Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raketimin lastiği biraz kalktı

egeinanli

Recommended Posts

Tarih: 28.11.2019 Saat: 20:04, Myilik2002 yazdı:

Yaşatmaz. Kalkan yere su bazlı yapıştırıcı ile tahtaya ve lastiğe sürüp kuruttuktan sonra yapıştırabilirsin.

Peki üstadım lastikle sünger arası açıldıysa ne yapabiliriz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Unique Erkam yazdı:

Peki üstadım lastikle sünger arası açıldıysa ne yapabiliriz?

Yeni lastik alabilirsiniz. Eğer uç noktalarında ise yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. Fakat topun genellikle temas ettiği bölgelerde ise yapıştırdıktan sonra yapıştırıcının orada kuruduğu ve sertleştiği için lastik çok farklı top atmaya başlayabilir. Tabi ki de yeni lastik alıp almamak sizin tercihiniz. 

Tarih: 28.11.2019 Saat: 17:39, egeinanli yazdı:

Yaklaşık 2 gündür kullandığım raketimin lastiği biraz kalktı küçük bir hava boşluğu oluştu bana bir sıkıntı yaratır mı acaba

Tahminimce xiom muv hazır raket kullanıyorsunuz. Çevremde ki insanların da başına bu tür şeyler geliyordu. Lastikleri sökün yeni lastik alın en iyisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

9 saat önce, sevimsizpütür yazdı:

Yeni lastik alabilirsiniz. Eğer uç noktalarında ise yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. Fakat topun genellikle temas ettiği bölgelerde ise yapıştırdıktan sonra yapıştırıcının orada kuruduğu ve sertleştiği için lastik çok farklı top atmaya başlayabilir. Tabi ki de yeni lastik alıp almamak sizin tercihiniz. 

Tahminimce xiom muv hazır raket kullanıyorsunuz. Çevremde ki insanların da başına bu tür şeyler geliyordu. Lastikleri sökün yeni lastik alın en iyisi.

Sizi bulmuşken bikaç soru sorayım. Temizleyici ürünleri kullanmamızı tavsiye ediyor musunuz? Lastiklerin yapışkanlıklarına zarar verir mi temizleyiciyi sık kullanmak?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Unique Erkam yazdı:

Sizi bulmuşken bikaç soru sorayım. Temizleyici ürünleri kullanmamızı tavsiye ediyor musunuz? Lastiklerin yapışkanlıklarına zarar verir mi temizleyiciyi sık kullanmak?

Yapışkanlı lastiğe zarar vermez fakat üzerindeki yapışkanlı katmanın normale göre daha kısa sürede yok olup gitmesine sebep olur. Lastiğiniz yapışkanlı özelliğini kaybeder o kadar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Myilik2002 yazdı:

Hem lastiğe hemde süngere yapışkanı sürüp kuruttuktan sonra yapıştırabilirsin. Hiç bir problem olmaz.

Çok sağolun üstadım cevabınız için :)

47 dakika önce, sevimsizpütür yazdı:

Yapışkanlı lastiğe zarar vermez fakat üzerindeki yapışkanlı katmanın normale göre daha kısa sürede yok olup gitmesine sebep olur. Lastiğiniz yapışkanlı özelliğini kaybeder o kadar.

Lastiğimden biri yinhe Saturn Pro .Çin stili lastik, yapışkanlı bir lastik. Fazla temizlemiyeyim ozman lastiğin özelliğini kaybetmesine sebep olacaksa.

Peki; avrupa stili yapışkanı az olan lastiklere zararı olur mu üstad temizleyicilerin?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Unique Erkam yazdı:

Temizleyici ürün kullanabilirsiniz. Lastiğe zarar vermez tam tersi lastiğin yapışkanlığını arttırır. Benim tavsiyem lastik eskidiği zaman temizleyici ürün kullanmak olacaktır. Yeni lastik için temizleyici kullanmaya gerek yok, parana yazık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Temizleyici ürün kullanabilirsiniz. Lastiğe zarar vermez tam tersi lastiğin yapışkanlığını arttırır. Benim tavsiyem lastik eskidiği zaman temizleyici ürün kullanmak olacaktır. Yeni lastik için temizleyici kullanmaya gerek yok, parana yazık.

