Jump to content
Masatenisi.org Forum

'globe 999' Ile 'globe 999t' Arasındaki Fark ?

Misafir

Recommended Posts

Hüseyin Bey merhaba,

Evet www.tabletennis.gr 'de Globe 999 Super Rubber için yorumlar var. www.eacheng.net 'te 999T'ye rastlayınca nasıl bir farkı olduğunu merak ettim ama internette yaptığım aramada bir bilgiye rastlayamadım.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hüseyin Bey merhaba,

Evet www.tabletennis.gr 'de Globe 999 Super Rubber için yorumlar var. www.eacheng.net 'te 999T'ye rastlayınca nasıl bir farkı olduğunu merak ettim ama internette yaptığım aramada bir bilgiye rastlayamadım.

Teşekkürler.

T versiyonu icin eacheng sitesinde yazanlar, stiga nin cumlelerine benzer: yeni teknoloji, polymer materialleri, mm2 dusen bilmemne sayisi falan cümleleri :)

T de technology demek mi acaba?

daha hizli oldugunu iddia ediyor ayrica, daha iyi itiyormus.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer Globe markasına ait 999 ve 999T arasındaki farkı soruyorsanız; buradaki "T" Tacky kelimesinden geliyor ve buda yüzeyinin daha yapışkan olduğu anlamına gelir. Ama sadece 999 ve 999T yazıyorsa o zaman Tsu'nun dediği gibi farklı markaların lastiği olabilir ve ayırım yapılabilsin diye araya sadece "T" harfi koymuşlardır. (Malumunuz Çinliler birer taklit ustası...Onlar için T'nin lafı mı olur...) Ama iki lastikte Globe firmasına aitse o zaman T yazan daha yapışkan yüzeylidir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrar merhaba arkadaşlar,

@tsubasa

999 ve 999T Globe markasının ürünleri olarak gözüküyor. http://www.eacheng.net/index.php?act=produ...;CategoryID=286 bu linkte www.eacheng.net teki Globe ürünleri var.

@Saadettin

Sanırım T'nin gerçek anlamını siz buldunuz. 'T'aklit :)))

Bende Globe 999'dan vazgeçip LKT Pro XT alayım dedim ama ödeme kısmında takıldım. www.eacheng.net ten kredi kartı ile alış veriş yapılamıyor mu? 'Western Union' ve 'PAYPAL' seçenekleri mevcut. Her ikisinin de nasıl kullanıldığını bilmediğim için alamadım. Daha önce bu siteden alışveriş yapan arkadaşlar var mı, nasıl bir yol izleyebilirim?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrar merhaba arkada?lar,

@tsubasa

999 ve 999T Globe markas?n?n ürünleri olarak gözüküyor. http://www.eacheng.net/index.php?act=produ...;CategoryID=286 bu linkte www.eacheng.net teki Globe ürünleri var.

@Saadettin

San?r?m T'nin gerçek anlam?n? siz buldunuz. 'T'aklit :)))

Bende Globe 999'dan vazgeçip LKT Pro XT alay?m dedim ama ödeme k?sm?nda tak?ld?m. www.eacheng.net ten kredi kart? ile al?? veri? yap?lam?yor mu? 'Western Union' ve 'PAYPAL' seçenekleri mevcut. Her ikisinin de nas?l kullan?ld???n? bilmedi?im için alamad?m. Daha önce bu siteden al??veri? yapan arkada?lar var m?, nas?l bir yol izleyebilirim?

Te?ekkürler.

presports dan LKT pro XT siparisi vermistim, yola cikmis. geldiginde ve denedigimde fikirlerimi soylerim.

ayrica sadettin abi diyorsa dogrudur :)

ben de bir cok seyi kendisinden ogrenmistim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrar merhaba arkadaşlar,

@tsubasa

999 ve 999T Globe markasının ürünleri olarak gözüküyor. http://www.eacheng.net/index.php?act=produ...;CategoryID=286 bu linkte www.eacheng.net teki Globe ürünleri var.

@Saadettin

Sanırım T'nin gerçek anlamını siz buldunuz. 'T'aklit :)))

Bende Globe 999'dan vazgeçip LKT Pro XT alayım dedim ama ödeme kısmında takıldım. www.eacheng.net ten kredi kartı ile alış veriş yapılamıyor mu? 'Western Union' ve 'PAYPAL' seçenekleri mevcut. Her ikisinin de nasıl kullanıldığını bilmediğim için alamadım. Daha önce bu siteden alışveriş yapan arkadaşlar var mı, nasıl bir yol izleyebilirim?

Teşekkürler.

selamlar

kredi kartı numarınızı direk olarak internet sitelerinde kullanmaktansa bir paypal hesabı açıp kredi kartınızı paypal üzerinden kullanmanızı tavsiye ederim. paypal uluslararası para transveri için oldukça güvenli bi yol olduğu için bi çok internet alışveriş sitesinde kullanılıyor. www.paypal.com adresinden kolayca hesap açıp kredi kartınızıda hesabınıza ekliyebilirsiniz. ondan sonra kredi kartının size ait olduğunu ıspatlamak için verification yapmanız gerekli bunun için paypal kredi kartınızdan 1.95 dolarlık para çekerek ekstrenizde gözükecek şekilde bi numara yolluyor (ektrenizi internetten takip ederseniz bu işlem daha kısa sürer) sonra bu numarayı paypal geri bildirdiğinizde hem hesabınız "verified" oluyor hemde 1.95 dolarlık parayı hesabınıza geri yüklüyorlar. hesabınız "verified" durumunda değilse belli bi miktarın üzerini paypal hesabınızla ödeyemiyorsunuz hemde bi çok şirket tarafındanda paypal hesabınız kabul edilmiyor. paypal internetten ticaret üzerine kurulu bi şirket olduğu için alıcı ile satıcı arasındaki sorunlarlada ilgileniyor yani size satın aldığınızdan farklı bi şey gelirse yada satın aldığınız seyleri hiç yollamazlarsa paypala sikayet edip paranızı geri alabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@dionemimas

Ben zaten güvenlik amacı ile sanal kredi kartını kullanmayı düşünüyordum.

