Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ortak Youtube Kanalı

Founder

Recommended Posts

Ülkemizde kurdan dolayı fiyatlar tavan .Benim fikrim elimizdeki malzemeleri ve her yeni denememizde bunu videosunu çekip paylaşmak .Antrenmana gittiğinizde Orhan Altay hocamızın yaptığı gibi oynayıp lastik veya tahta artık ne kullanıyorsanız onu birkaç cümle ile özetlemek zor değil ve zaman harcayacak bir şey yok .Oyununun iyi olduğunu söyleyen veya söylenen sporcular da hareketleri,hangi durumda ne yapılacağını vb. şeyleri öğretirse çok yararlı olur .Sadece bir tane kanal var ve onlar da öğrenci oldukları için düzenli video atamıyorlar .Bence bunu başarabiliriz .Özellikle Orhan Altay hocamın desteğini bekliyorum .Masa tenisi görerek,deneyerek,uygulayarak ve tekrarlaarak öğrenilip gelişen bir spor , okuyarak değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunu yıllar önce düşünmüştüm ancak zaman vb. sorunlar dolayısıyla hep erteledim. Anadolu'da yaşayan, geçimini masa tenisinden sağlayan antrenör ya da sporcu arkadaşlarım aslında bunu çok iyi yapabilirler. Örneğin sizin de ifade ettiğiniz gibi Orhan ALTAY.
Üstelik kaliteli videolar çekildiğinde doğru hashtag kullanımı ve reklamla bu işten para da kazanabilirler. Bizler de paylaşarak videoların çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlarız. Sonraki videolar için de motivasyon olur böylelikle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...
Tarih: 01.04.2020 Saat: 08:56, muratcoskun yazdı:

keske böle bir youtube kanalı olsa . çok süper oldurdu. yurt dısında cok guzel kanallar var ama onlardada altyazı sorunu oluyor. bizim gibi acemi oyuncular ıcın cok guzel kaynak olurdu.

Youtube'un yapay zeka çeviri özelliği var çeviriler, otomatik çevir kısmından Türkçeyi seçerek tam olmasa da yine de anlaşılır bir şekilde çevirisini yapıyor özellikle anlatımı net ve kaliteli olan videolarda sistem çok güzel çeviri yapıyor fakat her videoda bu özellik olmuyor videoyu yükleyen kişi tarafından bu ayarlamaların yapılması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 28.03.2020 Saat: 18:56, Founder yazdı:

...fikrim elimizdeki malzemeleri ve her yeni denememizde bunu videosunu çekip paylaşmak .Antrenmana gittiğinizde Orhan Altay hocamızın yaptığı gibi oynayıp lastik veya tahta artık ne kullanıyorsanız onu birkaç cümle ile özetlemek zor değil ...

İşaret edişiniz için teşekkür ederim.

Klipte tanıtılan tahtaysa, tanıtanın, mesela  ALC'yi tanıtıyorsa, ''Timo Boll ALC sert bir tahta'' demesindense, önce, ''bana göre'' veya ''deneyimime göre'' diye belirtmesi, sonra da daha önce oynadığı tercihen popüler tahtalardan 4-5 veya daha fazlasını karşılaştırarak örnek vermesi, mesela: ''ALC'yi Butterfly Petr Korbel'den sert, Zhang Jike ALC'den yumuşak  buldum'' ayrıca ''Stiga Infinity V'den daha sert bir hissi var'' demesi ve bunu gözeterek farkettiği diğer detayları da aktarması önemli geliyor. 

Malzeme hakkında bir yorum yaparken,  o malzeme hakkında kafadan, okumuş olduğun veya başkalarından duyduğun bir yorumu mu tekrar ediyorsun, yoksa hakikaten malzemenin kullanımıyla ilgili kendi canlı deneyiminin taze hatırasını mı dile getiriyorsun, bu ayrımı yapmayı önemli buluyorum. İkincisi daha kıymetli geliyor.

