Jump to content
Masatenisi.org Forum

Aldığım ürünler....

Guest Progmantr

Recommended Posts

Merhaba,

Biliyorsunuz geçen hafta Butterfly Andrzej Grubba ALL+, Sriver EL 2.1mm, Sriver L 1.9mm almıştım. 1 Haftadır oynuyorum, gayet memnunum, özellikle EL 2.1m.m den, hızı bana yeterli geliyor. Ancak BH Sriver L 1.9 biraz daha yavaş olduğunu bariz bir şekilde hissediyorum. Tahta konusunda bazı arkadaşlarım çok yavaş bir ürün olduğunu filan söyledi, ancak ben bütünü itibariyla şimdilik memnunum.

Tüm fikir ve yardımlar için forumdaki arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar..

Ne iyi ki memnunsun raketinden..

aman dikkat et, masanin ucuna sert gelipde incinmesin..:B:

..

sriver 1.9'un biraz yavas kalmasi dogal forehand'e gore.. bircok kisinin backhand'i forehand'i kadar kuvvetli degildir. daha cok kontrol saglayacak bir lastik gerekir backhand icin.. lastik kalinligi azaldikca kontrol artiyor..

Tahta konusunda bazı arkadaşlarım çok yavaş bir ürün olduğunu filan söyledi, ancak ben bütünü itibariyla şimdilik memnunum.

all+ bir tahta yavas degildir.. daha hizlisi off kategorisine giriyor..

sana soyle bir ornek vereyim.. egerki gunde 6 saat antreman yapiliyorsa off+ bir tahta ile oynanabilir; bu tahtalarin kontrolu cok azdir, duzenli antreman sonrasinda etkili olur kisi icin.. egerki haftada en azindan 4 gun 4'er saatten antreman yapiliyorsa off tahta kullanilabilir..(bunlari hocam soyluyor..)

....

ileriki donemlerde, halen daha yavas kaliyor diye dusunursen backhand tarafinda, tahtayi degil backhand lastigini degistir.. sriver icin kolaylikla bir alici bulabilirsin.. sonrasinda daha hizli bir lastik secersin oyun anlayisina uygun olacagini dusundugun.. veya biraz daha kalin olanindan sriver yine..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ah, hay Allah, tam bir seyler yazacaktim ki, baktim kafamdakileri Dadanagast benden once yazmis (cevap yaz tusuna basinca gordum, cok hizlisin Dadanagast). Yalniz ben

..(bunlari hocam soyluyor..)
kisimlarini yazmayacaktim tabii ki... :P:

Neyse, bana da yeni raketinde basarilarve zevkli oyunlar dilemek kaldi... Son bir yorum, bence 1.9mm eskiyene kadar kullan onu, cunku kontrolu yuksektir ve hareketleri dogru icra edersen epey bir hiz cikartabildigini gorursun o lastikten. Daha yavas lastikler seni hareketleri dogru yapmaya alistiracaklardir, o yuzden combonu sev, Dadanagast'in dedigi gibi incitme onu... ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende eskiyene kadar kullanmayı düşünüyorum.

Ancak "aman dikkat et, masanin ucuna sert gelipde incinmesin.."

konusunda geç kaldınız, çoktan açılışı yaptım :D:

heyecandandır, yeni raket insanı heyecanlandırır... yeni aşk gibidir :bonus:

insanın eli titrer, elinin kontrolunu sağlayamaz, sağa sola kontrolsuz hareketler yapar...

hayırlı olsun, ne diyeyim, iyi kombinasyon, elinde paralansın...

sana soyle bir ornek vereyim.. egerki gunde 6 saat antreman yapiliyorsa off+ bir tahta ile oynanabilir; bu tahtalarin kontrolu cok azdir, duzenli antreman sonrasinda etkili olur kisi icin.. egerki haftada en azindan 4 gun 4'er saatten antreman yapiliyorsa off tahta kullanilabilir..(bunlari hocam soyluyor..)

bu durumda benim def--- (triple minus) tahta almam gerektiği sonucu ortaya çıkıyor. ne kadar antrenman yaptığımı matematiği iyi olanlar hesaplasın artık. :D:

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ancak "aman dikkat et, masanin ucuna sert gelipde incinmesin.."

konusunda geç kaldınız, çoktan açılışı yaptım

heyecandandır, yeni raket insanı heyecanlandırır... yeni aşk gibidir

:lol:

Bu kadar cabuk mu?..:))

bu durumda benim def--- (triple minus) tahta almam gerektiği sonucu ortaya çıkıyor. ne kadar antrenman yaptığımı matematiği iyi olanlar hesaplasın artık.

