Jump to content
Masatenisi.org Forum

yurt dışı sipariş hakkında yardım

nzell

Recommended Posts

@TSuBaSa öncelikle yardımlarınızın olacağını düşündüğüm için sizi etiketledim, dhs huricane long 5 tahta alacağım tabletennis11 de 150 euro altı bir ücreti var sadece tahtayı sipariş edip bir kaç gün sonra lastiklerini sipariş edersem gümrükte herhangi bir sorun yaşar mıyım çünkü ticaret bakanlığı "aynı gönderici tarafından Türkiye’deki bir alıcı adına gönderilen aynı konşimento muhteviyatı gönderiler bir bütün teşkil ederek tamamının kıymeti birlikte dikkate alınacaktır." gibi bir ibaresi var bu sadece o sevkiyatla mı sınırlı acaba. yakın zamanda yurtdışı sipariş veren arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum. aliexpress sitesinde de güvenilir kullanıcılardan sipariş versem bir sorun yaşar mıyım teslimat konusunda. oru da şu sebepten soruyorum tabletennis11 avrupada olduğu için 150 euroya kadar %18 gümrük vergisi var , diğer ülkeler %30 ancak aliexpresste long5 tahta tabletennis11le aynı ücret ordan sipariş verirsem %30 mu vergi öderim? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aliexpresste guvenilir saticilar zaten sana kargo ucreti ve odeyecegin vergiyi gosteriyor. Aen onceden vergiyi de odeyip aliyorsun ve turkiyeye girdikten sonra aras kargo gibi yerli bir kargo tasiyicisi getirip sana ucretsiz teslim ediyor. Aliexpresste bulsugun urunu sepetine ekleyip satin almaya basarsan son asamada odemen gereken vergi tutari da görülüyor.  

Tt11'de ise ayri ayri siparis edip ilk urunun kargoya verilmesini beklersen sorun olmaz. Cunku aynı fatura iki ayri kargo ile gonderilmemis olacak. Ancak bir yilda 5 kere kargo alma hakkin var o yuzden iki ayri kargo ile getirirken bunu aklinda tut.  

Ben olsam Aliexpresste guvenilir bir saticidan alirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7 saat önce, TSuBaSa yazdı:

Aliexpresste guvenilir saticilar zaten sana kargo ucreti ve odeyecegin vergiyi gosteriyor. Aen onceden vergiyi de odeyip aliyorsun ve turkiyeye girdikten sonra aras kargo gibi yerli bir kargo tasiyicisi getirip sana ucretsiz teslim ediyor. Aliexpresste bulsugun urunu sepetine ekleyip satin almaya basarsan son asamada odemen gereken vergi tutari da görülüyor.  

Tt11'de ise ayri ayri siparis edip ilk urunun kargoya verilmesini beklersen sorun olmaz. Cunku aynı fatura iki ayri kargo ile gonderilmemis olacak. Ancak bir yilda 5 kere kargo alma hakkin var o yuzden iki ayri kargo ile getirirken bunu aklinda tut.  

Ben olsam Aliexpresste guvenilir bir saticidan alirim.

Hocam cok faydalı bilgilendirme oldu çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Naçizane bende birşeyler eklemek isterim uzun bir aradan sonra.

1-T11 sitesi paketin üzerine gerçek fiyatı değil daha düşük bir değer yazıyor ve az vergi ödüyorsunuz.

2-  Aliexpress yaklaşık 30+20=50 vergi alıyor yani 1000 liralık bir ürün almak isterseniz 500 tl vergi ödemek durumundasınız iki yerdende kargoları PTT getiriyor. bilgilendirmek istedim nihai kararı vermenize yardımcı olmak için.Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 05.10.2023 Saat: 20:50, kartal yazdı:

Naçizane bende birşeyler eklemek isterim uzun bir aradan sonra.

1-T11 sitesi paketin üzerine gerçek fiyatı değil daha düşük bir değer yazıyor ve az vergi ödüyorsunuz.

2-  Aliexpress yaklaşık 30+20=50 vergi alıyor yani 1000 liralık bir ürün almak isterseniz 500 tl vergi ödemek durumundasınız iki yerdende kargoları PTT getiriyor. bilgilendirmek istedim nihai kararı vermenize yardımcı olmak için.Teşekkürler.

tt11den sipariş verdim ancak faturaya 149 euro yazmalarını rica ettim daha düşük vergi için değil de 150 euro üstü gümrükten geçmeyecek, yani 21 euro yaz desem hiç vergisi olmayacak da o şekil gümrükten gecer mi hiç bakmıyolar mı nedir ne değildir. yoksa 1400 liraya yakın da vergi vericez ürün gelince

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 euroluk bir urun alsaniz bile bunun kdvsini ptt gorevlisine nakit olarak ödüyorsunuz.  Ayrica paket acma ucreti olarak 10 20 tl dalan da alıyorlar.  Yani 20 euro de olsa 149 euro da olsa ek vergi vereceksiniz.

Size verilen takip no ile gonderi takip sitesinden kac tl ödeyeceğinizi ogrenebilirsiniz. Yani bunun için kaegonun turkiyeye ulasip gumrukten gecmesi lazım.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk defa bu siteden alışveriş yapıyorsanız endişe duymanız normal,yakın zamanda bir arakadaşla birlikte yaklaşık 143 euro tutarında bir sipariş vermiştik üzerindeki yazılan düşük değer üzerinden toplam 103 tl vergi çıktı.Paketi açıyorlar doğru fakat daha sonra zarar vermeden kapatıyorlar(herhalde içinde ne olduğunu görmek için).Takip numaralı gönderdikleri için paketin akıbetiyle ilgili endişe etmenize gerek yok diye düşünüyorum. Size verilen takip numarasını aşağıdaki linkteki yazılan yere girerseniz kargonuzun hareketlerini izleyebilirsiniz.

https://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 10.10.2023 Saat: 13:20, TSuBaSa yazdı:

1 euroluk bir urun alsaniz bile bunun kdvsini ptt gorevlisine nakit olarak ödüyorsunuz.  Ayrica paket acma ucreti olarak 10 20 tl dalan da alıyorlar.  Yani 20 euro de olsa 149 euro da olsa ek vergi vereceksiniz.

