Jump to content
Masatenisi.org Forum

Stiga Offensive Classic Cr , Joola K1, Balsacarbo X5

Misafir

Recommended Posts

Merhabalar,

Yeni bir tahta arayışındayım ve bunlardan birisini almayı düşünüyorum...

Bu tahtaları deneyenler, özellikle de offensive cr ve joola k1 hakkında,bilgi verip karşılaştırma yapabilirler mi??

(Titreşim,sertlik, ve esneklik yönlerinden)

Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

k1' kullandım. 85 gr, orta hızlı orta yumuşak kontrollü bir tahta. Hemen hemen herkese uyabilecek ortalama bir tahta diyebilirim. Ben bayağı sevmiştim.

Stiga ise biraz daha titreşimli ve kafası daha ağır. Hızlarını karşılaştıramam.

Peki esneklik konusunda bir karşılaştırma yapabilirmisin?

Hangisi sert vuruşlarda daha stabil ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

karşılaştırma yapamam çünkü cr ile çok az oynadım. Ama stigaların vibrasyonu daha fazladır joolaların daha az. Ben esnekliği az olan ama direkt bir hissi olan tahtaları seviyorum. Öyle sürekli yumuşal yumuşak spin ypaanbiri değilim ve k1' sevdim ama cr nasıldır bilemem...

İşte ben de tam öyle bir tahta arıyorum fazla esnek olmayan ama gene de hisli olan off veya off- ayarı bi tahta...

Clipper'ı denedim mesela, fazla esnek değildi,hissi de güzeldi ama fazla hızlı geldi bana o yüzden offensive classic'in cr'si uygun olabilir diye düşündüm..

Joola'ların da esnekliğinin az olduğunu duymuştum o yüzden k1 uygun gibi geldi...

Sanırım ikisini de alıp beğenmediğimi satmam lazım :huh:

Çok teşekkür ederim yardımların için...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende Balsacarbo X5 var ve gerçekten çok güzel bir tahta. Titreşim yok, spin için mükemmel şutları da gayet güzel. 80 gram olduğu için hafifte. Balsacarboyu da mutlaka deneyin derim...

İşte deneme şansım olmadı olsa bir fikir edinebilirim.. Denemeden alınmayacak kadar da pahalı bir tahta diğerlerine göre...

Deneyebilirsem bir gün birinde görürsem dener bi fikir edinebilirim...

Yalnız biraz fazla hızlı gelebilir diye çekiniyorum balsacarbo diğerlerine göre...

Bende donic dotec pearson off tahta var balsalı o yüzden tahmin edebiliyorum baslacarboyu bir miktar..

Acaba siz dotec tahtayı denediyseniz bir karşılaştırma yapabilirmisiniz onunla... Mesela biraz fazla sert geliyor bana dotec...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Balsacarbo gerçekten off bir tahta. Yani balsa diye yavaş olduğunu düşünmemek lazım. Ama çok hisli ve uygun lastiklerle 2.0 veya 1.9 kalınlığında yumuşak lastiklerle oldukça kontrollü de oluyor. Bence her alanda dengeli bir lastik arıyorsan bu en iyisi artı hafif de aynı zamanda...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben balsa tahtaları hiç sevmiyorum. Yavaş vuruşlarda top çok zıplıyor bana masa içi oyunda pek kontrollü gelmiyorlar. ama herkesin hissiyatı farklıdır vuruş tekniği elin hassasiyeti çok farklı olaibliyor bu yüzden denemeden çok saplıklı bilgi elde etmek çok zor...

Benim tereddütüm balsa ile carbonun birleşiminden ötürü... Balsaları hızlandırmak için kalınlığını çok arttırıyorlar,üstüne de son tabaka olarak sert bir tahta katmanı koyunca baya bir hissizleşiyor tahta. Carbon koyunca nasıl olur onu bilemiyorum,ama gene de deneme fırsatı bulabilirsem deneyeceğim..

Ben bir tek balsa raket ile oynadım o da dotec tahta.. Bu tahtaya göre gözlem yapmam gerekirse zıplatmak yerine tam tersine yavaş vuruşlarda gereğinden çok fazla yavaşlatıyor sanki emiyor topu.. Hızlı sert bir vuruşta ta baya bir hızlı atıyor. Yani değişik bir karakteristik bendeki tahta... Bu olay benim kısa vuruşlarda haddinden fazla yavaş attığı için fileye takmama neden oluyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar ben stiga offensive ile uzun yıllar oynadım. ozamanlar offensive wood olarak üretiliyodu.ve sapın iki tarafında da camlı stiga arması mevcuttu. 10 sene kadar ara verdikten sonra tekrar oynamaya basladım. yeni üretim olan offensive classicler,eskilerine oranla daha ince ve vibrasyonlular.ancak tahta konusunda isveç ürünleri bence en iyi ve kaliteli tahtalardır. wang liqin offensive cr ile oynuyor. dediğim gibi yeni üretim offensive classicler vibrasyonlu ben o yüzden donic waldner senso carbonda karar kıldım.joola k1 hakkında ise fikrim yok.bana sorarsan denemek istediğin tahtayı al ve dene. çünkü senin el hassasiyetin farklı, yorum yapanların farklıdır. sadece genel ve belirgin özellikleri hakkında fikir veriyoruz. bizlerin beğenmediği senin hoşuna gidebilir....selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi seçenekler iyice çoğaldı :huh:

Aslında petr korbel de güzel bir seçim olabilir cidden...

