Jump to content
Masatenisi.org Forum

Combo raket Nasıl ? Tavsiye isterim >> Loki v9 (7+2 carbon) OFF+ / xiom vega asia <<

Recommended Posts

• yaklaşık 3 yıldı Pongori'nin TTW 900 All    (Decathlon dan almıştım) hazır raketini kullanıyordum,
    Raketin lastikleri eskimiş diye düşünüyorum. ve daha spinli bir raket almak istedim çünkü başka bir raket denedim ve oynarken topu karşıya daha rahat gönderebildiğimi farkettim yani topa üstten spin vererek (raketle üste doğru vurarak) göderebiliyordum, kendi raketimle biraz daha zor oluyor, bazen bu nedenle top filede kalıyor. (yanlış anlatımım varsa kusura bakmayın* ) 
  • oynayış tarzı : bh de masa üstünde kesilmiş kısa toplarda kesme, yeri geldimi sert vuruyorum,

fh de normal vuruyorum, kesme pek yapmıyorum.
Genel olarak bazen savunma bazen atak fakat daha çok atak oynuyorum. masadan gerektiğinde uzaklaşıyorum fakat genel olarak masa üstü veya 1-2 adım geride oynuyorum.

>kombo bir raket dizeceğim,
Tahta olarak :    loki v9 (violent 9) spariş verdim,
sitede yazan bilgileri:  şiddetli 9 bıçak kalınlığı: 5.5- 5.7mm bıçak yapısı: 7 ahşap 2 karbon bıçak performansı: OFF+  stil: hızlı saldırı/döngü özelliği: loki'nin kendi üretim teknolojisi vardır, 

>  forhand ' e ve backhand' de xiom vega asia almayı düşünüyorum , 

Bu tahta ve lastik oynayış stilime uyar mı ?
bh ve fh ikisine de aynı lastiği almak uygun olur mu ?

önerebileceğiniiz lastik var mı acaba  ?
 fh de lastik kalınlığını ve sertliği nasıl seçmeliyim ?  , blok yapmak için hangi kalınlık ve sertlik daha iyi olur ?
 bh de lastik kalınlığını ve sertliği nasıl seçmeliyim ? 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

9 saat önce, falcon0163 yazdı:
  • yaklaşık 3 yıldı Pongori'nin TTW 900 All    (Decathlon dan almıştım) hazır raketini kullanıyordum,
    Raketin lastikleri eskimiş diye düşünüyorum. ve daha spinli bir raket almak istedim çünkü başka bir raket denedim ve oynarken topu karşıya daha rahat gönderebildiğimi farkettim yani topa üstten spin vererek (raketle üste doğru vurarak) göderebiliyordum, kendi raketimle biraz daha zor oluyor, bazen bu nedenle top filede kalıyor. (yanlış anlatımım varsa kusura bakmayın* ) 
  • oynayış tarzı : bh de masa üstünde kesilmiş kısa toplarda kesme, yeri geldimi sert vuruyorum,

fh de normal vuruyorum, kesme pek yapmıyorum.
Genel olarak bazen savunma bazen atak fakat daha çok atak oynuyorum. masadan gerektiğinde uzaklaşıyorum fakat genel olarak masa üstü veya 1-2 adım geride oynuyorum.

>kombo bir raket dizeceğim,
Tahta olarak :    loki v9 (violent 9) spariş verdim,
sitede yazan bilgileri:  şiddetli 9 bıçak kalınlığı: 5.5- 5.7mm bıçak yapısı: 7 ahşap 2 karbon bıçak performansı: OFF+  stil: hızlı saldırı/döngü özelliği: loki'nin kendi üretim teknolojisi vardır, 

>  forhand ' e ve backhand' de xiom vega asia almayı düşünüyorum , 

Bu tahta ve lastik oynayış stilime uyar mı ?
bh ve fh ikisine de aynı lastiği almak uygun olur mu ?

önerebileceğiniiz lastik var mı acaba  ?
 fh de lastik kalınlığını ve sertliği nasıl seçmeliyim ?  , blok yapmak için hangi kalınlık ve sertlik daha iyi olur ?
 bh de lastik kalınlığını ve sertliği nasıl seçmeliyim ? 