:))

sen bakma bizim hocanin dediklerine, o hep soyler boyle seyler..:)) ben de off+ tahta kullaniyorum, biliyorum kullanmamaliyim ama.. :hehe:

.....

onemli olan baslangic seviyesinde cok hizli raketler kullanilmamasi.. bir sure oynayip off+ tahtaya gecis yapmak gerekir.. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sen bakma bizim hocanin dediklerine, o hep soyler boyle seyler..:)) ben de off+ tahta kullaniyorum, biliyorum kullanmamaliyim ama..

Cik, cik, insan hocasi hakkinda boyle konusur mu, ne ayip... :P:

Bu hesapla benim de tahtami bir kenara koymam lazim zaten, ama ben ne yapiyorum, gidip violin ile flort ediyoruz... :lol:

Baslangicta yavas kombinasyon daha onceden de dedigim gibi, hareketlerin dogru icrasini mecbur kilacagindan (zira yanlis hareket, veya yarim yapilmis hareketle topu iceri atmak mumkun olmayacaktir) cok daha saglikli. Ayni sebepten yeni vuruslari ogrenmek de daha kolay, cunku yavas raket daha kontrollu olacaktir.

Progmantr, sana basarili gunler dilerim yeni raketinle. Teknigini oturtana daha hizli tahtaya gecme. Guzel bir kombinasyonun var. Kulagini tika yavas olduguna dair gelen yorumlara.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vatana, millete ve masa tenisi dünyasına hayırlı olsun yeni raketiniz. Uzun bir süre birlikte olur ve bolca maçlar kazanırsınız umarım bu raketle.

Mesajın bundan sonrası daha ciddi olacak, korkmayın yani, hızlı kombinasyona zamanından önce geçme konusunda bu forum alanında en çok ağlayanlardan biri olarak arkadaşların kontrollü kombinasyonla başlama ve sonra gerekirse hızlı ekipman alma tavsiyelerine aynen katıldığımı belirtmek istiyorum. Masa tenisinde bir hareketi tamamlamak, mesela kolu nereye kadar savurmak gerekiyorsa oraya kadar savurmak anlamında, çok önemli bence. Hızlı bir kombinasyonla, kimi durumlarda vuruş hareketini yarım bırakarak da topu karşıya geçirebildiğiniz için, doğru vuruşu öğrenemiyor veya oturtamıyorsunuz. Denilebilir ki top karşıya geçiyorsa sorun ne o zaman, ama bana göre bu doğru bir yaklaşım değil.

Neyse bu konuda yazdıkça yazasım geliyor, başarılar size.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vatana, millete ve masa tenisi dünyasına hayırlı olsun yeni raketiniz.
:lol:

Masa tenisinde bir hareketi tamamlamak, mesela kolu nereye kadar savurmak gerekiyorsa oraya kadar savurmak anlamında, çok önemli bence. Hızlı bir kombinasyonla, kimi durumlarda vuruş hareketini yarım bırakarak da topu karşıya geçirebildiğiniz için, doğru vuruşu öğrenemiyor veya oturtamıyorsunuz. Denilebilir ki top karşıya geçiyorsa sorun ne o zaman, ama bana göre bu doğru bir yaklaşım değil.

Gercektende dogru vurus acisini yakaladiktan sonra vuruslari yapmak da kolaylasiyor.. hizli bir raket ile vuruslari dogru yapabilmek cok zaman aliyor..

tahtanin uzerinde yavas bir antispin lastik yoksa sayet hizli vuruslari yapabilmek imkansiz degil.. (tabii unutulmamasi gereken en onemli sey, masa tenisinde ne kadar hizli oynarsan degil ne kadar dusunerek oynarsan basarili olursun.. verdigin spin miktari cok onemlidir, topu attigin yer onemlidir..)

kaldiki sriver yavas degildir.. sriverla en iyi oyuncularda oynuyor..

matthew syed (ingiltere sampiyonu) grubba tahta ile oynuyor.. primorac, boll sriverla oynuyor..

Arsun'un dedigi gibi kulaklarini tika yavas diyenlere.. baslangic icin en iyi rakete sahip oldun.. umarim togay'inda dedigi gibi bolca maclar kazanirsin..;)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..