Jump to content
Masatenisi.org Forum

2021 TMTF Başkan Adaylığı

smetmusti91

Recommended Posts

Sevgili Masa Tenisi camiamız,

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir Türk Masa Tenisi için aktif olarak çalışmakta ve yıllardır ülkemize hizmet etmekteyim. Edindiğim bilgi ve tecrübelerle, çalışma azmim ve sizlerin de desteğiyle artık Türk Masa Tenisine daha üst seviyede bir katkı sunmak istiyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, tarihimizdeki yeri ve önemi kelimelere sığmayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığımız bu güzel ve özel günde, bir süredir devam eden hazırlıklarımız neticesinde sizlerle, Türkiye Masa Tenisi Federasyon Başkan Adayı olarak, ekibimizle önümüzdeki seçime gireceğimizi paylaşmak isterim.

Bugüne kadar sporcu, antrenör, İl Hakemi, Milli Takım Antrenörü, Teknik Kurul Başkanı, Dış İlişkiler Başkanı olarak Türkiye’de “Masa Tenisi” sporunun adının geçtiği her ortamda, farklı görevlerde bulundum. Aldığım her görevi layığıyla yerine getirdim ve vizyoner bir bakış açısıyla her daim bütüne değer katmayı başardım. Ülkemizin dışında, Avrupa – Balkan Masa Tenisi camialarında da önemli yönetimsel görevler üstlendim ve şu anda 2 ayrı Uluslararası Masa Tenisi kurumunda görevli tek Türk Masa Tenisi temsilcisiyim.

Sporumuz adına, “Başarı İçin Değişim” sloganımızla, “Başarı” hedefiyle bir “Değişim” hareketi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu değişimi “Güvenli ve Adil bir spor ortamı oluşturma, Güçlü uluslararası ilişkilere sahip bir Federasyon olma, Profesyonelleşmiş bir yapıya sahip olma, Aktif medya gücüne sahip olma, Dijital altyapısı oturmuş bir yapıya sahip olma, Profesyonel kalitede organizasyonlar yapan bir Federasyon olma ve Olimpiyatta yer alan bir Türk Masa Tenisi oluşumu” hedeflerimizle gerçekleştireceğimize inancımız tamdır. Masa Tenisi sporunun her daim içinde yer alan, aktif ve özverili çalışmalarıyla herkese bir şekilde dokunan, ulaşan ve destek sunan bir başkan adayı olarak, Dünya’daki en dostane ruha sahip sporlardan biri olan “Masa Tenisi” etrafında bir ve beraber olan, güçlü, adil, şeffaf, başarılı ve vizyoner bir ruhu canlandıracağımıza, içimizdeki coşkuyu başarıyla yansıtarak bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyoruz.

Olimpik bir spor olan “Masa Tenisi” branşının ülkemizdeki potansiyelini en üst düzeyde kullanarak, Türkiye’nin hak ettiği yere gelmesi için tüm gücümüzle çalışacağız. “Liyakat, Eğitim ve Gelişim, Yenilikçilik, Adil ve Tarafsız Yönetim, Cinsiyet Eşitliği, Engelsiz Masa Tenisi” ilkelerimiz doğrultusunda, Avrupa ve Dünya sporundaki etkin iletişimimizi kullanarak, önemli iş birliklerine imza atarak ülkemize büyük katkılar sunmayı diliyoruz.

Çıktığımız bu yolda siz değerli dostlarımızın desteğini hissetmek, bizler için bir gurur kaynağı olacaktır. Ayrıca konuyla ilgili geri dönüşlerinizi bekliyor, hepinize şimdiden teşekkür ediyoruz. Bizleri http://www.basariicindegisim.com web sitemiz ve http://www.twitter.com/basariicindeg , http://www.instagram.com/basari_icin_degisim ve http://www.facebook.com/basariicindegisim Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım Facebook’da bir başka adayın tanıtımını paylaştı. Tanıtımda uzun uzun ismi geçen şahsın masa tenisi kariyeri anlatılmıştı. Oldukça da başarılı gözüküyordu. Ancak yöneticilik tecrübesi konusunda tek bir kelime bile yer almamıştı. Belki vardır belki yoktur, bilmiyorum ama bir federasyon başkanı adayının tanıtımında muhakkak yer alması gereken bir bilgi ve bu alandaki başarı düzeyi sportif olandan daha önemli.

Oysa sizin spor yöneticiliği konusundaki yeteneklerinizi aday olmadan önce de takip ediyorduk. Bunun yanı sıra gerçekçi hedefler için bir planın olması ve iyi bir ekip çalışmasına liderlik edebilecek vasıflara da sahip olmak buradan bakınca göze hoş geliyor. Gençliğin verdiği enerji ve dinamizm de ayrıca umut verici.

