Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dhgate.com ve Dandoy Hakkında

TheDeimosS

Recommended Posts

Ben de Türkiye‘de satılan her malzemeyi Türkiye’den alınması taraftarıyım. Zaten mevcut gümrük riskleri ile dışardan gelen mal daha pahalıya gelebilir.

Sorularına da cevap vereyim.
1) Dandoy tam güvenilir bir firmadır. Dhgate için bir şey diyemem çünkü bir defa girdim fiyatlar öyle komik ucuzdu ki, hemen çıktım.

2) Benim bildiklerim içinde en geniş yelpaze tabletennis11.com’da var.

3) Aslında 3 soru sormamışsın, 2 soru sormuşsun. Onlara da cevap verdim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 09.11.2019 Saat: 23:22, sevimsizpütür yazdı:

Waldner Dicon ve bluefire m1'i Türkiye'den de satın alabilirsiniz. 

Dicon şuan stoklarda yok ve yurt dışından daha uyguna geliyor . 

8 saat önce, Levend yazdı:

Ben de Türkiye‘de satılan her malzemeyi Türkiye’den alınması taraftarıyım. Zaten mevcut gümrük riskleri ile dışardan gelen mal daha pahalıya gelebilir.

Sorularına da cevap vereyim.
1) Dandoy tam güvenilir bir firmadır. Dhgate için bir şey diyemem çünkü bir defa girdim fiyatlar öyle komik ucuzdu ki, hemen çıktım.

2) Benim bildiklerim içinde en geniş yelpaze tabletennis11.com’da var.

3) Aslında 3 soru sormamışsın, 2 soru sormuşsun. Onlara da cevap verdim.

Evet haklısınız ama gümrük riski 250 dolar (ya da euro onu unuttum) üstü ürünler de oluyor . Peki Dandoy Türkiyeye yolluyor mu ? Kargo sıkıntısı yaşayacak olursam İngiltereden gelecek bir tanıdık var ondan isteyeceğim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben küçücük ve bedeli olmayan malzemeler için dahi (Mandal büyüklüğünde bile olmayan plastik parça olarak düşünün) en 15 lira kesin ödüyorum. Yurt dışından ne gelirse gelsin bu fiyat alt limit. Yani devlet gelen her paketten yüz görümlüğü parası alıyor. Ben para etmeyecek fotoğraf ekipmanları alıyorum ki lastik yada tahta için daha da ödeyebilirsiniz. Aklınızda bulunsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ücretler
Gümrük Vergisi 5.65 TL
Damga Vergisi 0.7 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti 8.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti 0.0 TL
Toplam 14.35 TL

Yaklaşık buna benzer bir şey çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, muratcoskun yazdı:

Gönderim ücreti ve vergi çıkıyormuş ve nekadar çıkacağı belli olmaz dediler . Bende tabble tennis11 den lastik alacaktım. Daha açıklayıcı bilgi verirseniz hepimiz yararlanmış oluruz. 

Aldığınız üründe fatura varsa kesinlikle ürün bedeli değerinde vergi + açma kapama ücreti vereceksiniZ. Fatura yoksa A. Birliği ve dışından gelen ürün için hediye, bağış, kullanılmış ürün gibi ifadelerin yanına en düşük bedel değeri yazdırın. Bundan sonrası memurun insiyatifine kalıyor ama bedel fazla çıkmayacaktır. 

Kargo olarak FedX kullanırsanız gümrüğe girmeden ürünü alırsınız çok cüzi rakamlarla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..