Sayın falcon0163,

çeşitli vuruşlar, belki de maç yaparken çekilmiş, net bir videonuzu gönderirseniz, size daha faideli olması muhtemel, daha isabetli geribildirimler alma ihtimalinizi de yükseltmiş olursunuz. Yoksa, bu uğurda esirgeyeceğiniz gayretler, istediğiniz rakedi zaten kimselere sormadan sipariş verip, üstüne lastik sormalardan falan faide elde etmeniz pek şüphelidir.

Hoş, elbet kendiniz çalıp, kendiniz de oynayabilirsiniz. Lakin takdir edersiniz ki, masa tenisi karşılıklı oynanan bir uyum ve çatışma oyunudur. Kendiniz çalıp, kendiniz oynayacaksanız da, öyle yapınız o zaman, buna başkalarını karıştırmayınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(Hoş, elbet kendiniz çalıp, kendiniz de oynayabilirsiniz. Lakin takdir edersiniz ki, masa tenisi karşılıklı oynanan bir uyum ve çatışma oyunudur. Kendiniz çalıp, kendiniz oynayacaksanız da, öyle yapınız o zaman, buna başkalarını karıştırmayınız.) 

/Burada ne dediğinizi anlamadım. pek bilgim olmadığından dolayı lastik seçiminde yardım almak için soruyorum.

eğer yanlış birşey söylemişsem kusura bakmayınız. Eğer kendimce yeteri kadar bilseydim bu siteye girip de yardım isteme zahmetinde bulunmazdım.

Nerede hata yaptığımı bildirirseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

55 dakika önce, falcon0163 yazdı:

(Hoş, elbet kendiniz çalıp, kendiniz de oynayabilirsiniz. Lakin takdir edersiniz ki, masa tenisi karşılıklı oynanan bir uyum ve çatışma oyunudur. Kendiniz çalıp, kendiniz oynayacaksanız da, öyle yapınız o zaman, buna başkalarını karıştırmayınız.) 

/Burada ne dediğinizi anlamadım. pek bilgim olmadığından dolayı lastik seçiminde yardım almak için soruyorum.

eğer yanlış birşey söylemişsem kusura bakmayınız. Eğer kendimce yeteri kadar bilseydim bu siteye girip de yardım isteme zahmetinde bulunmazdım.

Nerede hata yaptığımı bildirirseniz memnun olurum.

Sayın falcon0163,

Oynarkenki vidyonuzu, ekipman tavsiyesi taleb ettiğiniz gönderinize henüz eklememiş, dahası, bu bahse iki üç sözcükle de olsa, hiç değinmemişsiniz bile.

Nasıl oynadığınız (oyun seviyeniz ) hakkında hiç bir malumatı olmayan bir kitleden, yalnızca sizin oynayacağınız ekipmanlar için anlamlı ve yararlı bir tavsiye vermelerini beklemek, doğrusu, pek yerinde gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın falcon0163 merhaba,

Verdiğiniz bilgilerden oyununuz ile ilgili bir değerlendirme yapmak zor çünkü çok genel bilgiler aktarmışsınız. Forumdaki  yazışmaları araştırırsanız sizin gibi genel bilgilerle bu tarz destek isteyenler çok oldu. Aslında sizi doğru yönlendirebilmemiz için kısa bir antrenman ya da maç videonuzu burada paylaşabilirseniz nokta atışı yapabiliriz. Çevrenizde bu işi bilen antrenör/oyuncu varsa onlardan da destek isteyebilirsiniz.

Fakat mevcut şartlara göre size çok yüzeysel olsa da bir yol haritası çizmeye çalışayım. Hazır raketle oynadığınıza göre başlangıç seviyesindesiniz diye düşünüyorum. Zaten tahta siparişini de vermişsiniz. Lastik kısmına gelince markaya takılmadan tahtanın bir tarafına 1.9 mm kalınlıkta daha kontrollü orta sertlikte(M), diğer tarafına ise daha hızlı 2.1 mm kalınlıkta sert süngerli(H)lastikleri düşünebilirsiniz. Bu şekilde de alternatifli bir combo oluşur ve backhand/forehand için hangi tarafı kullanacağınıza deneyerek siz karar verirsiniz. Şimdilik bu kadar bilgi verebiliyorum. Yine de takıldığınız bir şeyler olursa, sorabilirsiniz.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..