olacağına inanıyorum.

tahta: defans tahtası istiyorum. ilk düşüncemiz Butterfly Joo See Hyuk oldu. ama ben bu tahtayı bulamadım internet sitelerinde. daha sonra defence alphayı öneren bir abim oldu. Matsushita Powerdefence tahtası da incelemelerim sonucu iyi gibi duruyor.

backhand(savunma ve zaman zaman spin oynuyorum.sert vuruşlarda ters köşeye atıyorum onun için kontrollü de olması lazım) için

tackiness c veya d olur herhalde

forehand için(daha çok atağa çıktığım taraf.backhande göre defans yönü zayıf. ama sert vuruşları bu taraftan da ters köşeye atıyorum.onun için kontrollü ve hızlı olması lazım)

sriver fx nasıl olur

bana kendi kombinasyonlarınızı yollaya bilirmisiniz? tahta ve lastikleri kullananlardan bana uygun olup olmadığını ve lastik tahta uyumunu yorumlar mısınız?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar

birkaç arkadaşımdan toplayacağım raket için fikir aldım. hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. sadettin abime, süleymana, ömere, hüseyin adalara ve herkese. en olumlu sonucun fikir alışverişi ile olacağına inanıyorum.

tahta: defans tahtası istiyorum. ilk düşüncemiz Butterfly Joo See Hyuk oldu. ama ben bu tahtayı bulamadım internet sitelerinde. daha sonra defence alphayı öneren bir abim oldu. Matsushita Powerdefence tahtası da incelemelerim sonucu iyi gibi duruyor.

backhand(savunma ve zaman zaman spin oynuyorum.sert vuruşlarda ters köşeye atıyorum onun için kontrollü de olması lazım) için

tackiness c veya d olur herhalde

forehand için(daha çok atağa çıktığım taraf.backhande göre defans yönü zayıf. ama sert vuruşları bu taraftan da ters köşeye atıyorum.onun için kontrollü ve hızlı olması lazım)

sriver fx nasıl olur

bana kendi kombinasyonlarınızı yollaya bilirmisiniz? tahta ve lastikleri kullananlardan bana uygun olup olmadığını ve lastik tahta uyumunu yorumlar mısınız?

Defans tahtasıyla çok sert vuruşlar yapmak zordur. Bence ALL bir tahta alın. Onunla defans da yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşta Matsushita power defence var ama atak için pek uygun bir tahta değil, aşırı hantal. Ben de allround tahta öneririm. Yanlız ben baya bi tahta denedim bu sınıftan, tahta budur diyebileceğim bişey bulamadım. En iyi tahtalar off, off+ sınıfında genelde. O yüzden ben sana all wood olan off tahtaları yumuşak lastiklerle kullanmanı öneririm. Mesela Butterfly'dan Chuan chih yuan, korbel - Stigadan da allround classic veya offensive classic sizin aradığınız tahtalar. Lasttik olarak da forehande Sriver g2 fx 1.9, backhande de tackiness c 1.7 bence çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşta Matsushita power defence var ama atak için pek uygun bir tahta değil, aşırı hantal. Ben de allround tahta öneririm. Yanlız ben baya bi tahta denedim bu sınıftan, tahta budur diyebileceğim bişey bulamadım. En iyi tahtalar off, off+ sınıfında genelde. O yüzden ben sana all wood olan off tahtaları yumuşak lastiklerle kullanmanı öneririm. Mesela Butterfly'dan Chuan chih yuan, korbel - Stigadan da allround classic veya offensive classic sizin aradığınız tahtalar. Lasttik olarak da forehande Sriver g2 fx 1.9, backhande de tackiness c 1.7 bence çok iyi olur.

stiga offensive classic iyi bir tahta ayrıca korbelden biraz daha yumuşak hissedimli primorac off- var ben kullanıyorum ve çok memnunum ama g2 fx bildiğim kadarıyla high tension dolayısıyla topu fazla atıyor diolar ( g2 fx le bu arada hiç oynamadım) ilk defa pro raketle oynayacak biri için fazla gelebilir diye düşünüyorum ama kullanan arkadaşların yorumları daha sağlıklı olacaktır şüphesizki

