Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Yapıştırma

Recommended Posts

Merhabalar. Bugün Xiom I bond ile lastiklerimi yapıştırdım 5 dk de kuruyacağı ve kullanılabileceği yazıyordu. Ben de öyle yaptım 5dk sonra şeffaflaşınca 30sn falan fön makinası tutup direk taktım şuan çok iyi ancak ilerde sıkıntı yaratır mı? Sıkıntı yaratırsa lastik atarsa falan, direk o atan lastiği tekrar yapıştırabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genelde en az çift kat sürmekte fayda var. Tabii en az tek kat ta tahtaya sürmeli...

Şeffaf hale geldiyse tekrar fön makinasına gerek yok. Fön makinası şeffaf hale getirme işini hızlandırır. 
Bir sorun olursa söküp tekrar yapıştırabilirsin.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba sayın Canonat,

anlattığınıza bakılırsa, doğrusu lastiklerinizi mükemmel yapıştırmışsınız. Dediğiniz gibi, yapıştırıcı tamamıyla şeffaflaştıktan sonra yapıştırma kıvamına gelmiş oluyor, gayrı yapıştırabiliyorsunuz. Bu aşamada 5 dakikayı da geçebilirsiniz. Pekii, ya ne kadar geçebiliriz? Tecrübem uyarınca 5, 10 dk. gibi süreler makul. Muhtemelen daha da beklenip de yapıştırılabilir.  Lakin, demir de tavında dövülür.

Şu an da çok iyi olmasına sevindim. İlerde gerekirse de tekrar yapıştırabilirsiniz.

Kendim yapıştırırken, yapıştırıcının kuruyuşu sürerken, süngerin üzerine kırıntı, minik çöp vesaire gibi, yapıştırdıktan sonra, lastikle tahta arasında kalıp, kalınlık yapacak, yüzeyin düzgünlüğünü etkileyecek, vuruş anında topun yönünün değişmesine tesir etmesi muhtemel, herhangi bir şey düşüp düşmediğine dikkat ediyorum. Şayet düşmüşse, bunu, parmağımı kullanmadan, bir toplu iğne veya bir kartonun sivri köşesi yardımıyla, mümkünse yapıştırıcılı yüzeye dokunmadan, parçacığı alıyor veya kenara fırlatıyorum.  

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 hours ago, beşyüziki said:

Merhaba sayın Canonat,

anlattığınıza bakılırsa, doğrusu lastiklerinizi mükemmel yapıştırmışsınız. Dediğiniz gibi, yapıştırıcı tamamıyla şeffaflaştıktan sonra yapıştırma kıvamına gelmiş oluyor, gayrı yapıştırabiliyorsunuz. Bu aşamada 5 dakikayı da geçebilirsiniz. Pekii, ya ne kadar geçebiliriz? Tecrübem uyarınca 5, 10 dk. gibi süreler makul. Muhtemelen daha da beklenip de yapıştırılabilir.  Lakin, demir de tavında dövülür.

Şu an da çok iyi olmasına sevindim. İlerde gerekirse de tekrar yapıştırabilirsiniz.

Kendim yapıştırırken, yapıştırıcının kuruyuşu sürerken, süngerin üzerine kırıntı, minik çöp vesaire gibi, yapıştırdıktan sonra, lastikle tahta arasında kalıp, kalınlık yapacak, yüzeyin düzgünlüğünü etkileyecek, vuruş anında topun yönünün değişmesine tesir etmesi muhtemel, herhangi bir şey düşüp düşmediğine dikkat ediyorum. Şayet düşmüşse, bunu, parmağımı kullanmadan, bir toplu iğne veya bir kartonun sivri köşesi yardımıyla, mümkünse yapıştırıcılı yüzeye dokunmadan, parçacığı alıyor veya kenara fırlatıyorum.  

Ben de silgi tozlarıyla dolu bir masada yapmama rağmen yapıştırırken dikkat ettim ve malumunuz bayrama az kaldı annem baklava hamuru açarken elinden bi koşu oklavayı aldım ve yıkayıp kuruttuktan sonra, lastiğin üstünden hava kabarcığı da kalmaması adına üstünden iyice geçtim :)  İlk defa yapıştırma deneyimimdi sağolsun daha önceleri alış veriş yaptığım yerler kendileri yapıştırıyordu. Yapıştırırken hiç aklıma gelmedi ancak yapıştırıcı bu kadar kısa sürede kullanılabilir hâle gelince işlemden sonra içimde bir tatsızlık oldu ancak içime su serptiniz, teşekkürler. Bir de iki saatlik bir antrenmandan sonra da yeni lastiklerimden memnun kalınca bugün çok mutlu oldum :) Tekrardan teşekkür ediyorum! İyi Akşamlar!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 hours ago, Levend said:

Genelde en az çift kat sürmekte fayda var. Tabii en az tek kat ta tahtaya sürmeli...

Şeffaf hale geldiyse tekrar fön makinasına gerek yok. Fön makinası şeffaf hale getirme işini hızlandırır. 
Bir sorun olursa söküp tekrar yapıştırabilirsin.

Çok teşekkürler üstadım!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..