Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tibhar Rapid , Donic Coppa

Guest horny07

Recommended Posts

ya şimdi sriver fx max kullanıyorum raketin spini iyi ama süngr kalın olduğu için spinlerin yarısı dışarı cıkıyo ondan bu lastikleri kullanan birisi istersen takas edebiliriz dedi onun için soruyorum sizce karlımı yoksa zararlımı çıkarım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

spinlerin yarısı dışarı çıkıyorsa bence daha az atan bir tahtaya geçin derim.

şöyler bir şey var sünger kalınlığı azalırsa spin üretim miktarı düşüyor. Yani 1.9 mm ile aynı oranda spin üretemezsiniz.

maksimum spin üretmek için en az 2.0 veya ideali 2.2 mm li k sünger kullanılıyor.

söylemek istediğim lastikleri değiştirebileceğiniz gibi 2. bir alterrnatif olarak tahtayı yavaşlatabilirsiniz.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest ozan barıs aydın
Tibhar ve Donic markalarının en bilinen, klasik performans lastikleri bunlar. Al, oyna. Profesyoneller de bu lastikleri kullandılar, kullanıyorlar. Senin için de iyi olur neden olmasın?

tam olarak hatırlamıyorım ama senin tahtan don,c,n ya en pahalı ya da en iyi tahtasıydı. yoksa yanılıyormuyum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
tam olarak hatırlamıyorım ama senin tahtan don,c,n ya en pahalı ya da en iyi tahtasıydı. yoksa yanılıyormuyum

Çeşitli ekipmanlarım var, en son aldığım Donic Waldner Carbon senso tahtayı kullanıyorum şimdi. Başka Donic tahta kullanmadım. Lastiklerden supersonic s40 ve gallardo power sound denedim hoşuma gitmedi. Selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
ya şimdi sriver fx max kullanıyorum raketin spini iyi ama süngr kalın olduğu için spinlerin yarısı dışarı cıkıyo ondan bu lastikleri kullanan birisi istersen takas edebiliriz dedi onun için soruyorum sizce karlımı yoksa zararlımı çıkarım

coppa fh için rapid bh için olur bence. sriver fx max çok dengesiz bir lastiktir. top çok gömülür kontrol edemezsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu mesajlar yazılalı bir yıl olmuş. Zaten geçen zaman içinde tavsiye isteyen arkadaş bu lastiği ya denemiş yada değişmiştir. Allah aşkına, ekipman yorum işini yaparken yazının tarihine bir bakın. 2007 de yazılan bir yazıya 2008 de cavap yazmanız ve öneride bulunmanız ne işe yarayacak onu anlamıyorum!!

Neyse yinede siz bilirsiniz.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
spinlerin yarısı dışarı çıkıyorsa bence daha az atan bir tahtaya geçin derim.

şöyler bir şey var sünger kalınlığı azalırsa spin üretim miktarı düşüyor. Yani 1.9 mm ile aynı oranda spin üretemezsiniz.

maksimum spin üretmek için en az 2.0 veya ideali 2.2 mm li k sünger kullanılıyor.

söylemek istediğim lastikleri değiştirebileceğiniz gibi 2. bir alterrnatif olarak tahtayı yavaşlatabilirsiniz.

saygılar

arkadaşın derdi maksimum spin üretmek değil zaten. spinlerimin yarısı dışarı çıkıyor diyor. bu durumda max sünger kalınlığının bu arkadaşımız için fazla olduğunu görüyoruz. tahtayı yavaşlatmaya da gerek yok bence. imzasındaki kombinasyonda all+ bir tahta kullandığını görüyoruz. bundan daha yavaşını kullanmasına da gerek yok. en ideali 1.9 sriver fx lastikler olacaktır. teknik oturdukça daha kalın süngerleri isteyecektir zaten.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tibar rapid ve donic coppa fiyatı ve ozellikleri hakkında bilgisi olaan!!??

bunlar butterfly'in sriver serisi gibi diğer markaların klasikleşmiş lastikleridir. fiyatları da birbirine yakındır. sitede satan firmalar internet siteleri hakkında bilgiler var. bu sitelerden fiyat araştırması yapabilirsin. rapid ve coppa sriver L veya el ayarında lastikler. rapid soft da sriver fx ayarında bir lastik.

NOT: sriver serisi genelde çoğu sporcunun denediği klasikleşmiş lastik olduğu için referans olarak kullandım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 76 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..