Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sizi Masa Tenisine Bağlayan Nedir?

şerefgüneysu

Masa tenisi tutkunuz nasıl başladı?  

84 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Tanju Cansever

Üniversitedeki masatenisi takım kaptanımız Cemil Atalay. Kendisini tanıyan var mı bilemiyorum. 1980'de Ata. Üni. Diş Hek. fak. de okuyordu. Şu anda Erzincan'da olduğunu biliyorum. Onun kadar iyi oynayanı görmedim desem yalan olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1979 -1980 yıllarında yani ortaokul yıllarımda okumuş oldugum ısparta merkez ortaokulunda masa tenisi masaları mevcuttu fakat saatinin parası vardı o zamanlar raket alacak paramızda yoktu!..kendimin yapmış oldugum tahta raket üzerine oynarken raketini kırmış olan bir arkadaşımın raketini tahtaya yapıştırarak başladım oynadıgım oyunculardan bazı teknikleri kaparak bu günlere geldim. şu an pahalı bir raketim yok fakat o ortaokul sıralarımdaki tahta raketimi özlüyorum.fazla bir başarımda yok fakat polis okulunda bu masa tenisi yüzünden camdan çıktım okul 2 ligim var hepsi bu fazla başarım ve kupam ise yok ferdi olarak bu sporu yapmaktayım.ayrıca seviyorum .yazışmak isteyen arkadaşlara adresim hakkisarac32@hotmail.com selamlar :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

sadece bir spor istiodum ve kendime en uygun olan olduğuna karar verdim okul seçmelerine girdm şimdi okul takımındayım yaklaşık 1 yıldır oynuyorum sınawlar yüzünden son 3 ay çıkınca 9 ay fln işde ole başladm sonrada bırakamadm şimdi bir masa almak istiorum ama param yetmior:( :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

masa tenisini ilk olarak babamla oynamaya başladım babmın işyerinde yani bi karakolda(çünkü babam bi polis)orda sevdalandım ben bu spora lisede de il birincisi bi arkadaşla profesyonel manada öğrenmeye ve oynamaya başladım.ayrıca hiçbir şekilde bir hocadan ders almadım sağdan soldan ne gördüysek öle.şimdi de videolar yardım ediyorr :gulumse: teşekkürler baba

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilkokul yıllarında burak ve turgay abi vardı. Antalya da derceleri vardı onları izlemek büyük haz verirdi bana burak abinin kontra ve topspinleri Turgay abinin blokları beni çok heyecanlandırırdı. bigün Burak abi raket elime tutuşturup oyna dedi. işte o gün benim masa tenisi ile tanışma günüm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

Adana'da çalıştığım şirkette 2 adet masa vardı. 1996 yılında (yaş 24) ilk raketi elime aldım. Öğle paydoslarında oynuyorduk. Bu sporu o kadar çok sevdim ki akşamları servise binmeyip şirkette kalır arkadaşlarla 1-2 saat oynardık. Oradan ayrılınca oynayacak yer ve partner bulamadığımdan uzun süre ara vermek zorunda kaldım. Kışın ortasında insanı bu kadar terleten başka spor dalı var mıdır acaba? Sizi bilmiyorum ama ben bu sporu çok seviyorum. Masa tenisiyle tanıştıktan sonra "keşke ben küçükken büyüklerim bir şekilde vesile olsaydı da küçük yaşta başlasaydım" diyorum kendi kendime. Ama artık bizden geçti. Bizim çocukta aynı şekilde düşünmesin diye onu küçük yaşta bu sporla tanıştırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masa tenisine lisede başladım liselerarası turnuvalarda göre göre öğrendim herşeyi. o yuzden herşeyi lisedeki başarılarıma borçluyummmm.... ama üniversitede ortamım bayagı kötüydü masa tenisi açısından . ama bu sene geri döndümmm. inşallah ankarada olmanın faydalarından yararlanırımm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masa tenisi içinde tutku hırs herşey var manyak bişiy futboldan sogutan bi spor dalı yaa daha ne diyim ama erken başlamak lazım bazı şeylere ağaç yaşken eğiliyo duyunda ihtiyarım sanacak ama öle valla:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim başlama nedenim; ortaokulda masatenisini çok iyi, özellikle çok hızlı ve spin oynayan iki öğretmenimin oyunları olmuştur.ben de onlar gibi olma arzu ettim ve başladım. ayrıca masatenisinin diğer sporlardan farklı olarak kısa sürelerle devamlı topla meşgul olma özellğinin olması beni masatenisine çekti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Ben ilkokul 5'te bir dönem bir pansiyonda kalmak zorunda kaldım. Yurt-pansiyon gibi kalabalık ortamlarda zaman geçirenler bilirler, genelde bir masa bulunur. Her ne kadar çok fazla raket bulamasak da. :fildir: İnanın terlikle bile oynadığımı hatırlıyorum.

Ortaokula geçince gördüm ki, henüz kimse masa tenisi bilmiyor. Dolayısıyla bu konuda tecrübeli :fildir: olan beni masa tenisi takımına aldılar.

Kısacası o pansiyonun bana verdiği en güzel armağandır masa tenisi. Akranlarımdan bir adım önde başlayınca, tenefüslerde, öğle aralarında masanın başındaki kişi çoğunlukla bendim. Masanın etrafına toplanan arkadaşların önünde ayrı bir karizmaydı masa tenisi. :B:

Kendimize göre kurallarımız da vardı tabi. 9-0 ve 11-1 öne geçen maçı kazanırdı(O zaman 21 sayıydı setler). Ayrıca benim en sevdiğim kural da masanın başına her toplandığımızda sarfedilen ilk cümleydi: "Yenen masada kalıyor!" :tpdance:

Ortaokul ve lisede ferdi ve takım dereceleri aldık. Ancak ne acı ki, üniversiteye gelince derslerin yoğunluğu ve şehirdeki imkan zayıflığı nedeniyle masa tenisinden bir süre ayrı kaldım ve çok şey kaybettim. :frust: Şimdilerde yeni bir başlangıç yapma çabasındayım. Eskiye dönmek zor olacaksa da amatör olarak devam etmeyi düşünüyorum. Her ne şartta olursam olayım, sporu bir ucundan tutmak gerektiğini bizzat tecrübe ettim(malesef).

Güzel günlerdi, bana maziyi hatırlatan bu konuyu açana teşekkürler. (Gerçi ben pek şıklara göre konuşmadım ama)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Bu spora başlamama sebep olan babam ve özellikle de büyük abimdir benimle küçükken hep dalga geçerdi topu iyice havaya kaldırırdı ben de boyum yetişmediği için vuramazdım abim de gülerdi bu benim içimde bir hırs oluşmasına neden oldu sonra orta okulda masa tenisine başladım şu an lise 2 deyim ve abim neredeyse benden sayı alamıyor ben de onunla dalga geçiyorum :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..