Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly tercihi , Kalite ? Pazarlama?

Recommended Posts

Malum, üst seviye oyuncularla geniş çapta sponsor anlaşması, isim hakkı kullanma, isme ürün çıkartma konusunda Butterfly (Btf) sektörde bir numara. Ürünlerinin fiyatları da bir numara. Bu fiyat farkını kalitesi nedeniyle hakkediyor mu yoksa pazarlama yöntemli bir algı mı mevcut. 

Ben şu ana kadar Btf Primorac , Btf Primorac Carbon ve Donic tru Carbon Inner tahtalar hakkında yorum yapacak kadar kullandım. Lastiklerden son dönemde Donic Bluegrip V1, Donic Bluegrip R1 , Donic Bluefire M2 , Donic Bluefire M3 kullandım. bir 10-15 yıl kadar evvel Tenergy 05/64 ve Sriver Fx kullanmıştım ama bu kadar uzun zaman aralığı olduğu için onları kıyaslayamıyorum. 

Senin fikrin ne sorusu gelirse diye " ben Btf'nin pazarlama kısmının önde olduğunu düşünüyorum", malum tecrübem sınırlı.

Kendi klubümde gördüğüm ki muhtemelen yaygın bir durumdur, Butterfly dışında bir ürün görünce "Kalitesiz" etiketi yapıştırılıyor. Btf nin de ALC-ZLC +super grubu dışında geri kalanı da değer görmüyor gibi.

teknik değerler, tahta katman sayısı , ağaç türü, carbon türü ve konumu ve dağılım şekli ,titreşim aralığı,esneklik testleri vb birçok detayı incelerim. Kafamdaki soru Firmaların verdiği rakamlar değil. Zaten hepsi kendi ölçeğine göre rakam veriyor ve genel bir değerlendirme yapma şansın olmuyor.

Farklı markalardan benzer özellikte tahta (carbon ve konumu benzer vb) benzer özellikte lastik (sünger sertliği & topsheet yumuşaklığı vb) kıyaslaması yapabilecek tecrübeli kişilerin bu konudaki kişisel deneyimlerini merak ediyorum. Ama elime aldım 2-3 dk vurdum şeklinde değil, elinde hissedene kadar birkaç saat 'ten birkaç haftaya kadar denenip alışılmış ürünleri kıyaslayalım lütfen. Benzer ürünler olsun , mesela Stiga'nın Allwood bir tahtası ile Btf'nin ALC si olmasın. Aynı segmentin farklı firmalardaki ürünleri olsun.

Umarım tecrübeli kişilerin paylaşımları sonrasında bu konu raket seçme konusunda bir çok kişiye yardımcı olacaktır. Teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..