Titreşimden çok rahatsız olmuyorum aslında ben ama çok fazla esneyen raket istemiyorum... Genelde titreşim esnemenin sonucu tabii..

Mesela bende donic waldner diablo tahta var senso carbon ile hemen hemen aynı... Titreşim çok yok ama aşırı bir esneme var rakette.. Sert vuruşlarda ve oyun hızlandığında esneme dolayısıyla çok hata yaptırıyor...

Offensive classic de bu kadar esnek mi?? Örneğin waldner senso carbon'a göre daha mı esnek yoksa daha mı sert??

Tam olarak istediğim orta sertlikte ve esnek olmayan bir off tahta...Yavaş vuruşlarda hisli ve kontrollü olan sert vuruşlarda da esnemeden tutarlı bir şekilde atabilen bir tahta. Mesela içinde sert dışında yumuşak katmalar kullanılan bir tahta... Örneğin clipper tam buna uyuyor ama biraz istikrarsız geldi bana...

Sanırım k1 ve petr korbel daha uygun gibi gözüküyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

korbel tahta ile ben de oynadım (3-4 ay kadar). ancak hissi 'bence'isveç ürünlerine nazaran daha zayıf. ki bu japon tahtalarının genel karakteristiği diye düşünüyorum. uzun sürede clipperin 7 katlı ama ince olanları ile oynadım. yeni üretim clipperler sanırım eski, seri üretimi olmayan efsane 9 ply woodların yerini aldı. clipperların dolu saplılari ile oynadım.çok güzel tahtalar ancak tabiki kategori olarak off sınıfındalar. kontrolleri zor değil. bol spinli yumuşak ve az atan lastiklerle mükemmel oluyorlar.böyle bir kombinasyon düşün derim. offensive cr yide bence al dene.kendin karar ver. neticede çok pahalı ürünler değiller. yalnız şunuda unutma üretilen her tahta birbirinin aynı değildir. kimisi çok güzel çıkar aynı markanın kimiside iyi çıkmayabilir. ozan buna uzun süre değinmişti. sanırım yasaka penh. konusunda. ama bence isveççç....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

korbel tahta ile ben de oynadım (3-4 ay kadar). ancak hissi 'bence'isveç ürünlerine nazaran daha zayıf. ki bu japon tahtalarının genel karakteristiği diye düşünüyorum. uzun sürede clipperin 7 katlı ama ince olanları ile oynadım. yeni üretim clipperler sanırım eski, seri üretimi olmayan efsane 9 ply woodların yerini aldı. clipperların dolu saplılari ile oynadım.çok güzel tahtalar ancak tabiki kategori olarak off sınıfındalar. kontrolleri zor değil. bol spinli yumuşak ve az atan lastiklerle mükemmel oluyorlar.böyle bir kombinasyon düşün derim. offensive cr yide bence al dene.kendin karar ver. neticede çok pahalı ürünler değiller. yalnız şunuda unutma üretilen her tahta birbirinin aynı değildir. kimisi çok güzel çıkar aynı markanın kimiside iyi çıkmayabilir. ozan buna uzun süre değinmişti. sanırım yasaka penh. konusunda. ama bence isveççç....

Valla artık alıp deneyeceğim herhalde hepsini :o:

Teşekkür ettim yardımlar için...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

almaktansa sağda solda gördüğün ne kadar raket varsa hepsini üşenmeden dene. Alıp denemek pek sağlıklı değil tecrübe konuşuyor :)

Valla zaten gördüklerimin hepsini denemeye çalışıyorum ama bunları göremedim daha :o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

off cr güzel bir tahta, hissi guzel, ve ozellikle top-spin olmak üzere yapmak istediklerin konusunda söz dinliyor.

ayrica kullandigim diger tahtalarin hepsine nazaran off cr cok iyi elime oturdu.

uygun fiyata el yapimi eski off-wood bulsam alirdim -_-

balsa tahta bir kac dk kullandim, his olarak hissettigim tek sey duvar hissiydi :P:

(oyun tarzin uygunsa) off cr üzerine, yumusak sungerli yapiskan ozelligi de olan (TSS, H3 gibi) lastikler yapistirirsan tatli bir kombinasyon cikar :gulumse:

en önemlisi raketin efendisi sen oluyorsun, raket senin efendin olmuyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

off cr güzel bir tahta, hissi guzel, ve ozellikle top-spin olmak üzere yapmak istediklerin konusunda söz dinliyor.

ayrica kullandigim diger tahtalarin hepsine nazaran off cr cok iyi elime oturdu.

uygun fiyata el yapimi eski off-wood bulsam alirdim -_-

balsa tahta bir kac dk kullandim, his olarak hissettigim tek sey duvar hissiydi :P:

(oyun tarzin uygunsa) off cr üzerine, yumusak sungerli yapiskan ozelligi de olan (TSS, H3 gibi) lastikler yapistirirsan tatli bir kombinasyon cikar :gulumse:

en önemlisi raketin efendisi sen oluyorsun, raket senin efendin olmuyor

Teşekkür ettim, zaten ben de offensive cr'de karar kıldım ve dandoydan ısmarladım bu hafta yakında kavuşurum inşalah :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..