Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bilmeden Oynayanlar

Guest mehmet ali

Recommended Posts

Merhaba,

Masa tenisi oynamaya başlayalı sanırım bir yıl oldu. Öyle arada sırada eğlencesine arkadaşlarla veya bulabilirsek babamla oynuyoruz. Hiçbirşey bilmediğim için her yaptığım şey "gelişim" olarak adlandırılıyor. Neyse, ben kısa süre önce forehand spin öğrendim ve bunu uygulamaya koydum, başarılıydı. Ancak sormak istediğim bu değil, şimdi ben bunu babama uygulayınca direk dışarı atar diyordum (zira arkadaşlarım uçuruyorlar) ancak, orta yaşını çoktan geçmiş o adam spinleri, neyi karşıladığını bilmeden, tam yapması gereken hareketle karşıladı.

Benim aklıma şu soru geldi: Bu oyun öğreniliyor mu ?

Elbette o, babam, bunu tecrübe ederek bu karşılamaları yapıyor ancak ne yaptığının farkında değil. Sorum da o zaten. Teknik öğrenmek önemli mi ? Yani, örneğin, neredeyse "doğaçlama" oynayan insanlar daha başarılı mı yoksa işin kitabına göre hareket edenler mi ?

Ha, bu arada sen daha acemisin diyebilecek arkadaşlar için bu kişinin 2 tane orta çapta turnuva kazandığını da belirteyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Masa tenisi oynamaya başlayalı sanırım bir yıl oldu. Öyle arada sırada eğlencesine arkadaşlarla veya bulabilirsek babamla oynuyoruz. Hiçbirşey bilmediğim için her yaptığım şey "gelişim" olarak adlandırılıyor. Neyse, ben kısa süre önce forehand spin öğrendim ve bunu uygulamaya koydum, başarılıydı. Ancak sormak istediğim bu değil, şimdi ben bunu babama uygulayınca direk dışarı atar diyordum (zira arkadaşlarım uçuruyorlar) ancak, orta yaşını çoktan geçmiş o adam spinleri, neyi karşıladığını bilmeden, tam yapması gereken hareketle karşıladı.

Benim aklıma şu soru geldi: Bu oyun öğreniliyor mu ?

Elbette o, babam, bunu tecrübe ederek bu karşılamaları yapıyor ancak ne yaptığının farkında değil. Sorum da o zaten. Teknik öğrenmek önemli mi ? Yani, örneğin, neredeyse "doğaçlama" oynayan insanlar daha başarılı mı yoksa işin kitabına göre hareket edenler mi ?

Ha, bu arada sen daha acemisin diyebilecek arkadaşlar için bu kişinin 2 tane orta çapta turnuva kazandığını da belirteyim.

Babanda yetenek olduğu kesin. Demek ki profesyonel teknikleri zamanında öğrenmiş olsa orta çapta değil Türkiye çapında bir başarı elde edermiş.

Tenik kesinlikle öğrenilmeli. Ben bunu iki parmak daktilo yazan ve on parmak daktilo yazanlar arasındaki kıyaslamaya benzetiyorum. İki parmak daktilo yazan kişiler nekadar hızlı yazmış olsada on parmak daktilo öğrenen bir kişi kısa zamanda iki parmak daktilo yazan kişiyi geçecektir.

Her spor dalında olduğu gibi masa tenisinde de çok özel yetenekli sporcularla karşılaşabilirsiniz, moreli bozmamak gerekir.

Önemli olan yenildiğiniz maçlardan bile zevk alarak oynamanızdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..