Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik öneri

Recommended Posts

Merhaba, arkadaşlar yeni bir raket topluyorum ilk olarak lastikleri sormak istiyorum bu konuda biraz bilgisizim yardımcı olur musunuz ? Öncelikle aklımdaki varyasyonları söyleyeyim.

1- Yinhe Moon 12 Fh - Yinhe Apollo 5 Bh

2- Xiom Omega V Euro Fh - Dr.Neubauer Aggressor Bh

3- Tibhar Evolution EL-P - Dr.Neubauer Aggressor Bh 

Daha önce hiç pütür oynamadım aggressor yerine killer da olabilir bilmiyorum kafam çok karışık beni aydınlatacak biri var mı ?

IMG_20240221_221824.jpg

IMG_20240221_221840.jpg

IMG_20240221_221946.jpg

IMG_20240221_222009.jpg

IMG_20240221_221807.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben olsam o grafiklere bakmak yerine bilgili kişilere danışırım ve eski raketin iyi değilmiş ben olsam carbonlu tahta almam gelişimini yavaşlatır ve okadar prof çin lastikleri almam her topda senı hataya düşürür bence ama senın kararın tabiki gelişim derkende gelişimin tahmini 1 ay sürcekse 2-3 a sürer rakete alışman ve sayre  en iyi seçim şunlar olur               

bh lastikleri

1-xıom intro

2-yinhe moon pro

3-xıom musa

fr lastikleri-

1-sun pro 

2-apollo 5 ( alabilirsin ama kontrol ediceğini düşünüyor isen çok spinli bir lastik bilgine)

tahtalar- 

1. tibhar v1 carbon ( bh xıom intro fr sun pro mükemmel combo oluyor denedik klüpçe)

2.yinhe t11s carbon ( hem hafif hemde çok güzel bir tahta)

3. xıom ignito(istersen elimde var sadece 15 dk denedım sıfır çok mükemmel tahtadır )

4-dhs pg7 (full 7 katman tahta olduğundan güzel hissi var )

tavsiyelerim bunlar ama lastikde favori bh lastiklerim (ilk combo raket toplicak biri olarak)

1-yinhe moon pro 

2-xıom intro veya xıom musa 

favori fr lastiklerim (çin lastiği olarak)

1-yinhe sun pro

2-apollo5 (mükemmel spinli ama alışması zor!!)

favori tahtalarım(çin lastiklerinde yavaş kalmıcaklar)

1-xıom ignito ( elimde var mükemmel tahta)

2-tibhar v1 carbon 

3-yinhe t11s carbon 

NOT:

ÖNEMLİ NOT : çin lastikleri avrupa lastiklerine göre sert ve yavaşdır + olarak çin lastiklerinin üstü topu daha iyi tutsun diye yapışkanlıdır  avrupa lastikleride topu yine iyi tuttarlar ama çin lastiklerine göre iyi tutamazlar ama çoğu herkes avrupa lastiği tercih eder 

1-çin lastikleri avrupa lastiklerine göre yavaştır yavaştan kastım ise topun sekme civarı çin lastiklerinde top az

sekerken avrupa lastiklerinde bu daha farklı ve hızlıdır 

2-çin lastikleri avrupa lastiklerine göre daha ağır lastiklerdir ( raketin ağırlığını ayarlamak için söyledim bilgin olsun diye)

3-çin lastiği daha spinli ama yavaş avrupa lastiği okadar spinli daha hızlı ama daha pahalıdır 

4- çin lastiği alıcak isen tahtanı iyi seçmen lazım tahtanda yavaş kalabilir ve senı oyundan soğutabilir carbonlu tahtalar seçmen senın için daha iyi olur hız istiyor isen ama gelişmek isitoyr isen 7 katmanlı ahşap tahtada olabilir

5-çin lastiklerinin kulanım ömrü daha azdır max 6-7 ay arası  ama avrupa lastiklerinin kulanım süresi iyi kulanırsan 1-1.5 yıl arasıdır 

ÇİN LASTİĞİ MARKALARI( masatenisi . com ) da içeren markalar 

1-DHS 

2-FRIENDSHİP

3-KBS

4- (YASAKA )NIN BAZI LASTİKLERİ (UCUZ OLAN MODELLERİ)

5-YİNHE

diyer markalar ise avupa lastiği satarlar çoğu one göre alış veriş yapabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 31 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..