Jump to content
Masatenisi.org Forum

Austria Vs China

Misafir

Recommended Posts

dünya şampiyonasının son provası niteliğinde yapılan bu maçta çin ilk 3 ü diye nitelendirdiğimiz ma lin wang hao ve wang liquin i oynatmamasına rağmen austria ı 5-0 lık bir skorla geçti yoksa bu dünya kupasıda onların ezici üstünlüğüyle mi geçicek sizce :kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Keşke keşkelerle olabilse :)

Keşke keşkelerle yapılan işlerde hayırlı olmamakta bu nedenle çok çalışmalıyız fakat masa tenisi oynayanlara fazla itibar olmaması nedeniyle fazla sporcu yetişemiyor yetişenler ise ödenek olmadıgından dolayısıyla maçların oldugu yere gidemiyor tamamen destek şart ama nerde o destek haklısın yabancılar bu konuda biraz fazla destek veriyorlar.vede başarıyorlar.Geçen Amasyadaki olacak turnuvaya gidemedi bazı arkadaşlar neden kulüp para vermedigi için işte her şey dönüyor dolaşıyor paraya maaelesef işte ondan dolayı sporcu kendi azmi ve becerisiyle bir yere gelirse hemen başarısına sahip çıkılıyor.!!!...her şeyin hayırlısı bakalım inşaallah bizlerde zaman gelirde kendi sporcularımızın adlarını anarak destek oluruzz!!!..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Keşke keşkelerle yapılan işlerde hayırlı olmamakta bu nedenle çok çalışmalıyız fakat masa tenisi oynayanlara fazla itibar olmaması nedeniyle fazla sporcu yetişemiyor yetişenler ise ödenek olmadıgından dolayısıyla maçların oldugu yere gidemiyor tamamen destek şart ama nerde o destek haklısın yabancılar bu konuda biraz fazla destek veriyorlar.vede başarıyorlar.Geçen Amasyadaki olacak turnuvaya gidemedi bazı arkadaşlar neden kulüp para vermedigi için işte her şey dönüyor dolaşıyor paraya maaelesef işte ondan dolayı sporcu kendi azmi ve becerisiyle bir yere gelirse hemen başarısına sahip çıkılıyor.!!!...her şeyin hayırlısı bakalım inşaallah bizlerde zaman gelirde kendi sporcularımızın adlarını anarak destek oluruzz!!!..

tamamiyle katılıyorum mesela bu turkspor adlı kanala bakıyorum ha bu kanal ne kadar bir ölçüt o da tartışılır ama sürekli badminton maçları ha bu sporu küçümsemek için demiyorum nitekim de bir zamanlar severek oynadığım bir spordu ki raketlerim de hala evde durur ama her daim badminton maçlarının yayınlanması masa tenisi müsabakalarına hiçe yakın zaman ayırılımasını anlayamıyorum tamam badminton maçları elbette yayınlansın ama bu oran en azından biraz daha birbirine yakın hale gelsin

bilmiyorum yanlış mı konuşuyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence dünya çapında loyuncu çıkmama nedeni ilginin olması gerekenden az olması ve tabiki salon masa eğitici gibi öğelerin yetersizliği

ama öncelikle ilgi

masa tenisi çinde herkesin sporu 1 milyar çinliden ma lin ve benzerlerinin çıkması fazlasıyla normal .

eskişehirde müesseseler ligine katılan takım sayısı 12 ki eskişehirde masa tenisine cidden ilgi yüksektir. Eskişehir gibi nispeten büyük bir şehirde 100 den aşağı olmamalı ki bu rakam ilginin var olduğu anlaşılsın.

biz bu sporu çok seviyoruz oğlumun bu işi sevmesi için elimden geleni yapıyorum ama çevremde masa tenisi camiası haricinde ilgi yok diyebilirim.

zamanla ilgi artarsa bizdende avrupa çapında oyuncular çıkacaktır. ilgi bu düzeyde kalırsa özel bir yetenek gelmedikçe işimiz zor.

gerçi bazen özel bir yetenek bizden çıkar, misal olarak 3 top ustası semih saygıner gibi, böyleleri sporun yaygınlaşmasına ve bir çok kişinin o spora ilgisinin artmasına ve tabiki bir sürü kalburüstü iyi oyuncunun yetişmesine katkıda bulunur. Şİmdilik böyle biri var mı? masa tenisinde bilmiyorum.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında keşke schlagerler mazeler timolar yerine türk oyuncularıda buralara gelebilsede onları desteklesek :fildir:

türk oyuncuları oraya gelebilmeleri için önce aile destek verecek bu spora /coğu veli benim çocuğum ileride ne kadar kazanacak onu düşünüyor /,maddiyat öncelik olduğu taktirde bizde sporcu zor yetişir,yöneticiler de bu spora destek vermesi şart,bizde spora başlama yaşı biraz geç oluyor sanki

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

türk oyuncuları oraya gelebilmeleri için önce aile destek verecek bu spora /coğu veli benim çocuğum ileride ne kadar kazanacak onu düşünüyor /,maddiyat öncelik olduğu taktirde bizde sporcu zor yetişir,yöneticiler de bu spora destek vermesi şart,bizde spora başlama yaşı biraz geç oluyor sanki

dünya kupasının ilk maçlarında sürpriz sonuçlar alındı zoran primorac damein eloi adrian crisan gibi isimler ve malesef :uzgun: 2003 dünya şampiyonu werner schlager daha ilk turda 4-1 gibi bir skorla kaybetti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yoksa bu dünya kupasıda onların ezici üstünlüğüyle mi geçicek sizce

Henüz tüm maçlar bitmedi, ama bu dünya kupasının Çinlilerin üstünlüğü ile geçtiği mutlak. Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık, bütün bu dallarda finalleri Çinliler oynadı. Bu kadar üstünlük iyi değil gerçekten, zevkini kaçırıyor biraz yarışmaların.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Henüz tüm maçlar bitmedi, ama bu dünya kupasının Çinlilerin üstünlüğü ile geçtiği mutlak. Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık, bütün bu dallarda finalleri Çinliler oynadı. Bu kadar üstünlük iyi değil gerçekten, zevkini kaçırıyor biraz yarışmaların.

vee şampiyon wang liquin çinli vatandaşını 4-3 lük skorlara geçen liquin in özellikle 5. setteki 7-1 giden oyunu çevirip maçı alması gerçekten takdire şayaandı.

setler

4-11, 8-11, 11-5, 4-11, 11-9, 11-8, 11-6

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 102 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..