Jump to content
Masatenisi.org Forum

DIGNICS 09C VS HURRICANE 3

Recommended Posts

4 Ağustosta karşılaştırma videosunu çekmişler bilmiyorum denk geldiniz mi? 

Hurricane 3 ün fiyat/performansta bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum. Öte yandan sanırım ki 09c Türkiye piyasasında minimum 1000 lira bandından alıcı bulacak. Fiyatların bu kadar yüksek olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fiyat konusunda abarttıkça abartıyorlar diye düşünüyorum. Alt tarafı lastik diyoruz ama çiftinin fiyatına neler alınır. Sonuçta seri üretim bir lastik ve hammaddesi ucuz. Sanırım iş ARGE'de tıkanıyor ve bu kadar fiyatları artıyor. Butterfly serilerine bu kadar para verilir mi? Verilir, ne yazık ki verilir..Çünkü dünya genelinde Tenergy gibi bir seriyi çok beğendirdiler. Sadece bizim ülkenin ha bire parasının değer kaybetmesi, Türk parasıyla maaş alan bir toplumda hep ekonomiyi iyimiş gibi gösterip her sene %10 zam yaparak maaş vermeleri yıllar içinde bizi buda çok pahalıymış dedirtme durumuna soktu. Yoksa herkes euro yada dolar üzerinden maaş alsa idi son 20 senede herkesin maaşı en az 6-7 kat fazla olacaktı.Ben demiyorum döviz parametresi diyor...

Hurricane 3 uzun yıllardır keyifle kullandığım lastiktir. Eskise dert değil yırtılsa dert değil kaybolsa dert değil. 200 liranın altına rahatlıkla alınabiliyor. Her türlü varyasyona tepkisi güzel. Rahatlıkla kullanılır. Fiyat performans lastiği diyebiliriz. Çünkü ömrü çok daha kısa olacak.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fiyatların bu kadar uçuk olmasında bir diğer etken de sanıyorum ki çeşitli vergiler. Videoda da söylediği gibi 09c 80 euro gibi bi meblağdan alıcı buluyor fakat şu an itibariyle (15.08.2020 17.11) 1 euro = 8.73 ₺ 80*8.73=698,4. Kur farkını düşünmezsek arada %30,16 lık bir fark kalıyor ki bence bu çok fazla.
 Kendim uzun zamandır gerek üniversite derslerinden gerekse de antrenman yapacak uygun partner ve ortam bulamadığımdan masa tenisinden uzak kalmıştım. Aylar sonra korka korka lastik fiyatlarına baktım ve cidden şok oldum. En son tenergy64/05 vb. lastikler 300₺ iken fiyatlarının pahalılığından şikayetçiydim. Şimdi 1 çift lastik nerdeyse 1 asgari ücret!
 Tahtamdaki lastikleri değiştirmek bir de modern defasa uygun bir ayrı combo raket almak istiyorum ancak yakın gelecekte pek mümkün gibi durmuyor (En azından tam olarak istediğim şekilde)

Umarım spor bu ülke için lüks olmaktan çıkar ve biz öğrenci gençler de bazı şeylerin hesabını yapmadan doyasıya sporla ilgilenebiliriz.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..