Jump to content
Masatenisi.org Forum

Profosyonel Tavsiyesine Ihtiyacım Var

Guest cemil 34

Recommended Posts

Selam orta seviyede bir oyuncuyum şu anki raketim s strait x-5 with liga [donic]fakat yeni raket alıcam bayağı deforme oldu.Forumdaki arkadaşların yazdıklarını okudukça aklım dahada karıştı.Oyun şeklim kısaca : kısa falsolu servis atıp fh ile 3. topta sayı yapmaya çalışırım,fh mr gelen spinli topları karşılamakta bayağı zorlanıyorum aynı şekilde fh de spin de atamıyorum .Bh de prblemim yok fakat ondada biraz daha bitirici yani daha sert atmayı istiyorum rakip servis attığı zaman ise eğer kesik topa zaafiyeti var ise kesik top yapıp 4. topta sayı almaya çalışırım.Fakat top takibimde fena değildir üst seviyedeki oyuncularla oynadığım zamanda genelde topu masada tutup açık vermesini beklerim [tabi müsade ederlerse::))) ]kısaca özetlemek gerekirse oyun şeklim bu.Deneme yanılma yapacak maddi olanağım yok iyi bir raket hazırlamak istiyorum profosyonel olarak masa tenisi oynayan ve ekipman konusunda bilgisi olan forumdaki arkadaşlardan yardımcı olan olursa sevinirim.. Nette ancak donic in sitesi anlaşılır benim görebildiklerim bunlar fakat diğer markalarda olabilir tabi.Tahtalar senso carbon,enforce 3,black devil.Lastikler ise fh için nittaku best .yada baxter d-25.Bh için blues axento.Yada her iki tarafa nittaku hammond düşündüm .Tabi bu orada yazılanlara göre benim anlayabildiğim,yazdığım gibi deneme yanılma yapacak lüksüm yok .Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam orta seviyede bir oyuncuyum şu anki raketim s strait x-5 with liga [donic]fakat yeni raket alıcam bayağı deforme oldu.Forumdaki arkadaşların yazdıklarını okudukça aklım dahada karıştı.Oyun şeklim kısaca : kısa falsolu servis atıp fh ile 3. topta sayı yapmaya çalışırım,fh mr gelen spinli topları karşılamakta bayağı zorlanıyorum aynı şekilde fh de spin de atamıyorum .Bh de prblemim yok fakat ondada biraz daha bitirici yani daha sert atmayı istiyorum rakip servis attığı zaman ise eğer kesik topa zaafiyeti var ise kesik top yapıp 4. topta sayı almaya çalışırım.Fakat top takibimde fena değildir üst seviyedeki oyuncularla oynadığım zamanda genelde topu masada tutup açık vermesini beklerim [tabi müsade ederlerse::))) ]kısaca özetlemek gerekirse oyun şeklim bu.Deneme yanılma yapacak maddi olanağım yok iyi bir raket hazırlamak istiyorum profosyonel olarak masa tenisi oynayan ve ekipman konusunda bilgisi olan forumdaki arkadaşlardan yardımcı olan olursa sevinirim.. Nette ancak donic in sitesi anlaşılır benim görebildiklerim bunlar fakat diğer markalarda olabilir tabi.Tahtalar senso carbon,enforce 3,black devil.Lastikler ise fh için nittaku best .yada baxter d-25.Bh için blues axento.Yada her iki tarafa nittaku hammond düşündüm .Tabi bu orada yazılanlara göre benim anlayabildiğim,yazdığım gibi deneme yanılma yapacak lüksüm yok .Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden Teşekkürler.

Cemil selam.Oyunun genelde 3.ve4.toplara taşıdığına göre kontrollü.Ancak iyi oyuncular senin oyun stiline bu topu taşımazlar.Anlayacağın ilk top veya 2.topta defans değilsen olay bitiyor 11'lik sistemde 3ve4.toplara oyun artık taşınmıyor.

Sana tavsiyem Ofansif ama+ olmayan tahtaya herhangi bir marka 1.9 veya 1.8 lastik kullanman.yada fh 1.9 bh 2.1 olabilir.

Ekipman seçiminde markaya takılma.Sana uygun tahta ve lastikle oyna.

