Jump to content
Masatenisi.org Forum

Comboyu değerlendirir misiniz?

Recommended Posts

tahta: Andro Timber 5 All/S

fh: Xiom omega 5 euro

bh: Xiom vega elite

masaya orta uzak mesafede oynuyorum. bh ile yaptığım kesmelerin lastik yüzünden kötüleşmesini istemiyorum bh uygun mudur? bh ile atak yaptığımda da topu çok uçurur mu?

fh de güçlü vuruşlarım var. bunun yanında snake gibi spin gerektiren hareketleri de yapmayı seviyorum şu anki raketim eskidiği için artık olmuyor. spin çekemiyorum. 

en çok reverse pendulum ve tomahawk servislerini kullanıyorum. özellikle tahta ile ilgili bir bilgim yok. galiba atak tahtalarının kontrolü zayıf oluyormuş bu beni çok etkiler mi? lastikleri de çok bilmiyorum. değerlendirir misiniz?

teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın CeVdeT,

Üzerine herhangi iki lasdik yapıştırılmış herhangi bir tahta ne ise, odur. Nasıl ise öyledir.

Şayet bu tahta ile benzer vuruşları defalarca tekrarlayarak vurursanız,bu deneyimlerin duyumlarınızda yaptığı birikimler sayesinde, bu tahta ve üzerinde o lastiklerle ilgili bir kanaatiniz oluşabileceğinden söz edilebilir.

Yorumlarımız, duyumlarımız üzerinden ekipmana yaptığımız yakıştırmalardır.

Herkesin de boyu posu, topa vuruş tarzları biriciktir, ona özgüdür, eşsizdir. 

Dolayısıyla, o ekipman hakkında birinin yapacağı yorum, ona göredir. Size pek uygun olmayabilir, işinize pek yaramayabilir.

Bazen de öyle olur ki, olup biten, durumu, sanki işinize yarıyormuş gibi yorumlamaya yol açabilir.

Heyhat, ne yazik ki, masa tenisini canlı canlı oynamak haricinde, konuşarak, tartışarak ve yazarak, akıl yürüterek oynayamıyoruz. Canlı ve bilinçli antreman dışında, hayaller görerek masa tenisinde inkişaf edemeyiz.

Şayet, oynar iken çekilmiş bir vidyonuzu gönderirseniz, biz de gönderinizde, sözcüklerinizle yaptığınız oyun betimlemelerinizin filmini görmüş olur, neyin üzerine konuştuğumuzun daha verimli bir görüntüsünü elde etmiş oluruz. Akabinde, muhtemeldir ki, forumdan, deneyimli gözler vidyonuza bakarak bir takım tavsiyelerde bulunacaktır.

Belki böyle hareket etmekle, ekipman bahsinde bir ekmek yenebilir.

Yoo, Sayın CeVdeT,

Şimdi de kalkıp yoo, vidyo gönderemem, şudur, budur,gibi  şeyler yazacak, veya bunu yazmaya dahi tenezzül etmeyecekseniz, dikkat ederseniz göreceksinizdir ki, bunun mes'uliyeti size, tamamıyle size aittir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..