Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kleinert & Bottroff

Timo Boll

Recommended Posts

Gerçi yeni bir maç değil ama bence oldukca lezetli. Daniel Kleinert ın  kendi kendini yetiştiren birsi olduğunu düşününce benim gözümde dahada kıymetli oluyor. Masa teniscisi yetiştirme kamplarında bu genci Ruwen Filius tarzında yetiştirmeye çalışmışlar. Daniel de kendi stilinde kalmayı tercih edincede birdaha kampa çağrılmamış ve kendi dendini bu seviyeye kadar getirmiş.  İyi seyirler diliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet haklısınız Bilal bey. Kendi kendini bukadar geliştirmiş  birisinin stilini değiştirmiş olsa bile eğitim aldığında bambaşka yerlere gelebileceğini düşünüyorum. Bunu da stil değiştirme yanlısı olmayan birisi olarak yazıyorum. Çünkü bakarsanız hemen hemen hiçbir oyuncunun haraketleri birbirine benzemiyor. Bu üst seviyede de böyle. Mesela Ma Long, Xu Xin ve Fanzengdong. Aynı eğitimde geçmiş olmalarına rağmen. Doğrusu da bu aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın TSuBaSa, biraz Nasredin hocaya benzeyecek ama sizde haklısınız. Burda ben dilimin yettiği kadar yazıyorum. Kendi kendini yetiştirmiş derken elbette bir odaya çekilerek yalnız başına bu seviyeye geldiğini kastetmiyorum. Daniel ilk önce, iyi bir oyuncu olan, babası tarafından yetiştiriliyor. Ama neticede oda bir amatör. Daha sonra takım ve kulüp arkadaşlarıyla kendini geliştiriyor. Ama bunu hemen hemen her amatör böyle yapıyor. 

Danielin babasının TT.News da zaman, zaman yazılarını görüyorum. Bu bilgileride orda almıştım. Hatırladığım kadarınca Daniel sadece milli kampa degil, hicbir kampa çağrılmamaış. Bu da çok fark eder.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..