Jump to content
Masatenisi.org Forum

Wanq Liqin

Sinan1Gulec

Recommended Posts

Mrb arkadaslar liqin servislerini penhold sekilde mi atıyor bilenler varsa beni aydınlatabilirler mi. bi de bu kadar ii shakehand i kimden ogrenmis (cin milli takımında bildigim hic shake ant. yok)

yoo oda shakehand oynuyo ve servisleri de öyle... ve aynı servisi 3 farklı ama benzer şekilde attığı için başarılı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mrb arkadaslar liqin servislerini penhold sekilde mi atıyor bilenler varsa beni aydınlatabilirler mi. bi de bu kadar ii shakehand i kimden ogrenmis (cin milli takımında bildigim hic shake ant. yok)

Servisleri atarken raket sapını serbest bırakarak, raketi baş parmağı ile işaret parmağı arasına sıkıştırarak atıyor. Bu tutuş yöntemi ile penhold tutuşuna yakın bir tutuş şekli elde ediliyor. Ayrıca sol ayağı üzerinde önce bel sonra dirsek ve bilek vuruşu yapıyor. Servis atışını tamamladığı anda kaşılama için pozisyon almış oluyor.

Çin takımında shakehand oyuncular var, antranor konusunda yanlış bilgi aldığını düşünüyorum.

Wang Liqin Servis. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yoo oda shakehand oynuyo ve servisleri de öyle... ve ayn? servisi 3 farkl? ama benzer ?ekilde att??? için ba?ar?l?...

Yar?m penhold at?o bende oyle goruyorum ama; bi serviste eli oyle duz duruyo ve bilegi cok iyi donuyo.Ona mahsuben seyyettirdim :D: bi de tahtas? ve lastikleri nedir bilior musunuz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tüm milli takım oyuncularının hocası liu guoliangdır. Yani o bahsettiğiniz hafif kilolu adam. Senin izlediğin maçları bilmiyorum ama wang liqin'in oynadığı tüm resmi uluslararası maçta arkasında liu guoling duruyor merak etme...

tesekkurler. izledigim mac sampiyonların harika videolarındaki liqin-hao macındaydı.tribunde ki 2 aadam ı hao ne zaman sayı alsa siddetli alkıslarken gösteriorlar.(cin milli tkmının gorevlıleriydi sanirim) bi de tahtası ve lastikleri nedir bilen varsa bi pm

atabilirler mi ilginize tesekkurler :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bi de tahtası ve lastikleri nedir bilen varsa bi pm

Wang liqin ekipmanları.

Lastikler DHS Hurricane2 Kırmızı ve Siyah

Kullandığı tahtalar

DHS Hurricane King

Model: OFF++

Ply: 5 Full Wood

Weight: around 86-88g

Thickness: around 5.5mm only. Ultra thin

Handle: Shake-hand(Flared).

Power for Champions

DHS H-WL Blade

Fitted Play: Loop at medium-long table plus quick-attack.

Layers=5

Handle=Long

Material=Wood

Weight=87-93 (g)

Speed=11.5 Control=10 Durability=11.5

DHS Çin'in ve Dünyanın en büyük markalarından biri. Evet dünya Şampiyonu ister inanın ister inanmayın bu ekipmanları kullanıyor.

http://www.dhs-sports.com/pages/e/index.jsp

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS Çin'in ve Dünyanın en büyük markalarından biri. Evet dünya Şampiyonu ister inanın ister inanmayın bu ekipmanları kullanıyor.

Abi nie inanmayalım :D:

Şuna inanabilirsin senin sevdiğin markayı kullanıyordurda rakete DHS süsü vermişlerdir. Çünkü DHS küçük bir atelye ( yersen) :D:

Ayrıca maç video'larında seğrettiğin kişi antranor değil, bildiğim kadarıyla teknik direktör. İleri seviye oyuncular penhold, Shakehand, sağ elle oynayan ve sol elle oynayan farklı antranorlerle çalışyorlar. Eğitim videolarında izleyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
bi de tahtası ve lastikleri nedir bilen varsa bi pm

Wang liqin ekipmanları.

Lastikler DHS Hurricane2 Kırmızı ve Siyah

Kullandığı tahtalar

DHS Hurricane King

Model: OFF++

Ply: 5 Full Wood

Weight: around 86-88g

Thickness: around 5.5mm only. Ultra thin

Handle: Shake-hand(Flared).

Power for Champions

DHS H-WL Blade

Fitted Play: Loop at medium-long table plus quick-attack.