Toparlarsam, adaylığınızı ve yukarda yer alan tanıtım metninizi tebrik ederim. Umarım en uygun aday kazanır.

Not: Verilen linklerde ekibiniz hakkında herhangi bir bilgiye rastlayamadım. Eğer benim beceriksizliğim ise kusura bakmayın. Ama öyle değilse, önemli bir eksiklik.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 20.05.2021 Saat: 04:08, Levend yazdı:

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım Facebook’da bir başka adayın tanıtımını paylaştı. Tanıtımda uzun uzun ismi geçen şahsın masa tenisi kariyeri anlatılmıştı. Oldukça da başarılı gözüküyordu. Ancak yöneticilik tecrübesi konusunda tek bir kelime bile yer almamıştı. Belki vardır belki yoktur, bilmiyorum ama bir federasyon başkanı adayının tanıtımında muhakkak yer alması gereken bir bilgi ve bu alandaki başarı düzeyi sportif olandan daha önemli.

Oysa sizin spor yöneticiliği konusundaki yeteneklerinizi aday olmadan önce de takip ediyorduk. Bunun yanı sıra gerçekçi hedefler için bir planın olması ve iyi bir ekip çalışmasına liderlik edebilecek vasıflara da sahip olmak buradan bakınca göze hoş geliyor. Gençliğin verdiği enerji ve dinamizm de ayrıca umut verici.

Toparlarsam, adaylığınızı ve yukarda yer alan tanıtım metninizi tebrik ederim. Umarım en uygun aday kazanır.

Not: Verilen linklerde ekibiniz hakkında herhangi bir bilgiye rastlayamadım. Eğer benim beceriksizliğim ise kusura bakmayın. Ama öyle değilse, önemli bir eksiklik.

Şöyle k, şu anda henüz Genel Kurul duyurusu bile resmen yapılmamışken ekip duyurmak doğru bir zamanlama olmayacaktır. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
Sevgili Masa Tenisi camiamız,
Sporumuza değer katmak, fikir ve projelerle yenilikler getirmek ve ülkemizin Masa Tenisi çıtasını yukarıya çekmek amacıyla, 4 Kasım 2021 tarihinde yapılacak olan Türkiye Masa Tenisi Federasyonu (TMTF) Başkanlık seçimi için Başkan adayı olarak çalışmalarımızı sürdürmekteydik.
Tahkim Kurulu kararınca %15 aday destek mektubu zorunluluğunun kaldırılmasına rağmen, Federasyonumuzun ana statüsü gereği bu destek yazılarının resmi adaylık için talep edilmesi durumu söz konusudur.
Adaylığımızı açıkladığımız günden bu yana sporcu, antrenör, hakem, idareci ve bürokrat düzeyinde bir çok kişiye temas ettiğimizi, fikirlerimizi ve projelerimizi herkese anlatıp, herkesin derdini dinlediğimizi düşünmekteyiz. Ayrıca seçim sürecinde, ziyaretlerimizde, web sitesi, sosyal medya hesapları, aday tanıtım kitapçığı gibi çeşitli ürünlerle camiaya kendimizi daha somut ve samimi bir şekilde ifade etmeye çalıştık. Camiamızın önemli medya mecralarında sesimizi duyurmaya çalıştık, bize gelen soruları cevapladık ve ulusal basında da “Masa Tenisi” sporunun yer almasını sağladık.
Geldiğimiz noktada ise camiamızdan yeterli sayıda “Aday Destek Mektubu” alamadığımızı, dolayısıyla Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanlık seçimine katılamayacağımızı üzülerek paylaşmak istiyoruz...
Bize inanıp destekleyen herkese teşekkür ediyor, Kıymeti bilinmese de sporumuza verdiğimiz değeri, emeği sarf etmeye devam edeceğimizi sizlerle paylaşıyoruz.
Saygılarımızla.
  • Teşekkürler 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam bir yazacağım, bir yazmayacağım diye gidip geliyorum. Bugüne kadar, hem masa tenisi, hem de genel insan yaşantısında, kısıtlı süredeki yıllarda tecrübe ettiğim üzere, ne yazık ki dilimizdeki "olumsuzluk" yansıtan atasözleri ve özdeyişlerimizin maalesef bireysel ve toplumsal kişiliğimizi belirlediği bir çağda yaşıyoruz. Meyve veren ağaç taşlanır'dan, milletin anasını belleme'ye kadar aklınıza gelen türlü türlü sözü ne ara benimseyip de  hangi düzende kendi menfaatlerimize mal ettiğimizi bilmiyorum. Lakin gelinen son noktada, herkesin kendi çıkar ve menfaatini düşündüğü bir düzenin bozuk piyonları olmamızı acı bir gerçek olarak görmekteyim.

