Jump to content
Masatenisi.org Forum

Daha Yavaş Ve Spinli Bir Lastik?

Misafir

Recommended Posts

arkadaşlar 1 aydır vario soft max kullanıyorum fh de ama galiba biraz hızlı kaçtı ki spinlerim ve şutlarım sürekli dışarı gidiyo elinizde spin gücü yüksek ama daha yavaş bi lastik varmı ben coppa düşünüyorum ama hangi coppa karar vermedim. ya da f3 olur belki ama o da hızlı olur galiba. yoksa lastik kalınlığını mı biraz azaltmalıyım...

tavsiyelerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ağır demezseniz aradığınız lastik globe 999 dur.

yok illada çin istemem derseniz juic 999 da olur sponge farkından başka aralarına 4 kat gibi bir fiyat farkı mevcut :)

bu arada h3 ü bir deneyin derim kime denettiysem satın aldı eskişehirde bu lastik sadece forehand içindir backhandde sadece sorun olur sürati idealdir.

f3 ise kullandığım en büyük hatalardan biriydi ajda pekkan gibi aşırı gergin olan bu üründe spinleriniz çok daha uzağa gidecektir eminim.

donic lastikleri ben çok sevmiyorum ama jo waldner gold u hariç tutuyorum bence cidden kalite bir ürün o lastik.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Coppa tagora ve tenero ile oynadım,normal coppayı bilmiyorum..

Donicten bunlar dışında baya lastik denedim f1,f2,f3,coppa jo,j.o waldner,gallardolar,jp soft....

Yalnız vario soft denemedim tam bir karşılaştırma yapamam...

Yukarıdakiler içinde bence en güzelleri coppa serisi... Şu an coppa tagora kullanıyorum ben...

En yavaşı coppa tenero,yumuşak süngerli çok güzel bir lastik. Donicin sitesinde vario soft'un hızına 7 demiş,teneroya 7- demiş. Bence aradığınıza en yakını bu olabilir. Ama yüzeyi yapışkan top tutucu değil onu söyliyim,sriver fx ayarında ama daha spinli bi lastik.

Coppa tagora daha hızlı tenerodan, ayrıca elastik bir yapısı var ama vario soft'tan kesin daha hızlı donicin sitede 7+ demiş hızına.

Normal coppanın süngeri daha sertmiş(orta sertlikte) hız olarak da tagorayla aynı gibiymiş yorumlarda öyle okumuştum..

Bir de j.o waldner lastik var o da tagora hızında ama sert bi süngeri var orta+, o yüzden sorun yaratabilir, onun dışında yüzeyi çok güzel spin verebilen bir lastiğe sahip. ama gene tenero'dan daha hızlı.

F3 de aslında çok güzel bir lastik ama zamk etkili ve topu zıplatan bir yapısı var. Bouncy diyorlar galiba bu olaya ben sırf bu yüzden bıraktım f3 kullanmayı,spinlerde bir önceki yorumdaki gibi gerginlikten dolayı kontrol sorunu oluyor... eğer sorun olmazsa f3 de çok güzel bir lastik ama tenero'dan daha hızlı kesin...

Tavsiyem yavaş için coppa tenero,daha hızlısı için coppa tagora...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eet galiba donic coppa tenero yu denicem . fiyatı 40 civarında olması lazım. beni biraz sarsacak ama ne yapalım... vario soft u satsam mı satmasammı ayrımında kaldım belki hobi olsn diye ucuz bi pro daha toplarım. eski sriver fx ile vario soft un yanına bi de tahta bulursak tmm

f3 diil de f2 yi bizim burdaki hocalar tavsiye etmemişlerdi çok hızlı diye f3 de onun gibi demekki

tavsiyeleriniz için ayrıca teşekkür ederim.

h3 hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilecek varmı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
bence tek yapman gereken lastik kalınlığını azaltman. samsanov carbon gibi hızlı bi tahta üstünde max vario soft tabii ki de hızlı olur lastik kalınlığını azaltman yeterlidir bence.

ben su anda almanyadayim. burda bir masatenisi klubu ile birlikte antreman yapiyorum. lastik konusunda onlarla da konustum. aslinda ben tahtami degistirmeyi dusunuyodum ama onlar lastiklerin cok kalin oldugunu soyledi

benim lastilerin ikisi de max di ve bana carbon tahtalar icin 1.8 tavsiye ettiler. bende bir cift sriver fx aldim. fh icin 1.8 bh icin 1.5 daha oynayamadim ama iyi olacagini umut ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunun için Almanya ya gitmene gerek yoktu. :D:

Bundan önceki mesajlarda arkadaşlar o yönde bilgi vermişler.

ya almanyaya gelirken raketimi de gotureyim demistim tesadufen (ayakkabi gicirdamasindan) buldum spor salonunu. :D sonra antremanlar fn filan...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 52 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..