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba ömer

tavsiyen için teşekkürler. all bir tahta bence de iyi olabilir. ileride zorluk olabilir. hücumumu iyi oyuncularla oynarken daha da geliştirebilirim. backhandde tackiness c ve forehandde sriver fx gibi duruyor tercihim ve sayenizde de doğru tahtayı da bulacağım inşallah

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

yeni konu açmak istemedim arkadaşlar...

ben de raket toplamak istiyorum da, lise zamanında bol bol oynardım. arkadaşla yeniden gaza geldik, onun zaten zamanında 200 milyona yaptırdığı bir raketi var, ben de 100-150 arasına bir raket yaptırmak istiyorum mümkünse. öncelikle bu fiyata raket toplayabilir miyim ve de kadıköy civarında böyle bir mağaza var mı aceba? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zamanında 3 sene boyunca haftada 4 kere 3 saat olarak oynadım. ama şu anda üstünden 5 sene geçmiş durumda. son iki gündür, 5 senenin ardından ilk defa elime raketi aldım.

oyun stili olarak şöyle anlatayım. öncelikle tabii arkadaşın raketi benimkine oranla çok çok daha iyi olduğu için daha çok defansta takılmam gerekiyor... forehand'im ile ofansım güçlü, defansta da sert atakları forehand'imle kesik vuruşlarla iyi karşıladığımı düşünüyorum topları. ancak backhand'im zayıf, özellikle de ofansta. oynamak istediğim oyun stili ise all-around olsun istiyorum. belki çok az ofansife kayabilirim. ancak topa vurduğumda hedeflediğim yere gitmesini isterim. bu durumda kontrolü yüksek bir raket istemiş oluyorum zannedersem? bir de falsolu servislere karşı falan zorlanıyorum (bu biraz da verdiğim uzun aranın ardından nasıl vurmam gerektiğini unutmamdan dolayı olabilir)

tahtalar hakkında hiç bir bilgim yok yanlız. hafif/ağır tahta veya ince/kalın tahta ne işlere yarar bilmiyorum. verdiğiniz siteye baktım tahta fiyatları 120 ytl'ye kadar çıkıyor.

yukarda yazdıklarım ışığında 150 ytl civarında bir raket önerirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zamanında 3 sene boyunca haftada 4 kere 3 saat olarak oynadım. ama şu anda üstünden 5 sene geçmiş durumda. son iki gündür, 5 senenin ardından ilk defa elime raketi aldım.

oyun stili olarak şöyle anlatayım. öncelikle tabii arkadaşın raketi benimkine oranla çok çok daha iyi olduğu için daha çok defansta takılmam gerekiyor... forehand'im ile ofansım güçlü, defansta da sert atakları forehand'imle kesik vuruşlarla iyi karşıladığımı düşünüyorum topları. ancak backhand'im zayıf, özellikle de ofansta. oynamak istediğim oyun stili ise all-around olsun istiyorum. belki çok az ofansife kayabilirim. ancak topa vurduğumda hedeflediğim yere gitmesini isterim. bu durumda kontrolü yüksek bir raket istemiş oluyorum zannedersem? bir de falsolu servislere karşı falan zorlanıyorum (bu biraz da verdiğim uzun aranın ardından nasıl vurmam gerektiğini unutmamdan dolayı olabilir)

tahtalar hakkında hiç bir bilgim yok yanlız. hafif/ağır tahta veya ince/kalın tahta ne işlere yarar bilmiyorum. verdiğiniz siteye baktım tahta fiyatları 120 ytl'ye kadar çıkıyor.

yukarda yazdıklarım ışığında 150 ytl civarında bir raket önerirseniz sevinirim.

Gaza gelip yeniden masa tenisine başladığınız için hayırlı olsun diliyorum.Allah devamına erdirsin... :D:

Arkadaşında dediği gibi fast-spinde DHS fiyatları baya ucuzladı.Gazın nekadar devam edeceği belli olmadığından ucuz bir kombinasyon hazırlarsan daha iyi olur.

Öncelikle tahta çok önemli seçimini iyi yapman lazım çünkü oyunun geliştikçe lastikleri ve kalınlıklarını değiştirebilirsin.DHS'nin All+ tahtaları ucuz birini seç veya diğer markalarında ucuz all+ tahtalarıvar onlarıda deneyebilrsin.Forumun ekipman bölümünde baya bilgi var bukonuda tercih sana kalmış.