Umarım yardımcı olmuşumdur...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar. 4 aydır donic enforce ile oynuyorum. Atak kontrollü bir tahta.ben mennunum.üstüne aldığım jo gold ve desto F2 biraz benim için hızlı kaçıyor. Bu tahta nın üstüne daha kontrollü lastikler alabilirsin. balck devil zaten daha hızlı. o senin için hızlı olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar. 4 aydır donic enforce ile oynuyorum. Atak kontrollü bir tahta.ben mennunum.üstüne aldığım jo gold ve desto F2 biraz benim için hızlı kaçıyor. Bu tahta nın üstüne daha kontrollü lastikler alabilirsin. balck devil zaten daha hızlı. o senin için hızlı olabilir.

Merhaba,

Bence şu anki tahtanızdan sonra hızı bir miktar arttırabilirsinz ama off'dan daha hızlı olmamasında fayda var. Ben senso carbon'la oynuyorum, bir arkadaşımın all+ tahtasından sonra bana herhangi bir kontrol sorunu çıkarmıyor. Alışma süreci oldukça kısa. Carbon olmasına rağmen sert bir tahta değil. Hızı da da gerektiğinde fazlasıyla yeterli. Bu tip off- veya kontrolü iyi off tahta alabilirsiniz. Primorac off-, samsonov alpha, avalox 555, galaxy w6 diğer örnekler olabilir. Lastiklerde de bilinen, yaygınca kullanılan orta karakterli lastiklerle memnun olursun düşüncesindeyim. BH'inizi hızlandırmak için bolca idman, fh'de spin çalışmak da faydalı olacaktır tabiki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cemil selam.Oyunun genelde 3.ve4.toplara taşıdığına göre kontrollü.Ancak iyi oyuncular senin oyun stiline bu topu taşımazlar.Anlayacağın ilk top veya 2.topta defans değilsen olay bitiyor 11'lik sistemde 3ve4.toplara oyun artık taşınmıyor.

Sana tavsiyem Ofansif ama+ olmayan tahtaya herhangi bir marka 1.9 veya 1.8 lastik kullanman.yada fh 1.9 bh 2.1 olabilir.

Ekipman seçiminde markaya takılma.Sana uygun tahta ve lastikle oyna.

Umarım yardımcı olmuşumdur...

Tufan bey merhaba.İlginiz için teşekkürler,sanırım yanlış anlattım.3. toptan kastim benim servis attıktan sonraki ilk temasımyani 2. top oluyor tabi bu benim yada benden alt seviyedeki oyuncularda geçerli oluyor iyi oyuncular bana hücum şansı vermiyorlar.Fakat yazdığım gibi top takibim gerçekten iyidir.Bu yorumu oynadığım üst seviyedeki oyuncular yapıyor ama daha önce yazdığım gibi üst seviyedeki oyuncular fh deki zafiyetimi görünce sürekli spinli oynayıp maçı koparıyorlar.Bh dan gönderdiğim toplarda geri geliyor tabiki biraz daha hızlandırmam lazım.Geçen yaptığım bir maçta inanın 11 sayını 9 unu fh den verdim hepside spin rakibimn hakkını yemiyeyim çok iyi oyuncuydu ve mükemmel spin yapıyordu.Bu arada siz markaya takılma yazmışsınız önceki yazımda belitmiştim sanırım gözünüzden kaçmış donic in sitesi tükçe ve ayrıntılı diğerlerini [verilen değerlere pek güvenilmeyeceği değişebileceği forumda bir çok yerde yazıyor]pek ayrıntılı değil.Sizden ricam şu anti spin denilen lastiği kullandığımda benim bu zaafiyetimi düzeltmemde azda olsa faydası olurmu.Çalışmak en iyi çözüm ama malzemeleride kullanmak gerekli ve ben hangisi ne kadar faydalı bilmiyorum.Yani sizin anlıyacağınız dişime göre rakip oldumu aslan kesilip hücum oynuyorum ama rakip iyi oldumu süt dökmüş kedi gibi geri müdafada kalıyorum.)).Bh biraz hızlandırıp fh den gelen spinleri engelleyip birazda olsa dengeyi sağlayabileceğim kombinasyon [marka model ayrımı yapmadan ] sizce ne olmalıdır buna bir yanıt verip yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler ve masa tenisinde başarılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şahin bey ilginiz için teşekkürler.tavsiyenize güvenerek enforce üzerine bh için quattro fh içinde nittaku best anti kombinasyonunu düşündüm.Malum spinde problem yaşıyorum, bu kombinasyondaki lastiklerin uyumu sence nasıl?Yazdığınız gibi çok hızlı raketle iyi oyun çıkartamıyorum[arkadaşımda çift taraflı jo gold var masayı zor tutturuyorum ]yardımınız için ş,mdiden teşekkürler,masa tenisinde ve hayatınızda başarılar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Bence şu anki tahtanızdan sonra hızı bir miktar arttırabilirsinz ama off'dan daha hızlı olmamasında fayda var. Ben senso carbon'la oynuyorum, bir arkadaşımın all+ tahtasından sonra bana herhangi bir kontrol sorunu çıkarmıyor. Alışma süreci oldukça kısa. Carbon olmasına rağmen sert bir tahta değil. Hızı da da gerektiğinde fazlasıyla yeterli. Bu tip off- veya kontrolü iyi off tahta alabilirsiniz. Primorac off-, samsonov alpha, avalox 555, galaxy w6 diğer örnekler olabilir. Lastiklerde de bilinen, yaygınca kullanılan orta karakterli lastiklerle memnun olursun düşüncesindeyim. BH'inizi hızlandırmak için bolca idman, fh'de spin çalışmak da faydalı olacaktır tabiki.