Diğer üstad kullanma dedi, kafam karıştı açıkçası :) Peki temizleyici kullanacak olsam ne kadar aralıklarla kullanmamı tavsiye edersiniz üstadım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Unique Erkam yazdı:

Çok sağolun üstadım cevabınız için :)

Lastiğimden biri yinhe Saturn Pro .Çin stili lastik, yapışkanlı bir lastik. Fazla temizlemiyeyim ozman lastiğin özelliğini kaybetmesine sebep olacaksa.

Peki; avrupa stili yapışkanı az olan lastiklere zararı olur mu üstad temizleyicilerin?

Temizleyicilerin lastiğe zararı olmaz, bütçene olur. Lastik temizlemek için su ve pamuk kullanabilirsin, bu işlem bedavadır. Pamuğu ıslat ve suyunu sık, sonrada lastiğini temizle yeterlidir. 

Nacizane tavsiyem, hangi lastik olursa olsun eskidiği zaman lastik temizleyici kullanarak performansını bir miktar artırabilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Temizleyicilerin lastiğe zararı olmaz, bütçene olur. Lastik temizlemek için şu ve pamuk kullanabilirsin, bu işlem bedavadır. Pamuğu ıslak ve suyunu sık, sonrada lastiğini temizle yeterlidir. 

Nacizane tavsiyem, hangi lastik olursa olsun eskidiği zaman lastik temizleyici kullanarak performansını bir miktar artırabilirsin. 

Üstadım  lastik markası olarak fiyat/performans markası olur dediğiniz bir marka veya markanın ürünü var mı? En fazla sizi şaşırtan bay iyiymiş dediğiniz bir lastik?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Myilik2002 yazdı:

Kafan karışmasın:))yılların bilgi birikimi ve tecrübesi ile söyluyorum.

Mehmet abi belki yanlış anlamış olabilirsin ama yapışkanlı yüzeyi temizleyici ile temizlemek bir stickeri yapıştırdığımız yerden çıkardıktan sonra yapıştırdığımız  yüzeyde stickerin kalıntısını temizlemek gibi bir şey oluyor. Ben yapışkanlı çin lastiğimi temizlediğimde öyle oldu diye öyle yazıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Unique Erkam yazdı:

Üstadım  lastik markası olarak fiyat/performans markası olur dediğiniz bir marka veya markanın ürünü var mı? En fazla sizi şaşırtan bay iyiymiş dediğiniz bir lastik?

Bu konu herkese göre değişir. Bana göre iyi olan size göre iyi olmayabilir. Ya da size iyi olan bir lastik bana kötü gelebilir. Bu yüzden her oyuncu farklı tahta ve lastik kombinasyonları ile oynar. Oyuncunun oyun seviyesi, stili, beklentileri vs taleplerine göre tercihleride değişkenlik gösterir. Fiyat performansı olarak en uygun lastikler Çin lastikleridir. Friendship, hurricane, doublehappiness vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, sevimsizpütür yazdı:

Mehmet abi belki yanlış anlamış olabilirsin ama yapışkanlı yüzeyi temizleyici ile temizlemek bir stickeri yapıştırdığımız yerden çıkardıktan sonra yapıştırdığımız  yüzeyde stickerin kalıntısını temizlemek gibi bir şey oluyor. Ben yapışkanlı çin lastiğimi temizlediğimde öyle oldu diye öyle yazıyorum. 

Güzel kardeşim lastiğe zarar vermez. Ama zaten yapışkanlı olan yüzeyi temizleyici ile temizlemek arabanın dolu olan yakıt deposuna tekrar yakit doldurmaya çalısmak gibi bir durum olur ve paranı boşuna harcarsın. Yazımda da belirttiğim üzere, lastik eskidiği zaman performansını arttırmak için temizleyici kullanılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Myilik2002 yazdı:

Bu konu herkese göre değişir. Bana göre iyi olan size göre iyi olmayabilir. Ya da size iyi olan bir lastik bana kötü gelebilir. Bu yüzden her oyuncu farklı tahta ve lastik kombinasyonları ile oynar. Oyuncunun oyun seviyesi, stili, beklentileri vs taleplerine göre tercihleride değişkenlik gösterir. Fiyat performansı olarak en uygun lastikler Çin lastikleridir. Friendship, hurricane, doublehappiness vs.

Hem masa üstü kesik, hemde masaya orta mesafeden oyunu yavaşlatmayacak Çin lastiği tavsiyeniz var mıdır üstadım ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..