Jump to content
Masatenisi.org Forum

Süperlig Maçları Bu Haftasonu İstanbul'da...

Recommended Posts

21-22 Nisan 2007 tarihleri arasında İstanbul Caferağa Kapalı Spor Salonunda (Kadıköy'de bulunuyor) Süperlig'in son maçları oynanacaktır. (09.00-18.00 saatleri arasında...)

Özellikle Pazar günü saat 11.30'da başlayacak olan ve bu senenin Şampiyonunu belirleyecek olan Adana MTİ-Fenerbahçe maçını kaçırmamanızı tavsiye ederim...

İyi seyirler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben maclar tozkoparan'da olacak biliyordum. Cok kotu oldu benim acimdan. Pazar gunu ALES sinavi var Avcilar'da. Avcilar'dan da Kadikoy'e gitmek yurek ister. :))

Belki deniz otobusu ile mantikli olabilir. Ama, genede cok zor. Cunku bide Kadikoy'den Bahcesehir'e donmek var. Offf off. Istanbul arasi bir yere gitmek sehirlerarasi yolculuktan daha zor olabiliyor.

Bari bu maclarin goruntulerini birileri yayinlasa tam super olacak :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben maclar tozkoparan'da olacak biliyordum. Cok kotu oldu benim acimdan. Pazar gunu ALES sinavi var Avcilar'da. Avcilar'dan da Kadikoy'e gitmek yurek ister. :))

Belki deniz otobusu ile mantikli olabilir. Ama, genede cok zor. Cunku bide Kadikoy'den Bahcesehir'e donmek var. Offf off. Istanbul arasi bir yere gitmek sehirlerarasi yolculuktan daha zor olabiliyor.

Bari bu maclarin goruntulerini birileri yayinlasa tam super olacak :D:

Gazelle sen maçlara gideceksen çok i olur. hani videoya kaydederdin.... bizde siteden indirirdik...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

22 Nisan pazar günü Kadıköy Carefağa kapalı spor salonunda;

Saat : 09.00 da Fenerbahçe - Adana MTİ (Bayan takım maçı) ,

Saat : 11.00 de Fenerbahçe - Adana MTİ (Erkek takım maçı ) oynanacaktır.

Fenerbahçe ile Adana MTİ de oynayan birer Çin'li masa tenisçilerin mücadeleri nefis olacak. Bu arada Fenerbahçe Bayan takımında oynayan Çin'li masa tenisi sporcusunuda izleme imkanını bulacağız.

İzlemek isteyen dikkatine İYİ SEYİRLER

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa Tenisi Süper Lig'i sona erdi. Caferağa Spor Salonu'nda yapılan final maçlarında Fenerbahçe Masa Tenisi Erkek Takımı ilk maçta 5-3 yendiği Adana İhtisas Masa Tenisi Takımını 5-2 yenerek nağmalup şampiyon oldu. :dans:

Link: http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=7174

Tebrikler FB :alkis:

Not: Eger, detayli olarak sonuclari bilenler varsa bizlerle paylasabilirler mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cumartesi saat 11.30 da büyük?ehir belediyesi istanbul ile adana n?n maç? var.

büyük?ehirdeki genç yetenekler adana y? devirmeye çal??acaklar.

Adana ile IBB'nin maci sanirim super cekismeli gecmis olmali. Mac 5-4 Adana'nin lehine bitmis. IBB, sanirim baya iyi yolda gidiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Adana MTI kulübünün cumartesi ve pazar günkü maçlarda sportmenliğe aykırı hareketlerini masa tenisi camiası adına üzüntüyle karşılıyor kendi adıma kınıyorum.

Bizim neden hala dünyayı bu kadar geriden takip ettiğimizi,maçlardaki oyuncu psikolojilerini yakından tetkik ederek anlamak inanın kolay.Umarım bazı şeyleri aşar ve yeni jenerasyonda farklı kimlikler yetişir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pazar günkü maçları ben de seyrettim ve adana mti takiminin neden kaybettigi her setten sonra raketi masaya firlatacak, rakip benche ve hakeme top firlatacak ve diskalifiye olacak kadar agresif oldugunu anlayamadim.

öte yandan ahmet saleeh - gürhan yaldiz ve ahmet saleeh - irfan tavukcuoglu maclari guzel rallilere sahne oldu. fenerbahce nin cinli oyuncusu güzel oyun cikardi.

ayrica gurhan yaldiz i ve onun kusursuz backhand ini canli seyretmek de keyifli idi. gelen arkadaslar buyuk keyif almislardir.

fenerbahceli olmama ragmen, adana dan gelen taraftarlarin arasinda idim (orda bos yer vardi). futbolda olmayacak sekilde nezih ve hosgoru icinde seyrettik.

portakal bile ikram ettiler :D:

bayanlarda sampiyon olan adana takimi da gelip borek ve portakallardan nasiplerini aldilar ;):

tek sorun tam kafamin ustunde hic susmayan darbuka sesi idi :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pazar günkü maçları ben de seyrettim ve adana mti takiminin neden kaybettigi her setten sonra raketi masaya firlatacak, rakip benche ve hakeme top firlatacak ve diskalifiye olacak kadar agresif oldugunu anlayamadim.

