Jump to content
Masatenisi.org Forum

Soru? Nasıl Bir Ekipman

Guest yusuf

Recommended Posts

enfazla 25 milyonluk bir raket yapmak istiyorum atak ve topspin tarzı oynuyorum ?

sizce hangi tahta ve lastikleri kullanmalıyım ..

birde forehand ve backhand e farklı lastiklermi kullanmalıyım yoksa iki trafada aynımı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

enfazla 25 milyonluk bir raket yapmak istiyorum atak ve topspin tarzı oynuyorum ?

sizce hangi tahta ve lastikleri kullanmalıyım ..

birde forehand ve backhand e farklı lastiklermi kullanmalıyım yoksa iki trafada aynımı?

bu paraya bir pro raket yaptırmak imkansız ancak bir lastik alabilirsin ama hazır raket bakıcam diyorsan o ayrı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

pardon 25 degil 250 yazacaktım

200- 300 milyon arasında ?

yazından yaptığım çıkarıma göre ilk defa pro bir raketle oynayacaksın galiba eğer öyleyse çok fazla hızlı bir tahtayla başlamanı önermem all+ yada off- bir tahtayla başlasan üzerinede her türlü soruna cevap verebilecek bir sriver lastik taksan ama kalınlığı çok fazla olmayacak 1.7 veya 1.9 olabilir o dedğin fiyatın çok ta altında iyi bir raket toplayabilirsin ha ben butterfly kullandığım için bunu yazdım diğer markalar hakkında çok fazla bir bilgim yok

kolay gelsin sana

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

en ucuz pro raket kac paraya olur acaba bunu bır ogrencı olarak soruyorm

Sanırım 50 ytl civarına Çin lastikleri ve tahtası ile bir raket yapılabilir.

Donic, Stiga, Butterfly gibi ürünlerde size uygun bir tahta 40 ytl civarı olur. Çin lastiğiyle toplam 80'e, yine o markaların standart tabir edilebilecek lastikleriye 100 civarına olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım 50 ytl civarına Çin lastikleri ve tahtası ile bir raket yapılabilir.

Donic, Stiga, Butterfly gibi ürünlerde size uygun bir tahta 40 ytl civarı olur. Çin lastiğiyle toplam 80'e, yine o markaların standart tabir edilebilecek lastikleriye 100 civarına olur.

Herkese selam arkadaşlar,

Hazır bu konu açılmışken,özellikle ekipman konusunda tecrübeli üyelerimizden rica ediyorum,amatör oyuncular için bu ucuz ekipmanlarla oluşturulabilecek lastik-tahta kombinelerini marka ve model olarak buraya yazabilirler mi?( all+ veya off- tarzı oyun stili için)

sevgiler Levent

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

amatör

sıfat Fransızca amateur

Bir işi para kazanmak için değil, yalnız zevki için yapan (kimse), özengen, özenci, profesyonel karşıtı:

"Bu, çok ucuz bir amatör ressam tüzüğüdür."- H. Taner.

profesyonel

sıfat Fransızca professionnel

Bir işi kazanç sağlamak amacıyla yapan (kimse) meraklı, hevesli, amatör karşıtı:

"Gümrükte, profesyonel kaçakçı imişiz gibi bavullarımızı didik didik aradılar."- H. Taner.

"Amatör" ve "profesyonel" kelimelerini anlamları içinde kullanmak bence en doğrusu. "Üst düzey oyuncu" ve "Alt düzey oyuncu" kavramlarını kullanmak gerekli, kanımca. Fakat doğru dürüst bir "rating" sistemimiz (galiba türkçesi "değerlendirme" sistemi) olmamasında kaynaklı kimin "Üst düzey ..." kimin "Alt düzey" olduğu da epey tartışmalı olacaktır. :)

Yabancı web sitelerinde genellikle yeni başlayanlar için ( hobby amaçlı oynayanlar kapsam dışı tutuluyor), masatenisiyle cidden ilginenler demek istiyorlar galiba, all-round bir tahta ile all-round lastikler (bunların da 1.5 mm sünger kalınlıklı olanları) tavsiye ediliyor. Bir çalıştırıcı eşliğinde yetenekleriniz geliştikçe sünger kalınlığınızı, lastik tipinizi ve tahta hızınızı çalıştırıcının sizi yönlendirmesi ile değiştiriyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekipman konusunda hesapl? ürün derseniz gösterge hep Çin mallar?n? gösteriyor. Allahtan ki art?k daha Avrupai ürünler de üretmeye ba?lad?lar. Ben gerek Japon - Avrupa ürünleri gerekse Çin Mal? akl?ma gelenleri yazay?m. Gerçi forumda biraz gözatarsan?z zaten bu konular defalarca yaz?lm??.

Tahtalar,

- Bty Primorac OFF-

- BTY Timo Boll ALL+

- Stiga Allround/Offensive Classic

- Donic Waldner Senso V1/V2

- Donic Appelgren serisi

- Samsonov Alpha

- BTY Grubba serisi

- Yasaka Extra

- Yasaka Sw. Classic

- Bty Petr Korbel (daha ofansif ama klasik bir tahta)

Çin Tahtalar?,

- Friendship 729 LKT Instinct

- Frienship 729 Bomb

- Dawei Matrix

- Galaxy W6

- Galaxy 896

Lastikler,

- Yasaka Mark V

- BTY Sriver L/EL/FX

- Donic Vario

- Stiga Mendo

Çin lastikleri,

- Dawei Inspirit

- Palio CJ8000

- Globe 999

- Frienship 729'ün baz? ürünleri ( o kadar çok var ki ak?lda tutmak güç :) )

- Geospin Tacky

- LKT XT/XP

- Gambler SixShooter

vs.vs.

Bu ürünlerin baz?lar?n? Türkiye'den temin edebildi?iniz gibi baz?lar?n? da internet üzerinden sipari?le kolayca getirebilirsiniz.

Türkiye'deki tedarikçiler:

www.hazerspor.com (Donic, Nittaku) (Online al??veri? mevcut)

www.ilknurspor.com (BTY, Andro, DHS)

www.masatenisim.com (TSP, Avalox)

www.detasport.com (Stiga, Banda)

www.yasaka-tr.com (Yasaka)

www.spinspor.com (BTY, Tibhar)

www.fast-spin.com (Andro, DHS, Tibhar, Joola)

Baz? yabanc? tedarikçiler:

www.dandoy-sports.com

www.iruiru.com (Japonya)

www.presports.com (Malezya)

www.vrocosport.nl/shop/index.html?lang=en-us

www.colestt.com (çin ürünleri)

www.zeropong.com (çin ürünleri)

ve bunlara ek olarak www.ebay.com üzerinde de Çin ürünleri mevcut.

Neyse san?r?m ?imdilik bu kadar? yeter.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 74 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..