İlgin ve yardımın için teşekkürler.Masa tenisi ve hayatında başarılar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tahtanız kullanılabilir durumdaysa yani çok hasar görmediyse yeni bir tahtaya alışmak birz zor oluyor bu nedenle eski tahtanızı kullanabilirsiniz.

siz bence defansif allround oyuncusunuz. Bu nedenle all veya al+ bir tahta üzerine kesinlikle kontrolü yüksek olan spin ve tabiki doğal olarak back spini yüksek lastikler çok iyi gidecektir diye düşündüm. asla tension teknolojisi ile üretilmiş bir lastik almayınız. Tackiness drive veya chop sizin lastiğiniz olabilir. Çok ağır olmakla birlikte 1.7 -1.9 mm sünger kalınığına sahip globe 999 da iyi gelebilir çok ta ucuzdur.

Hemen hemen sizin stilinizle oynayan bir büyüğüm stiga allround wrb tahta ve sriver fx lastiklerle oynuyor hem oyununu geliştirdi hemde raketinden çok memnun.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam Cemil bey.en guzeli eğer istanbulda oturuyorsanız pazar gunu yeni yerin açılısına gelmeniz. Orada bnirkaç raket deneme sansınız da olur. Boyelikle de daha iyi seçim yapabilirsiniz. yoksa bu kombinasyon işi o kadar zorki. Yüzlerce lastik yüzlerce tahta. 10000 in üzerinde kombinasyon oluyor. birde en iyisini arayıp durana kadar yıllar geciyor. ve hep yeni birşeyler cıkıyor. en guzeli eldekiyle yetinmek artısıyla eksisiyle. bazen rakete göre oynamak zorunda kalabiliyoruz. o yuuzden orta halli bir şey ayarlamak daha mantıklı. enforce üztüne dediklerinizi alın yapıstırın. devam edin hemen bu bana uymuyor demeyin. sonra gerekirse yüz değiştirrisnizi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazından anladığın kadarıyla falsolu topları sevmiyorsun, spinlere raket koymakta zorlanıyorsun o zaman sana tavsiyen sap yapısı eline uygun allraund bir tahta seçip, üstüne kontrolu fazla, hızı ve spini az olan 1,5-1,8 mm kalınlığında lastikler yapıştırabilirsin forhend veya backhend bir tarafından çok aksıyorsan o tarafa 1,5-1,8 mm kalınlığında pütürlü lastik yapıştırabilirsin. Bu arada masa tenisinde 3. topta veya 5. topta sayı almak gibi bir düşünce olamaz ilk müsait topu değerlendirmek gerekir. Masa tenisinde santranç gibi oyun kurmak gerekir. Oyun tarzın ne olursa olsun karşı tarafın ilk yanlışından başlayarak değerlendirmek gerekir. iyi antremanlar ve başarılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 93 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..