Size verilen takip no ile gonderi takip sitesinden kac tl ödeyeceğinizi ogrenebilirsiniz. Yani bunun için kaegonun turkiyeye ulasip gumrukten gecmesi lazım.  

@TSuBaSa gönderi yola çıktı ancak henüz takip numarası paylaşmadılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boost 1 1.5 ay sonra etkisini hissedilir sekilde kaybeder. Havasi kacan top gibi düşün,  hergun havasi yavas yavas kaçıyor.  Hic bir zaman bitmez, lastik ölü hissettirmez.

Bu arada lastikleri boostlayaclar mı yoksa fabrika cikisi boostlu h3 neo mu aldın?  Fabrika cikisi ise 2 3 ay etkisi tam olmasa bile devam ediyor diyorlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

14 saat önce, TSuBaSa yazdı:

Boost 1 1.5 ay sonra etkisini hissedilir sekilde kaybeder. Havasi kacan top gibi düşün,  hergun havasi yavas yavas kaçıyor.  Hic bir zaman bitmez, lastik ölü hissettirmez.

Bu arada lastikleri boostlayaclar mı yoksa fabrika cikisi boostlu h3 neo mu aldın?  Fabrika cikisi ise 2 3 ay etkisi tam olmasa bile devam ediyor diyorlar...

@TSuBaSa Onu bilmiyorum ama seçeneklerde fabrika çıkışı boostlu yok 39 derece aldım mavi sünger ve sipariş vermeden önce mail ile sordum boostlayabilir misiniz diye evet dediler belki de boostlu gonderecek bilemiyorum ama galiba lastiklerin kalınlıkları konusunda da acemilik yaptım h3 2.10 mm, r48'i max aldım 2.00 mm lik alsaydım keşke tahta max lastiklerle ağır kalıyomuş üstüne boost da var neyse tecrübe olsun inşallah alışabilirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 10.10.2023 Saat: 20:50, kartal yazdı:

İlk defa bu siteden alışveriş yapıyorsanız endişe duymanız normal,yakın zamanda bir arakadaşla birlikte yaklaşık 143 euro tutarında bir sipariş vermiştik üzerindeki yazılan düşük değer üzerinden toplam 103 tl vergi çıktı.Paketi açıyorlar doğru fakat daha sonra zarar vermeden kapatıyorlar(herhalde içinde ne olduğunu görmek için).Takip numaralı gönderdikleri için paketin akıbetiyle ilgili endişe etmenize gerek yok diye düşünüyorum. Size verilen takip numarasını aşağıdaki linkteki yazılan yere girerseniz kargonuzun hareketlerini izleyebilirsiniz.

https://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Hocam ürün değerini az yazın diye siz mi söylüyorsunuz onlar mı öyle yazıyor ve bu ileride sorun çıkarır mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@BassistGTG merhabalar, benim aldığım ürünlerin toplam fiyatı 237 euro idi, 150 euro üstü gümrükten geçmeyeceği için 149 euro olarak faturalandırabilir misiniz diye mail attım, onayladılar ayrıca 80 euro üstü kargo ücreti ödemiyosun, şu an yolda ve vergisi 156 lira olarak görünüyor. normalde 100 euroluk bir alışverişin 18 euro vergisi olurdu ama gümrükten ne çıkarsa şansına ancak tr den aldığın ürünlerden her türlü uyguna geliyor bir de sitenin kendi indirimi oluyor indirimsiz ürünlerde 200 euro da %20 indirimi oluyor, alacağın ürünler indirimliyse zaten %25 % 40 arası indirimleri oluyor oldukca uygun

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7 saat önce, nzell yazdı:

@BassistGTG merhabalar, benim aldığım ürünlerin toplam fiyatı 237 euro idi, 150 euro üstü gümrükten geçmeyeceği için 149 euro olarak faturalandırabilir misiniz diye mail attım, onayladılar ayrıca 80 euro üstü kargo ücreti ödemiyosun, şu an yolda ve vergisi 156 lira olarak görünüyor. normalde 100 euroluk bir alışverişin 18 euro vergisi olurdu ama gümrükten ne çıkarsa şansına ancak tr den aldığın ürünlerden her türlü uyguna geliyor bir de sitenin kendi indirimi oluyor indirimsiz ürünlerde 200 euro da %20 indirimi oluyor, alacağın ürünler indirimliyse zaten %25 % 40 arası indirimleri oluyor oldukca uygun

E peki 149 yazmasalardı unutsalardı mesela 150 Euro üstünde kaç para vergi ödeniyor o riske girilir mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@BassistGTG ürünü bugün aldım on numara paket ve hizmet 25 euro yazmışlar oysa ben 149 yazın demiştim zaten belirtirsen düşük yazıyorlar, gönül rahatlığı ile sipariş verilir 150 euro üstü fiyat gösterirlerse gümrükten geçmez ithalat belgesi düzenlenmesi istenir. her hangi bir sorunda iade edileceği için para iadesi de yaparlar ama sorun çıkacağını zannetmiyorum

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..