Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forum Ile Ilgili!

Guest Tanju Cansever

70 milyonluk ülkede rakipsiz masatenisi forumuna yeterli katılım var mı?  

31 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Tanju Cansever

Bilgisayarımı neredeyse bu forum için kullanmaya başladım. Forum olmasa bilgisayar benim ne işime yarar diye düşünüyorum. Fakat diğer yabancı siteleri incelediğimde görüyorum ki hep aynı konular etrafında dönüp duruyoruz. Özellikle ekipman konusunda çok fazla bir topik açılmıyor, bilgilendirme yapılmıyor, cevaplar üç beş derken konu kapanıyor. İyi oyuncuların yazılarını ve yeni konular açtıklarını pek göremiyorum. Onların bilgisine ve sohbetine ihtiyacımız var, öyle değil mi? Acaba profesyonel masa tenisçilerimizden kaç tanesi bu forumda sohbetlere katılıyor (keşke çoğu olsaydı). Ben bu forumdan daha fazlasını bekliyorum. Ya siz? :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilgisayarımı neredeyse bu forum için kullanmaya başladım. Forum olmasa bilgisayar benim ne işime yarar diye düşünüyorum. Fakat diğer yabancı siteleri incelediğimde görüyorum ki hep aynı konular etrafında dönüp duruyoruz. Özellikle ekipman konusunda çok fazla bir topik açılmıyor, bilgilendirme yapılmıyor, cevaplar üç beş derken konu kapanıyor. İyi oyuncuların yazılarını ve yeni konular açtıklarını pek göremiyorum. Onların bilgisine ve sohbetine ihtiyacımız var, öyle değil mi? Acaba profesyonel masa tenisçilerimizden kaç tanesi bu forumda sohbetlere katılıyor (keşke çoğu olsaydı). Ben bu forumdan daha fazlasını bekliyorum. Ya siz? :bye:

Bir çoğumuz için masa tenisi bir hobi, boş zamanımızı değerlendirdiğimiz bir spor dalı. Profesyoneller için hobi değil bir iş . Onlar boş vakitlerini belkide başka şekilde değerlendirmek istiyorlar. Buna saygı duymak lazım. Hiç kimseyi zorla foruma çağıramayız. Forumu güzelleştirmek bence bizlerin elinde. Bulduğumuz ilginç konuları foruma taşıyarak bunu yapabiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Sevgili Hakan,

2360 kayıtlı üyesi olan forumda bugüne kadar açılan konu sayısı 1872. Üye başına 1 konu bile değil. Aktif olarak her gün forumu ziyaret eden üyelerin onlarca konu açtıklarını düşünürsek bu rakam diğer üyeler için daha da vahim hale geliyor. Yani katılım yüzdesi çok düşük. Ekipman bölümünde 446 konu açılmış, kişi başına 0.1 konu düşüyor. Yani 10 üyeden sadece bir tanesi ekipman konusunda bir konu açmış. O yüzden yeterli değil diyorum.

Not : Balıkesir Süper Lig maçlarına izleyici olarak gittiğimde de spor salonunda hemen hemen hiç izleyici yoktu. Katılan sporcular ve yakınları haricinde salon bomboştu. Bu bizim ülkemizin kaderi mi olacak. Bir soru: Masa tenisi sporunu bu ülkede yaygınlaştırmak, sevdirmek bizim gibi amatörlere mi düşüyor yoksa bilirkişilere, profesyonellere mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet benim aklıma çok güzel birşey geldi.Umarım beğenirsiniz.

Anketler bölümünde ayın en yararlı ve en çok konu açan üyesini seçelim.Mesela her ay sonunda oylamalar olsun.Atıyorum Nisan ayı anketi sonra arkasından Mayıs ayı anketi.Bu şekilde hem site aktifliğini değerlendiririz,hem de katılımı teşvik ederiz sevgili üye arkadaşlarımıza.Şimdi aklınızdan "anket şıklarında 2360 üyenin ismi olacak mı" diye geçecek.Tabiykide hayır:) bir konu acarak ankette ismimizin gecmesi için bir nevi kayıt isteği yapıcaz.İsteyen o konuya sadece nikini yazacak bu şekilde anket şıkları düzenlenecek.Daha bir çok detay eklenerek teşvik arttırılabilir.Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet haklisiniz. Umarim katilim artar. Belki bir kac enteresan bolum acilabilir. Masa tenisi ile ilgili konularin disinda olan bolumlerde acilirsa degisik konularda fikir alisverisi saglanabilir.

Belki de sohbet bolumu bunun icin var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tanju bey merhaba,

Söyledi?iniz konuda hakl?s?n?z. Benim bildi?im kadar?yla bu foruma üye profesyonel oyunculardan Halil Adak ve Mehmet Bilge var fakat onlar?nda fazla zaman? olmuyor herhalde.

Not:Bal?kesir'de Süper Lig maçlar?nda oradayd?m. Haberim olsayd? tan???rd?k.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Merhaba Myilik2002,

Ben de tanışmak isterdim. Salonda forumdan AliFuat beyle bir süre beraber oturduk Pazar günü. Sizin de gördüğünüz gibi hiç ilgi yoktu SuperLig maçlarına. Sevgiler....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Doğru haklısınız. Bu sene Süper Lig maçları İstanbul, Bursa, İzmit, Adana ve Balıkesir'de yapıldı. Son turnuva yine 21-22 Nisan'da İstanbul olacak.Genelde tüm şehirlerde böyle oluyor. Yıllardan beri bu camianın içinde olan birisi olarak tüm lig maçları(Süper lig, 1. lig, 2. lig) aynı şekilde oluyor.İstanbul ve Adana hariç. Adana'daki süper lig maçlarında müthiş bir seyirci vardı ve seyirciler davul ve zurna ile gelmişti. İlgi gayet iyiydi.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisinin yaygınlaşması konusunda ben çok karamsar değilim. Bunun sebebi internet kullanımının yaygınlaşması ile beraber masa tenisininde seğredilme ve oynanma oranlarının arttığına inanıyorum. Son 1 yıl içinde sayısından emin değilim ama 5-6 tane masa tenisi malzemesi satan firma şubeleri internette açıldı. Buda bu yönde talep olduğunu gösteriyor.

Bende önceden masa tenisi karşılaşmalarını pek seğretmiyordum, ama şimdi fırsat buldukça gitmeye çalışıyorum. Daha önceden masa tenisi oyun tekniklerini bilmediğimiz için bir süre sonra oyun sıkıcı oluyordu, fakat şimdi tahtanın yanına gitmeye fırsat kolluyoruz. Bunun sebebi acaba Timo Boll gibi bir şut, Ma Lin gibi bir kurtarış ve ismini bildiğiniz masa tenisi yıldızlarını taklit edebilecekmiyiz düşüncesi, buda bize daha çok bu oyuna zaman ayırmamız ve oynadığımız oyundan zevk almamıza sebep oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

misal benden bir tavsiye; videolar için ayrı bir oda açılabilir, her maç için ayrı başlık açılır. her maçın ayrı ayrı kritiği yapılabilir.

şahsen bu tip başlıklarda stream şeklinde flash video linkleri yayınlanırsa, ben indirip avi ye dönüştürüp rapidshare vb. yerlere upload edebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Foruma yeterli katılım ve ilgi var mı diye yaptığımız ankete bir hafta süresince 193 kez okunmasına rağmen 15 kişi katılım ve ilgi gösterdi. Çok zor bi soru sormadık ama neyse. Katılan ve fikir beyan eden masatenisçilere teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..