Jump to content
Masatenisi.org Forum

Maksimum 3500 kombo önerisi

Recommended Posts

Şimdiye kadar hazır raket ile oynadım ve ilk kez kombo rakete geçeceğim. orta düzey bir oyuncuyum. Yeri geldiğinde masadan uzak da oynarım. 3500 tl yi geçmeden, lastik geliştirip kullanabileceğim kaliteli bir tahtası olan, oyunumu geliştirmem için uygun bir kombo almak istiyorum. Tavsiyede bulunur musunuz lütfen

(Genelde çok agresif oynamam)

@beşyüziki @berhan batu

Hocam anladığım kadarıyla konuda bilgi sahibisiniz yardımcı olur musunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın 3N3S01,

Oyununuzu görmediğimden, herhangi bir öneride bulunmak doğru gelmiyor. 

Ancak, yazdıklarınızın bende bıraktığı intiba o ki, bırakınız orta seviye bir oyuncu olmayı, henüz başlangıç seviyesinde bile olmayan bir oyuncusunuz.

Önce masa tenisini doğru dürüst öğrenmek isteyip istemediğinize kendi içinizde bir bakınız. Bu öğreniş, hayallerinizde kolayca ele geçirilebilecek bir şey gibi görünse de, öyle hop! diye elde edilecek birşey değildir. Sabırla, tekrar tekrar çalışmayı gerektirir. Eğer bunda kararlıysanız, bu konuda gerekenleri yapmalısınız.

Gerekenleri yapmayacak veya yapamayacaksanız, bunun ayrımına derhal varınız.

Yapamayacaksanız, yapamayacaksınızdır. Bunda yanlış bir şey yoktur. Yapacaksanız da işe dört elle sarılmanız, kaynamanız gerekir. Ilık olmaz.

Yapacaksanız, bir temeliniz olması gerekir.

Bir kulüpte veya spor salonunda, kendinize profesyonel bir antrenör bulup, onunla, kaynayarak, temel çalışmalar yapmanız gerekir.

Yeterince çalıştıktan sonra, onun üzerine bir şeyler belki bina edilebilir.

Raket, kombo veya lastik mastik bu süreçte kolayca halledilebilir; asl olan o değildir, aslolan, açıkyüreklilikle ve severek çalışmanızdır. O vakit ilerde, belki bir gün orta seviye bir oyuncu olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 saat önce, beşyüziki yazdı:

Sayın 3N3S01,

Oyununuzu görmediğimden, herhangi bir öneride bulunmak doğru gelmiyor. 

Ancak, yazdıklarınızın bende bıraktığı intiba o ki, bırakınız orta seviye bir oyuncu olmayı, henüz başlangıç seviyesinde bile olmayan bir oyuncusunuz.

Önce masa tenisini doğru dürüst öğrenmek isteyip istemediğinize kendi içinizde bir bakınız. Bu öğreniş, hayallerinizde kolayca ele geçirilebilecek bir şey gibi görünse de, öyle hop! diye elde edilecek birşey değildir. Sabırla, tekrar tekra çalışmayı gerektirir. Eğer bunda kararlıysanız, bu konuda gerekenleri yapmalısınız.

Gerekenleri yapmayacak veya yapamayacaksanız, bunun ayrımına derhal varınız.

Yapacaksanız, bir temeliniz olması gerekir.

Bir kulüpte veya spor salonunda, kendinize profesyonel bir antrenör bulup, onunla temel çalışmalar yapmanız gerekir.

Yeterince çalıştıktan sonra, onun üzerine bir şeyler belki bina edilebilir.

Raket, kombo veya lastik mastik bu süreçte kolayca halledilebilir; asl olan o değildir,aslolan, açıkyüreklilikle ve severek çalışmanızdır. O vakit ilerde, belki bir gün orta seviye bir oyuncu olabilirsiniz.

Evet henüz belki "masa tenisi oyuncusu" olarak bile sayılmayabilirim fakat doğru dürüst oynamayı öğrenmek istediğime eminim. Başlayalı fazla uzun süre olmasa da başladığımdan beri düzenli şekilde oynuyorum, ve başlangıca göre iyi bir ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum. Antrenör bulma konusunda ise herhangi antrenör bulmam biraz zor maalesef. Yavaş yavaş topu spinle masaya düşürmeye ve spinle atak yapmaya başladığım için spin konusunda biraz daha işe yarar bir raket almak istedim. Tavsiye istememin sebebi bu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 13.02.2024 Saat: 20:57, 3N3S01 yazdı:

orta düzey bir oyuncuyum. 