Peki PAYPAL aracı kurum olarak yapılan işlemlerden herhangi bir ücret alıyor mu, veya ne bileyim yıllık hizmet bedeli cinsinden bir ödeme yapmak gerekiyor mu? Tamamen ücretsiz ise gerçekten çok güzel uygulama.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

paypal a sanal kartinizi gosterebiliyorsunuz.

bildigim kadari ile sabit ucreti yok. ebay uzerinden alisverislerinizi de paypal ile yapabiliyorsunuz.

download meraklisi iseniz rapidshare uyeligi de paypal uzerinden oluyor. cok tercih edilen bir yontem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@dionemimas

Ben zaten güvenlik amacı ile sanal kredi kartını kullanmayı düşünüyordum.

Peki PAYPAL aracı kurum olarak yapılan işlemlerden herhangi bir ücret alıyor mu, veya ne bileyim yıllık hizmet bedeli cinsinden bir ödeme yapmak gerekiyor mu? Tamamen ücretsiz ise gerçekten çok güzel uygulama.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

selamlar

sanırım paypal tamamen ücretsiz (en azından alıcı konumundakiler için) satıcıdan belli bi komisyon alıyor olabilirler ama tamda emin değilim ben yaklaşık olarak 1 senedir kullanıyorum şu ana kadar bi komisyon veya sabit ucret kestiklerini gormedim. bildigim kadarı ile paypal ebay üzerinden güvenli alışveriş yapabilmek için kurulmuş bi şirket sonradanda internet üzerinden para transferi yapmak isteyen herkesin kullanımına açılmış. parayıda muhtemelen satıcı hesaplarından kazanıyorlardır. bu arada paypal hesabınızda çok sık kullanmadığınız ve güvenilir bir servisten aldığınız e-mail adresi kullanırsanız daha güvenlikli olur böylelikle ortak kullanılan bilgisayarlarda açmak zorunda kalmazsınız.

aşağıdaki forumda bi arkadaşımız paypal ile ilgili çok detaylı bi yazı hazırlamış

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=2627

bu arada forumun konusuna donecek olursak yabancı forumlarda ekipman konusunda baya araştırmacı bir kişilik olan cole un sitesinde globe 999 ile 999t arasında bi fark olmadığını yazmış

http://www.colestt.com/topsheets-sponges.php

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

heriki lastikte elimde mevcut ve kullanıyorum

globe 999 un 2.2 1.5 ve 1 mm lik versiyonlarının tümü elimde var :)) lastik sevgisi diyebiliriz.

999t ile bence globe 999 un üreticisi aynı sağ alt kısımda tianjin china diye yazıyor

tahminiö pazarlama mantığı olarak 2 ayrı firmaymış gibi davranılıyor olablir.

999t nin 1.2 ve 1 mm lik süngerlileri var elimde backhand lastiği olarak denedim. Kağıt üstünde 999t 999 dan daha hızlı aynı h2 nin h3 ten hızlı olduğu gibi ama ben pek bir farklarını göremedim.

globe 999 mu lkt pro xt mi derseniz keisnlikle 999 derim. Fiyatının ucuzluğuna bakmayın globe 999 üniversal bir üründür yani ince süngerlisi iyi bir defans lastiği kalını ise iyi bir hücum lastiği denebilir.

japon süngerlisi çine göre bence daha yumuşak .

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili emre bey

backhand de kullandığınız inspirit i ben açmadım o kadar çok lastik açıp denedim ki kendimi biraz suçlu hissetttim.

inspirit hakında biraz bilgi verirmisiniz. yapışkanlık sürat spin hafiflik gibi temel öğelerde cj8000 ve globe 999 ile karşılaştırırsanız sevinirim. Ben benim backhandime hızlı geleceğini düşündüğüm için henüz ellemedim.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili emre bey

backhand de kullandığınız inspirit i ben açmadım o kadar çok lastik açıp denedim ki kendimi biraz suçlu hissetttim.

inspirit hakında biraz bilgi verirmisiniz. yapışkanlık sürat spin hafiflik gibi temel öğelerde cj8000 ve globe 999 ile karşılaştırırsanız sevinirim. Ben benim backhandime hızlı geleceğini düşündüğüm için henüz ellemedim.

saygılar

Önceki mesajımda bahsettiğim Inspirit'in süngeri de Saviga. Bu yüzden Cole'dn sipariş ederken sertlik seçebiliyorum (35, 40, 42, 45 derece).Ben yumuşak sünger sevdiğim için 35 aldım. Yapışkan sayılmaz, Mark V lastiklerimden biraz daha yapışkan ama Globe'la mukayese bile edilmez. Globe'a göre daha hızlı. Globe yavaş vuruşlarda (servis, push vs) yapışkanlıktan ötürü daha spinli ama gerisi pek farklı değil. Oldukça Avrupa/Japon karakterinde bir lastik. Ağır da değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..