Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombo raket

Luctost

Recommended Posts

Atak oyuncusuyum genellikle orta mesafede oynarım orta-ileri seviyedeyim topspin yaparım ama bütçem 400 TL altı. 

Tahta: https://www.masatenisipazar.com/reactor-tech-off----2320

(Reactor CB-1)

Lastik: https://www.masatenisi.com/friendship-21

(Friendship Pro Xt Light) 

Bazı ürünlerde spin kontrol ve hız değerleri 10.5 bazılarında 105 yada 10 ve 100 gibi yazılıyor Bi farkları vermı acaba? Daha iyi önerileriniz varsa yazabilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Orta ıleri seviye demişsiniz. Bu çok göreceli bir kavramdır. Anlayabilmeniz açısından oyun seviyenizi ifade ederken kime ve neye göre belirlediniz?

Bahsettiğiniz lastikler Çin lastiği olup, yapışkanlık özelliği olduğundan eğer lastiği bilmiyorsanız oynarken zorlanabilirsiniz.

400 TL bütçe ile iyi bir kombi yapmanız zordur.

Her markanın kendine has(spin, hız, kontrol vs) değerleri vardır. Onlara çok fazla takılmayın. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben şuana kadar hep hazır raket kullandım ve kombo raket geçmeye karar verdim kombo raketler den çok bişey anlamıyorum. İleri seviye olduğumu ben de düşünmüyorum ilerde de kullanabilmek için öyle yazdım oynadığım maçlardan ve izlediğim turnuvalardan ve izlediğim videolardan başlangıç-orta arasında ama ortaya daha yakın olduğumu düşünüyorum. Bu kombo raket benim için uygun mudur? 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

55 dakika önce, Luctost yazdı:

Ben şuana kadar hep hazır raket kullandım ve kombo raket geçmeye karar verdim kombo raketler den çok bişey anlamıyorum. İleri seviye olduğumu ben de düşünmüyorum ilerde de kullanabilmek için öyle yazdım oynadığım maçlardan ve izlediğim turnuvalardan ve izlediğim videolardan başlangıç-orta arasında ama ortaya daha yakın olduğumu düşünüyorum. Bu kombo raket benim için uygun mudur? 

Madem bugüne kadar hazır raketlerle oynadınız bu kombo sizin işinizi görecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, Luctost yazdı:

İlk önce şok raketleriyle başladım sonra butterfly hazır raket kullandım şimdi de kombo rakete geçmeyi düşünüyorum Çin lastiklerinin ne gibi farkları var yapışkan olması spin için iyi midir daha ayrıntılı açıklayabilir misiniz? 

Klasik Çin lastikleri(National olanlar hariç) ucuz ve kısa ömürlüdür. Yapışkanlı olduğu için topu iyi tutar, spini, blokları ve kesikleri iyidir. Hızı düşük, şutları yavaştır. Daha çok masaya yakın oyun için idealdir. Masadan açıldıkça rakibe karşı zor durumda kalırsınız. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Luctost yazdı:

Ve spin kontrol hız seviyeleri tam olarak doğru değilse neye göre tahtayı ve lastiği seçmeliyim? 

Ben değerler tam olarak doğru değil diye bir ifade kullanmadım. Her markanın kendine has değerleri var dedim. Buda şu anlama geliyor. X markanın hız değerinde 10 gösteriyorsa başka bir markada bu 9, bir başkasında da 8 olabileceğini anlatmak istedim. Ayrıca bazı markalar değerleri 100 üzerinden, bazıları da 10 üzerinden gösterebiliyor. Sizin alacağınız düşük bütçeli ürünlerde de bu değerleri çokta dikkate almanıza gerek yok. Çevrenizde bu tarz kombisi olan birileri varsa deneyerek daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Myilik2002 yazdı:

Lastikler: LKT PRO co 2.0 mm 100*2=200 TL

Tahta: Sanwei Accumulator S off+

170 TL

Total fiyat: 370 TL

Sayın Luctost,

bende, tayin ettiğiniz fiyat aralığı içinde, sayın Myilik'in mükemmel bir seçim yapmış olduğuna dair bir kanaat hasıl olduğunu ifade etmek istiyorum.

LKT Pro serisinden lastiklerle oynamış idim. Fiyatlarına göre şaşırtıcı derecede kaliteli ve uzun ömürlü olduklarını söyleyebilirim. Hele de oyun haricinde bir raket kılıfında veya çantada tutulup, hava ve güneş ışığıyla olan teması aza indirgenerek saklanırsa, lastiklerin ömrü maksimuma çıkacaktır.

Piyasadaki herhangi bir hazır rakete göre bu kombo, oyunun kendisiyle kuracağınız iletişimi canlandırma ve topla yaptıklarınızın ortaya çıkması bahsinde, çok daha destekleyici olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Luctost yazdı:

Tahta: reactor cb-4

Lastik: loki rxton 5

ya da

friendship pro Xt Light

Hangisini önerirsiniz ya da başka bir öneriniz var mı

Sayın Luctost,

Size yukarıda detaylı olarak bütçenizede uygun şekilde güzel bir kombo önerdim. Fakat görüyorum ki, hala farklı arayışlardasınız. Size nacizane tavsiyem, ne kadar çok detaya girerseniz o kadar kafanız karışacak ve işin içinden çıkamayacaksınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 30 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..