46 dakika önce, 3N3S01 yazdı:

Evet henüz belki "masa tenisi oyuncusu" olarak bile sayılmayabilirim fakat doğru dürüst oynamayı öğrenmek istediğime eminim. 

Sayın 3N3S01,

Eminseniz, takdir edeceksinizdir ki, temellerinizi, işi bilen, profesyonel bir antrenörün katkısıyla inşa etmeniz menfaatiniz icabıdır. İlaveten, burada söz konusu olan yalnızca sizin menfaatiniz değil, muhtemelen doğru dürüst bir oyuncuya kavuşup, onunla oynama imkanını elde edecek,  daha da genç ( ve yaşlı ) oyunculardır da. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, beşyüziki yazdı:

Temellerinizi, işi bilen, profesyonel bir antrenörün katkısıyla inşa etmeniz menfaatiniz icabıdır, maalesef.

Anladım, peki sizce şuan spinlerimi geliştirmek için raketimi yükseltmem doğru olmaz mı? Takdir edersiniz ki benim de bir kombo raket hevesim var tabii.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, 3N3S01 yazdı:

Anladım, peki sizce şuan spinlerimi geliştirmek için raketimi yükseltmem doğru olmaz mı? Takdir edersiniz ki benim de bir kombo raket hevesim var tabii.

Sayın 3N3S01,

Oyununuzu görmediğimden, her hangi bir öneride bulunamayacağım.

Kombo raket hevesinizi ise takdir edemeyeceğim.

Evvela, yüzeyi topu tutmayan, nispeten kabak, sipinkssiz, topu atmayan raketlerle çalışıp, sipinkslerinizi onlarla geliştirip, raketinizi sonra yükseltiniz. Sizi temin ederim; elde edeceğiniz verim karşısında şapkanız uçacaktır. Tersini, milyonlarca hevesli denedi; deniyorlar. Lakin yaptıkları, istisnasız, hepsi de, içtikçe kişiyi daha da susatan, hüsran ve hayalkırıklığı kokteylinden yudumlamaktan başka bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

12 saat önce, berhan batu yazdı:

istersen bende tam sana göre bir tahta var sıfır instanı yada numaranı yazarsan sana yazabilirim üzerinede güzel lastikler önerırım sana tam olur 

Sayın berhan batu,

tam mı olur?

Neyin tam olacağını da izah edip, gönderinize iliştirirseniz, bencileyin kenardan seyredenlerden de nasiplenecekler olması gayet muhtemel görünüyor. Hele bir de buna, şayet Sayın 3N3S01, önerdiğiniz lasdikler ve tahtanın kendisinin ihtiyacını gidermediğini beyan ettiğinde, ücretlerini de kendiniz ödeyerek, vaziyyeti tazmin edeceğinizi eklerseniz tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın @berhan batu, sayın @beşyüziki ye katılıyorum, önerinizi buradan da paylaşırsanız başka insanlar da faydalancaktır. Fakat kusura bakmayın ama benim biraz kafam karıştı, sayın @beşyüziki şuan amatör raketlerle devam etmemin daha faydalı olacağını söylediniz. Fakat benim raketim şuan biraz yıprandı, bu raketimin yerine tekrardan bir hazır raket almam mı makbul olacaktır? 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

39 dakika önce, 3N3S01 yazdı:

Fakat benim raketim şuan biraz yıprandı, bu raketimin yerine tekrardan bir hazır raket almam mı makbul olacaktır? 

Sayın 3N3S01,

Sualiniz, görüntüye ehemmiyet verip, raketinizle yalnızca siz oynayacağınız halde, başkalarının değerlendirmelerinin sizin için önemli olduğu izlenimi uyandırıyor. ''Makbul'' sözcüğünü kullanışınız bunu kabbak gibi görünür kılıyor.

Diğerlerinin görüşü, bazı durumlarda, bazen, geçerliymiş gibi görünebilir. Onları elimizin tersiyle itmiyoruz elbet. 