Daha önce hep sert tahtalarla oynadıysan, belki de klibini çektiğin tahtayı nitelerken orta sert veya yumuşağa yakın diyeceksin, sana , sistemindeki kayıtlar açısından öyle gelebilir . Daha önce nispeten yumuşak tahtalarla oynamış biri isen aynı tahtaya geçtiğinde onu sert diye niteleyebilirsin, sana sert gelebilir. Buna bir de klibi izleyenin kendi deneyimlerini eklemek gerekir. Oysa tahta ne sert ne de yumuşaktır; olduğu gibidir...

Bu bakımdan, klipte ''kendi deneyimime göre'' demek ve oynamış olduğumuz diğer tahtalarla mukayese etmekle, gerek yaptığımız işe ve kendimize bir güzellik, aydınlık ve rahatlama getirmek, gerekse klibi izleyecek kişinin yararı açısından, ekmeğimize daha çok yağ sürmüş olacağız.

Benzer yaklaşım lastikler için de geçerli geliyor. Misal MX-P'yi test ediyorsak, sonuçlarını, mesela Tenergy 05 ve varsa diğerleriyle, MX-S'le, H3 ve diğer çin lastikleri ve arada kalanlarla artık kendi deneyim ve anlayışımıza göre detaylar vererek (spininde şöyle, kontra sipinde şöyle de, artık bulok ta da öyle de kesmede de böyle vb. diye ) aktarmak, hele de icab ettiğinde yavaş çekim de olursa baklava olur....hani klip izlerken böyle şeyler arıyorum, bulunca da lezzetyab oluyorum. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslinda turkiyede yerli kba firmasinin lastikleri ve tahtalari xikri3. 

Ben youtube'da bir tanitim yapmak istedim ama kismet olmadi. Irfan tavukcuoğlu ile onun takiminda oynayanlar bir film çekeceklermiş. 

Bu gunlerde fiyatiyla ilac gibi gelecektir. 

Lastiklerinden sadece 2 tanesini denedim. En hizli ve ust duzey lastigini denemedim. 

Tahtalarindan prototipleri deneyip xok aevmistim. Satista olanlari deneme imkanim olmadi. 

Bir ara bazi fikirlerim vardi. 

1) Sayi alma taktikleri. 

2) rakip analizi

3) kendi performansimizi nasil en efektif sekilde masaya yansitabiliriz.

4) bir turnuvayi nasil oynamaliyiz.

5) ekipmanlara genel bir bakış.  

6) başlangıç ekipmani nasil toplanir ne nereden nasil alinir.

Gibi video serisi cekecektim. Araca covid girdi. Simdi maskeylw ve boğuk bir sele cekmek istemiyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 28.03.2020 Saat: 18:56, Founder yazdı:

Ülkemizde kurdan dolayı fiyatlar tavan .Benim fikrim elimizdeki malzemeleri ve her yeni denememizde bunu videosunu çekip paylaşmak .Antrenmana gittiğinizde Orhan Altay hocamızın yaptığı gibi oynayıp lastik veya tahta artık ne kullanıyorsanız onu birkaç cümle ile özetlemek zor değil ve zaman harcayacak bir şey yok .Oyununun iyi olduğunu söyleyen veya söylenen sporcular da hareketleri,hangi durumda ne yapılacağını vb. şeyleri öğretirse çok yararlı olur .Sadece bir tane kanal var ve onlar da öğrenci oldukları için düzenli video atamıyorlar .Bence bunu başarabiliriz .Özellikle Orhan Altay hocamın desteğini bekliyorum .Masa tenisi görerek,deneyerek,uygulayarak ve tekrarlaarak öğrenilip gelişen bir spor , okuyarak değil.

Tabi ayda ya da 2 ayda 1 video atıp foruma başka nickle gelip kendi kanalımızın reklamını yapmamak lazım. Sadece sponsor ile gelen ekipmanların satıldığı sitedeki açıklamasını videoya koyup 1-2 dakika oynayış videosunu koyup "video çektik" demememiz lazım. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..