Forehand tarafında DHS'nin H2,H3,TG2,TG3 (2.0mm)lastiklerinden birini kullanabilirsin.

Backhand tarafında ise kısa veya (eğer kullanabilrsen)uzun tırtıllı lastiklerden birini kullanmanı önerebilirim çünkü falsolu toplara ve servislere zaafın olduğunu söylüyorsun.Bu lastiklerle rahatça servis açabilir ve kontrollü vuruşlar yapabilirsin.Kısa tırtıl için Dhs nin Draganow veya 651 i kullanabilirsin fiyatlarıda cazip.

Önerdiğim kombinasyonu oluşturursan fiyatı 100 ytlyi bile bulmaz. :paraci:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler cevap için

dhs nasıl bir markadır bilgim yok, bildiğim 3 adet marka var: tibhar, butterfly ve stiga. tibhar ve butterfly'ı sırf isimlerinden dolayı tercih etmek istiyorum. arkadaşımla oturup konuşacağım zaten, ciddi ciddi devam edeceksek alacağım raket. Yani sonuç olarak raket alacaksam 1 kere alayım iyi raket alayım diye düşünüyorum. Halen dhs mi tavsiye etmektesiniz yoksa butterfly ve tibhar'a mı yöneleyim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler cevap için

dhs nasıl bir markadır bilgim yok, bildiğim 3 adet marka var: tibhar, butterfly ve stiga. tibhar ve butterfly'ı sırf isimlerinden dolayı tercih etmek istiyorum. arkadaşımla oturup konuşacağım zaten, ciddi ciddi devam edeceksek alacağım raket. Yani sonuç olarak raket alacaksam 1 kere alayım iyi raket alayım diye düşünüyorum. Halen dhs mi tavsiye etmektesiniz yoksa butterfly ve tibhar'a mı yöneleyim?

Bence tahtanızı Butterfly, Stiga vs. gibi markalardan seçin. Çin tahtalarının da çok güzelleri var ama Türkiye'de Çin tahtası çeşidi az. Mesela DHS'in çok övülen ALL+ veya OFF- bir tahtasını ben duymadım. Ama Butterfly, Donic, Stiga'nın gayet tutulan uygun fiyatlı tahtaları var. Lastikleri ucuzundan çin lastiği alabilirsiniz. DHS'in lastikleri ise oyun tarzına göre birçok arkadaş tarafından sevilerek kullanılıyor. Fast-Spin'deki fiyat avantajı da oldukça güzel.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence tahtanızı Butterfly, Stiga vs. gibi markalardan seçin. Çin tahtalarının da çok güzelleri var ama Türkiye'de Çin tahtası çeşidi az. Mesela DHS'in çok övülen ALL+ veya OFF- bir tahtasını ben duymadım. Ama Butterfly, Donic, Stiga'nın gayet tutulan uygun fiyatlı tahtaları var. Lastikleri ucuzundan çin lastiği alabilirsiniz. DHS'in lastikleri ise oyun tarzına göre birçok arkadaş tarafından sevilerek kullanılıyor. Fast-Spin'deki fiyat avantajı da oldukça güzel.

mesela all tahtalara bakarken bu gözüme çarptı:

TIBHAR

Samsonov Techno-Power Contact

Tibhar, yepyeni katman teknolojisi sayesinde Techno Power Contact’ın forehand ve backhand yüzeylerinde farklı hızlar yarattı. Techno Power Contact’ın forehand yüzeyi daha hızlı; backhand yüzeyi daha kontrollüdür.

Yeni sap teknolojisi ‘Contact’, farklı hızlardaki bu yüzeylerin uyumunu size en iyi şekilde hissettiriyor.

Backhand oyunlarında daha temkinli olan ve forehand vuruşları ile sayı alan oyuncular için harika bir tahta.

benim oyunuma uygun kesinlikle. ama tahtalara bakarken birşey dikkatimi çekti off tahtalar all'lardan çok daha pahalı. bu kaliteli all tahtaların gelmediğini mi gösteriyor tr'ye, yoksa genel olarak durum böyle midir fiyatlarda?

bir de Anatomic, Straight, Flared bu seçenekler tam olarak nedir, neyi simgelerler?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..