Yaptığınız ''makbul'' olmayabilir, diğerlerince makbul olmayabilir. Veya tersidir; makbuldür, lakin size uygun değildir.  Bunu onlar için değil, kendiniz için yapma durumunda oluşunuzu gözden yitirmeyiniz. Ne de olsa, dünya kupasını onlar değil, siz kaldıracaksınız.

Raketinizin biraz yıpranmış olmasının oyununuzu etkilediği kanaatindeyseniz, veya belki maça çıkabilmek için gereken efsafta değildir ( kuralları okuyunuz, uyunuz ), o vakit , takdir edersiniz ki, yapılacak olan tabak gibi ortadadır. Ya da belki, hesaplı bir kombo edinmek...

İleride, bu iş için gereken cukka da sağlamlaştığında, daha kaliteli ekipmana geçebilirsiniz. Ancak, derhal geçmek isteyen, zihninize uymayınız, onun kıvranmalarının sizi yoldan çıkarmasına kat'iyyetle mahal vermeyiniz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, beşyüziki yazdı:

Sayın 3N3S01,

Sualiniz, görüntüye ehemmiyet verip, raketinizle yalnızca siz oynayacağınız halde, başkalarının değerlendirmelerinin sizin için önemli olduğu izlenimi uyandırıyor. ''Makbul'' sözcüğünü kullanışınız bunu kabbak gibi görünür kılıyor.

Diğerlerinin görüşü, bazı durumlarda, bazen, geçerliymiş gibi görünebilir. Onları elimizin tersiyle itmiyoruz elbet. 

Yaptığınız ''makbul'' olmayabilir, diğerlerince makbul olmayabilir. Veya tersidir; makbuldür, lakin size uygun değildir.  Bunu onlar için değil, kendiniz için yapma durumunda oluşunuzu gözden yitirmeyiniz. Ne de olsa, dünya kupasını onlar değil, siz kaldıracaksınız.

Raketinizin biraz yıpranmış olmasının oyununuzu etkilediği kanaatindeyseniz, veya belki maça çıkabilmek için gereken efsafta değildir ( kuralları okuyunuz, uyunuz ), o vakit , takdir edersiniz ki, yapılacak olan tabak gibi ortadadır. Ya da belki, hesaplı bir kombo edinmek...

İleride, bu iş için gereken cukka da sağlamlaştığında, daha kaliteli ekipmana geçebilirsiniz. Ancak, derhal geçmek isteyen, zihninize uymayınız, onun kıvranmalarının sizi yoldan çıkarmasına kat'iyyetle mahal vermeyiniz...

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Raketimi yenileme isteğim dış görünüş sebebiyle değildir. Maalesef bir hatam sonucu orta bölgesinde göçük oluştu. O zaman uygun fiyatlı bir kombo veya bir hazır raket edineceğim, eğer bunlarla ilgili dikkat etmem gereken bir konu veya bir öneriniz varsa yanlış tercih yapmamam için tavsiyede bulunursanız çok sevinirim @beşyüziki

Sayın @berhan batu sizin de önerebileceğiniz güzel bir hazır raket veya uygun fiyatlı bir başlangıç için uygun kombo varsa lütfen yazınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iyi günler tam size göre derken tahtam hem ömürlük hemde çok kaliteli ve gelişmek için 1e1 bir tahta carbonsuz 5 katmanlı mukemmel bir tahta istersenız instanızı veya iletişim kurablceğim bir numara verın görüşelim combo  fiyatındada size kdv sız alım yapalım yanı daha ucuza işi çözelim 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, berhan batu yazdı:

iyi günler tam size göre derken tahtam hem ömürlük hemde çok kaliteli ve gelişmek için 1e1 bir tahta carbonsuz 5 katmanlı mukemmel bir tahta istersenız instanızı veya iletişim kurablceğim bir numara verın görüşelim combo  fiyatındada size kdv sız alım yapalım yanı daha ucuza işi çözelim 

Sayın berhan batu bu gizli satıma giren yazınızı silmiyorum ve bu tür yazıları uzun süredir yapıtığınızı benim bildiğim gibi sizde  biliyorsunuz . Malzeme satım bölümüne koyarsanız da olabilir.Ticari yazımlardan sakınmanızı tavsiye ediyorum daha dikkatli lütfen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..