Layers=5

Handle=Long

Material=Wood

Weight=87-93 (g)

Speed=11.5 Control=10 Durability=11.5

Merhaba Hakan

Şimdi biz piyasada satılan DHS Hurricane 2 lastiklerden ve DHS Hurricane King tahtalardan aldığımız zaman Wang Liqin'in ekipmanlarını mı almış oluyoruz? Hani Çin milli takımının kullandığı versiyonlar farklıydı ya bu yüzden sadece kötü birer kopyasına sahip olmuş olmuyor muyuz diye sormak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Wang Liqin Ofansive cr ile oynamıyormuydu?(Hani şu sapı Dhs olan!!!)

Sence DHS offansif cr den daha kaliteli ürünler üretecek teknolojiye sahip değil mi? Neden tahtası farklı, sapı farklı olsun. Bunu kanıtlamak çok zor. Bence bunlar markayı karalamak için uydurulan hikayeler. DHS'in Böyle bir şeye ihtiyacı yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Hakan

Şimdi biz piyasada satılan DHS Hurricane 2 lastiklerden ve DHS Hurricane King tahtalardan aldığımız zaman Wang Liqin'in ekipmanlarını mı almış oluyoruz? Hani Çin milli takımının kullandığı versiyonlar farklıydı ya bu yüzden sadece kötü birer kopyasına sahip olmuş olmuyor muyuz diye sormak istiyorum.

Merhaba Tanju Bey.

Çin milli takımına bir kaç firma ürün sağlıyor. Benim araştırmalarım Wang liqin ekipmanlarının yukarda belirttiklerim olduğu yönünde.

Timo BOLL ekipmanlarını almak kolayken, Wang Liqin ekipmanlarını almak neden zor olsun?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Çin malı DHS Hurricane II, III ya da Skyline GT2, 3 gibi lastikleri Butterfly'ın pahalı 60 -70 ytl lastikleri ile aynı fiyata satsalar talep olur muydu merak ediyorum. Fiyat/performans yönünden haklı olabilirsiniz ama hem ağır hem de çok fazla bakım gerektiren, ayrıca kalite-kontrol yönünden zayıf olan Çin lastikleri ancak ucuz fiyatları ile talep görüyor diye düşünüyorum. Ama Wang Liqin ya da diğer bir milli takım oyuncusunun tahtasına yapışık olan lastikler de aynen piyasada satılıyor olsa onların fiyatlarının da yüksek olacağını tahmin etmek zor değil, bildiğim kadarıyla "national versiyon" denilen özel üretim lastikler kullanıyorlar. Sevgilerimle...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey,daha önce Tsubasa'nın gönderdiği maile bakarsanız Wang Liqin'in offansive clasic cr ile oynadığını göreceksiniz.(tabletennis.gr'de de mevcut bu resim)Ben Dhs'yi kötülemiyorum.Ama Çinliler hariç Dhs ile oynayan da görmedim.Kaldı ki daha çok stiga ile oynuyorlar.Saygılar.Gökhan.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Wang Liqin aslında Stiga'nın Flared saplı Offensive CR tahtası ile oynuyor. Bu tahtanın şu andaki üstündeki sap ise DHS'nin kendi adına üretilen tahtanın sapı. Yani ana tahta ile sapı birbirinden farklı. Bunun sebebinide fazla düşünmeye ve kurcalamaya gerek yok. Çünkü Çin Milli Takımına kadar yükselen tüm oyuncuların tamamını DHS firması kendi bünyesine katarak reklamını yapmak istiyor ve iyi paralar ödüyor. Liqin, Stiga tahtasından memnun olduğu için tahtayı değiştirmek yerine sadece sapını değiştirerek kendi isminin DHS King tahta ile yayılmasını sağladı. Hatta DHS King tahtanın ana renginin koyu olmasının sebebide budur. Stiga CR Off tahta ile aynı renge sahip olduğundan maçlarda herkes Liqin'in bu tahtayla oynadığını düşünmeye sağlamak ve bu tahtanın satışını fırlatmak amaçıyla yapılan bir uygulama...

(King tahta için aynrı bir konu başlığı açılabilir ama kısacası paranın bir kısmı sponsorluk gideri olarak Liqin'in cebine gireceğinden, bu tahta için özel bir tahta kullanılmamasına rağmen inanılmaz bir fiyatla piyasaya sürdüler... Kısacası o kadar para için tavsiye edilebilecek bir tahta değil.. meraklısına ek bilgi...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..