Ben küçükken de eli raket tutamayan beden eğitimi öğretmenlerinin kendi il ve bölgelerinde temsilci veya türevleri olduğunu görsem de uzun süre bunu anlamdıramamıştım. Artık şunu anladım ki, işin bir kısmında "para" olan "hiçbir şey" gönüllü veya gönülden yapılmıyor, yapılsa dahi asla bu devran böyle dönmüyor. Okuyanın hiçbir şey, tanıdığı olanın "her şey" olduğu düzende bu güzel sporun çöküşünde ne yazık ki seyirci koltuğunda olmak benim adıma utanç verici. Camiada kimseyi tanımam, tanısam da bir diğer deyişle "kimseyi tanımam". Yıllara sari; profesyonel olarak da amatör olarak da bu sporu icra ettim. Dereceler aldım. Çok uzun yıllar bu spora da küstüm, sonra geri döndüm, çeşitli mecralarda antrenörlükler yaptım. Yok hocam, günün sonunda gerçek anlamıyla herkes, en azından bir şekilde refah düzeyi üst seviyelerde olanlar dışındaki istisnasız herkes, her sektör ve kavramda olduğu gibi bu sporu da kirletiyor. 

Bakın bu Samet adlı arkadaşı hiç tanımam, muhtemelen görmedim, görsem de her insan gibi o da bir insandı benim için. Ama şu federasyon secimleri furyası başladı başlayalı, hatta daha öncelerinden bile; bu arkadaşın çalışmalarını gördüm. Doğrudur, yanlıştır, aslında emelleri farklıdır bilemem, niyet okuyamam, fakat gördüğüm kadarıyla camiaya ulaşmak için yıllardır çaba sarfeden bir kişi olduğunu öngörmekteyim. Bunu yaparken de benim hissettiğim, camıanın her elementine dokunmaya ve çabalarını eşitlik ilkesini benimseyerek aktarmaya çalıştığını düşünüyorum. Bugün burada ve gelişim süreclerini paylaşmak adına kurduğu sitede paylaştığı yazı benim içimi kanattı. Arkadaşın camiaya dokunabilmek için gösterdiği çabanın böyle sonuçlanması üzücü. 

Bir abimiz çıkıyor, başkan adaylarından birinin "İstanbul Sözleşmesi" karşıtı olduğunu gözlerimizin önüne sunuyor, kimseden ses yok. Belki de bu adaydır o arkadaşımız, inanın bilmiyorum. Ha demiyorum ki o başkan adayı tükakadır, belki de çok iyi bir insandır. Veyahut demiyorum ki bu sözleşmeyi benimsemek "zorundayız".

Başka bir olay oluyor, hadi söze gelim taciz olayı olsun, hadi ayıp ve günah mı oldu konuşması, o zaman da taviz olayı oldu diyelim. Bunlar da sümen altı ediliyor, 3-5 kişi dışında kimsenin birsey bildiği yok, bilenin de "aa kötü olmuş" demesi dışında ne bir fikri, ne de bir aksiyon arzusu var.

Bir antrenör türüyor; minikler-küçükler-yıldızlar- gençler ve dahi üniversitelerde sağlanan bütçeleri kendi kişisel menfaatleri adına harcıyor. Şampiyonaya giden masum küçüklerin midesinden sadece 2 liralık kır pideleri geçiyor, 5 yıldızlı otellerde kalınabilecekken en kıytırık pansiyonlar kiralanıyor. Tanıdığın arabasına tıkıştırılıp yolculuk yaptırtılıyor. Eline 100 liralık lastik veriliyor, kalanıyla alınan Tenergy'ler çeşitli yollarla kar amaçlı satılıyor. Kalan para da havaya karışıyor.

Benim derdim, kimsenin bize dokunmadığı sürece, yılan dahi olsa bin yıl yaşamasına göz yummamızdır. 

Samet kardeşim, seni tanımıyorum. Fakat bu camia için çalışma isteğini görüyorum. Umarım sen de onlardan değilsindir, umarım artık memlekette kalmadı dediğimiz adamlardansındır. Bunu gönülden diliyor, eğer ki gönüllülük esasına dayanarak, maddi çıkar amacı gütmeden bu spor için çabalıyorsan bu arzundan vazgeçmemeni diliyorum. Sana benim kendi sözüm olsun, ben senin için, senin gibi Ali'ler, Veli'ler için bütün akademik ve manevi desteğimi esirgemeyeceğim.

Yeter ki sizin gibiler bu spora küsmesin.

• Beğen 3
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Samet bey, aday olamamanıza üzüldüm, şahsen tanımasam bile ittf de yaptığınız çalışmaları, camia için samimi gayretlerinizi görüyoruz. Sanıyorum bu işlerde evvela para sonra siyaset lazım, maalesef liyakat,çalışma ahlakı,faydalı olma isteği,azim en son aranan kriterler oluyor. Hakkınızda hayırlısının olmasını dilerim.  Allah yolunuzu açık etsin.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..