Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic Dotec Off Veya Ar

Recommended Posts

Merhaba,

Bu iki tahtayı kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını yazabilirler mi? Başka sitelerde çok fazla yorum bulamadım. Sap ergonomisi, hafifliği ve fiyatıyla bana çekici gözüktü.

Kesinlikle önermem. Ben waldner dotec ar bir başka arkadaşım da persson dotec off kullandık ve çok kontrolsüz bulduk. Gerçi balsalı tahtaların ortak zayıflığı bu. O fiyatlara ve daha aşağısına alabileceğin çok güzel tahtalar var. Donic alacaksan dicon çok iyi. Waldner allplay çok iyi. Bu ikisini kullandım. Appelgren allplay yabancı sitelerde allround olarak çok övgü almış. Nittakunun çok beğenilen tahtaları var, septear, violin gibi. Bu forumu ve yabancı forumları araştırırsan daha çok bilgi bulursun. Tahtayı hissetmek istiyorsan balsalı hafif tahtalardan uzak dur, derim. Tibhar'ın samsonov alpha'sı 80 grammış ve o da tutulan bir tahta mesela.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende Tibhar SAmsonov Alpha var. Uzerinde 2.0 mm Rapid var. Tahta gercekten kontrollu ve atak sayılır. Timo Boll Spirit ve uzerindeki 1.9 mm lik Bryce FX e kıyasla daha kontrollu ve biraz daha az atıyor. Spin (kesme) oranı ise hic fena degil tabi bu lastik ile daha cok alakalı. Hissi biraz zayıf gibi ama kontrolu yuksek. Vibrasyon neredeyse sıfıra yakın. Timo Boll Spirit'e gore avantajları: titreşim yok denecek kadar az, daha kontollu, topları biraz daha yuksekten atıyor (ozellikle top spin yapınca), sapı ele cok iyi oturuyor. Timo Boll Spirit'in sapı cok ince.

Birde Andro'lara bak derim. Benim icimde uhde kaldı. www.ilknurspor.com

Tibhar Samsonov Alpha 85 gr. Tibhar icin www.spinspor.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben kullanıyorum. Bu tahtalar özellikle forhend side spin yapan sporcular için daha uygun, top spin yapanlar için ters el tutuş sapını öneriyorum. Kontrol gayet güzel. Donic dotec karbon tahtaların içinde Persson tahta (80 gr) Waldner tahtadan (85 gr) daha hızlı. Butterfly Schlager carbon tahta (95 gr) dotec den daha hızlı bir tahta. Sonuç olarak üstüne yapıştırılacak lastik cinsi, lastik kalınlığı, sporcunun oyun stili ve oyuncunun adele sertliği hep birlikte düşünüp karar vermek lazım. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası ve ben sapına ve hafifliğine tav olmuştum ve en azından AR versiyon oldukça kontrollüdür diye ümitliydim. Şu an Waldner Senso Carbonla oynuyorum, nedense biraz daha hafif benzer hızda hisli bir tahta bakar oldum. Hemen alma gibi bir düşüncem yok gerçi ama birkaç lastik daha deneyip yine de işte budur demezsem değiştirebilirim. Bu arada BTY Michael Maze de çok olumlu eleştiriler almış, acaba bana hızlı mı kaçar? Tabi pek ucuz da sayılmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası ve ben sapına ve hafifliğine tav olmuştum ve en azından AR versiyon oldukça kontrollüdür diye ümitliydim. Şu an Waldner Senso Carbonla oynuyorum, nedense biraz daha hafif benzer hızda hisli bir tahta bakar oldum. Hemen alma gibi bir düşüncem yok gerçi ama birkaç lastik daha deneyip yine de işte budur demezsem değiştirebilirim. Bu arada BTY Michael Maze de çok olumlu eleştiriler almış, acaba bana hızlı mı kaçar? Tabi pek ucuz da sayılmaz.

Selam. Bence tahtanı değiştirmek yerine üzerine çin lastiği tak ve dene ben memnunum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben dotec off ile 5 ay kadar oynadım.. Tahta oldukça kontrollü aslında ve baya sert bir tahta..

Spinden çok şutlar için ideal bir tahta...

Çok hafif ayrıca sapı da oldukça rahat geliyor ilk başta fakat sapının şeklinden dolayı ya backhand ya da forhend biraz kapalı duruyor elde..

Ben istediğim bazı bilek hareketlerini yapmakta zorlandım bu yüzden, bıraktım tahtayı kullanmayı. Ayrıca tahtanın yüzeyi çok kaliteli. Tahta hiç esnek değil o yüzden spin için ideal değil ama sert şutlar için mükemmel tahta..

Bu tahtanın üstüne f3 yapıştırınca çok harika oluyor açıkcası... Eğer sapı normal bir sap olsaydı devam ederdim dotec ile...

Hatta tahtayı 50 milyona satılığa çıkarmıştım ama isteyen olmadı ben de bir arkadaşa hediye ettim...

Dotec ar'ye gelince, dotec off'tan daha yavaş ve daha esnek. Ama bu esneklik yüzünden hızlı oyunlarda veya sert şutlarda kontolü dotec off'tan daha kötü..

Ben dotec ar'yi beğenmedim açıkçası...

Neyse yorum biraz geç olmuş ama olsun aklınızda bulunsuz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben dotec off ile 5 ay kadar oynadım.. Tahta oldukça kontrollü aslında ve baya sert bir tahta..

Spinden çok şutlar için ideal bir tahta...

Çok hafif ayrıca sapı da oldukça rahat geliyor ilk başta fakat sapının şeklinden dolayı ya backhand ya da forhend biraz kapalı duruyor elde..

Ben istediğim bazı bilek hareketlerini yapmakta zorlandım bu yüzden, bıraktım tahtayı kullanmayı. Ayrıca tahtanın yüzeyi çok kaliteli. Tahta hiç esnek değil o yüzden spin için ideal değil ama sert şutlar için mükemmel tahta..

Bu tahtanın üstüne f3 yapıştırınca çok harika oluyor açıkcası... Eğer sapı normal bir sap olsaydı devam ederdim dotec ile...

Hatta tahtayı 50 milyona satılığa çıkarmıştım ama isteyen olmadı ben de bir arkadaşa hediye ettim...

Dotec ar'ye gelince, dotec off'tan daha yavaş ve daha esnek. Ama bu esneklik yüzünden hızlı oyunlarda veya sert şutlarda kontolü dotec off'tan daha kötü..

Ben dotec ar'yi beğenmedim açıkçası...

Neyse yorum biraz geç olmuş ama olsun aklınızda bulunsuz...

Çok teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 90 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..