Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahta Dolgusu

Recommended Posts

tahtanın lastik yapışan yüzeyinde hasar oldu biraz. ona nasıl dolgu yapabilirim bilen varsa anlatabilir mi? carbon katmana kadar gelmese de açıldı baya kenar tarafından ama yüzeyde.

En kolay halledebileceğin yöntem, herhangi bir nalbur yada benzeri yerden alacağın polyester macunudur herhalde. Bu macunun yanında çabuk sertleşsin diye küçük diş macunu tüpüne benzer bir tüpte kırmızı bir macunda veriyorlar. Onunla hemen kurumasını sağlıyşorsun ve tekrar aynı yerden sorun yaşamıyorsun. Ben bu macunla arkadaşlarımın raketlerindeki komple kırıkları bile kapatabiliyorum...

Ben bu yöntemi kullanıyorum ama benim bilmediğim ancak mobilyacıların kullandığı birçok tahta dolgu maddesi çeşidi olabilir. Eğer yapı malzemeleri tarzında malzeme satan yerlere danışma imkanın olursa onlarda birseyler önerebilirler.

Ayrıca kırık bölgeyi kıl testeresiyle kesip kestiğin yerin yerine aynı ölçülerde tahtada monte edebilirsin ancak biraz elinin bu işlere yatkın olması lazım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim saadettin bey bana en uygun polyester macunu galiba gergely tahtamın kenarından yüzeyden orta boyutta çukur oldu kıymıklar kalktı ama carbon katmanına gelecek kadar derin değil macun işimi görür ama merak ettiğim macun sertleşince ne kadar sert oluyo sonuçta tahtam sert bi tahta. bi de bi soru daha o macun sürme işlemini nasıl yapabilirim sonuçta yüzeyin dümdüz oolması gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim.

saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim saadettin bey bana en uygun polyester macunu galiba gergely tahtamın kenarından yüzeyden orta boyutta çukur oldu kıymıklar kalktı ama carbon katmanına gelecek kadar derin değil macun işimi görür ama merak ettiğim macun sertleşince ne kadar sert oluyo sonuçta tahtam sert bi tahta. bi de bi soru daha o macun sürme işlemini nasıl yapabilirim sonuçta yüzeyin dümdüz oolması gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim.

saygılar...

Eğer istanbulda isen raketini bana getir halledeyim... Eğer İstanbul'da değilsen o zaman herhangi bir nalburdan bu iki ürünü alıyorsun. Çok az bir miktar polyester macununa çok çok az kırmızı sertleştiriciden sürüp birbiriyle karıştırıyorsun. Daha sonra kısa sürede dolgu yapacagın yere bir spatula yada benzeri birşeyle düzgünce kırık yerleri yada delikleri dolduruyorsun. Zaten birkaç dakika geçmeden kuruyor bu sebeple bu işlemi çok kısa sürede yapmalısın. Daha sonra fazla gelen kısmı zımpara yardımıyla düzeltebilirsin. Artan macunuda evindeki diğer yerlerde kullanibilirsin.

Yeterli mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..