öte yandan ahmet saleeh - gürhan yaldiz ve ahmet saleeh - irfan tavukcuoglu maclari guzel rallilere sahne oldu. fenerbahce nin cinli oyuncusu güzel oyun cikardi.

ayrica gurhan yaldiz i ve onun kusursuz backhand ini canli seyretmek de keyifli idi. gelen arkadaslar buyuk keyif almislardir.

fenerbahceli olmama ragmen, adana dan gelen taraftarlarin arasinda idim (orda bos yer vardi). futbolda olmayacak sekilde nezih ve hosgoru icinde seyrettik.

portakal bile ikram ettiler :D:

bayanlarda sampiyon olan adana takimi da gelip borek ve portakallardan nasiplerini aldilar ;):

tek sorun tam kafamin ustunde hic susmayan darbuka sesi idi :P:

Haha :D: Super yaa. Keske sinav olmasaydi da gelebilseydim. Yazik oldu. Artik yeni sezonda maclari kacirmamaya gayret ederim. Maclari kaydeden var mi acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonra sunay-irfan çadı vardı. Sunay herzamanki gibi hakemlere bağırıp çağırdı raketini fırlattı falan zaten bir sarı bir kırmızı kartı varken aynen devam edince ikinci kırmızıyla hakem maçı bitirdi ve irfan zaten kazanacağı maçı hükmen almış oldu.

Bu camianın kabadayısı da Sunay bey kardeşimiz, Adanalı olmasından mı kaynaklanıyor ya da yediği içtiği mi dokunuyor bilmiyorum, bildiğim kadarıyla kendisi bu camiadan hayatını kazanan birisi bütün spor branşlarında fair play çığlıkları atılırken bu konuda mazisi temiz bir branş olan masatenisini kirletmek için elinden geleni yapıyor, benim hatırladığım 2005 yılında da safa ile olan maçında yine olay çıkartmıştı, nedir kardeşim senin alıp veremediğin, kirletme bu sporu, sinirlerine hakim ol.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

21-22 NİSAN 2007 tarihlerindeki süper lig maçlarını ben de seyrettim bu başlık altında görüş belirtenler gibi. Çekişmeli ve zevkli maçlara sahne oldu hem bayanlar hemde erkeklerde. İlkgünkü flaş maçı Adana MTI ile İst. Büyükşehir arasında oynandı. Adana MTI'nin Çimli oyuncusu orada hazırdı ama neden oynatılmadığı yönündeki bilgi eksikliğim bugün giderildi. Ahmed Saleh, Sunay Atakan ve Todor Kessov ile Gencay Menge, Safa Avcı ve Jıan Pengfi arasındaki maçlar zevki geçmekle birlikte göze hoş görünen sahneler mevcuttur. Önceki yıl seyrettiği Kessov ile bu yıl seyrettiğim arasında büyük fark vardır. Antremansız olduğu belli idi ama tekniğinden ve zekiliğinden birşey kaybetmişte değildi. Büyükşehir'de ise Gencay Menge forumunun zirvesinde, 2007 yılı Türkiye Büyükler finalisti olarak ta moralmen iyi düzeydeydi. Sunay da önceki yıla göre iyiydi. İki takım arasındaki anahtar maç Pengfi-Kessov maçı yani son maçtı. Bence Pengfi maçı alacağından emin çıktı maça bu anlamda biraz lakayıtti. Seyirci de Pengfi nin maçı koşulsuz kazanacağını düşünüyordu. Ama öylee olmadı ve Kessov'un göze hoş gelen back-hand vuruşları ile maçı kazanmasını bildi. Maçta tansiyon yükseldi ama tansiyonun yükselmesinde her iki oyuncunun hatta hakemlerinde payı vardır. Kessov'un oyun stratejisi rakibini hem masa da hemde psikolijik olarak yenmek. Buna rakip oyuncunun katılıp katılmaması kendi elinde. Oyun sırasında her iki oyuncuda birbirlerine dönüp sayı aldığı zaman bağırdılar ama hakem en krtik anda durum setlerde 2-1 ve oyunda 12-11 Kessov öndeyken Kessov'a ikinci sarıyı gösterip rakibine bir sayı verdi. O pozisyona gelen maçta ve sinirlerin gerginleştiği anlarda o sayı verilmemeliydi.

Diğer yandan raketlerin masaya atılması dünyanın her yerinde olan hareketler. Bunun Türkiye'de masa tenisinin gelişimiyle ne ilgisi var? 2003 yılı dünya Şampiyonası'nı seyretmediniz mi? ITFF turnuvasında neler yaşanıyor?

Bu birazda hatayı başka biryerde aramakla ilgisi var. Masa tenisinin gelişmemesinin, oyuncuların raketi masaya atması veya topu sağa sola vurmasıyla ilgisi yok. Çalışmak, altyapı eksikliği. daha doğru dürüst tesis yok oynayacak. Masa tenisi eğitimi 6-7 yaşında başlıyor. Öyle bir öğreti mi var? Çalışma düzeni mi var?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..