Jump to content
Masatenisi.org Forum

Acil Bilgi

kingmeran

Recommended Posts

takım turnuvasında iki takımın kazandıkları maç sayısı aynı ve yenigileride aynı bu takımlardan birinin birinci olması gerek alnınan maç skorları toplamı 14-6=8 avaraj diğer takım 13-5=8 avaraj avarajlarda aynı bundan sonra birinciyi belirlemek için ne yapılır.birde tam teşekküllü bir masa tenisi kuraları 2007 yılına ait kitap lazım internette baktım genel kurallar verilmiş fedarasyonun sitesindede aynı kurallar var detaya inecek kural kitabı lazım arkadaşlar.ben 2003 kitabına baktım bir maddede avarajları aynı olan takımların aldıkları set /verdikleri set oranına bakılır diyor.bu maddede terettüde düştüm alınanset derken maç skoru olan set sayısımı 3-1 yada 3-0 gibi yoksa tüm maçlar boyunca alınan ve verilen setlerin toplamının oranını mı isteniyor. bu olay yaşandı arkadaşlar ve hala bir bilmece var ortada

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir maçın sonucunun 14/6 yada 13/5 yerine ikisininde aynı şekilde yani 14/6 şeklinde bittiğini düşünün böyle durumlarda averajı belirleyebilmek için sayılara karar inilir. Kimin aldığı sayı ile verdiği sayı arasındaki fark fazla ise o takım yada oyuncu averajla üste çıkar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durumda bence iki takımın birbirleri ile yaptıkları maça bakılması gerekir. Hangi takım kazanmış ise o takım avantajlı yani üst sırada olması gerekir. Genel olarak lig usulu spor musabakalarında uygulama bu şekildedir.
Kingmeran zaten iki takım arasındaki averajın nasıl hesaplanacağını sormuş. Hatta iki takımının averajlarınında eşit olması durumunda hangi yöntemin izleneceğini sormuş...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..