Jump to content
Masatenisi.org Forum

Amatör Için..

Recommended Posts

Merhaba,

Lisede başlayan tutkuyla amatörce masa tenisi oynuyorum. Şu ana kadar bir adet hazır yapılı alınmış Butterfly (flextra lastikli) ve bir adet de lise yıllarında okul takımında oynamış bir arkadaşın Addoy lastikli raketi ile oynadım. Bu raketler şu an 10 yaşı geçtiler. Lastikler hakkında pek bilgili olmadığım için değiştirme düşüncem de olmamıştı. Bu ara tekrar oynamaya başladım ve allaround yapma bir raket almayı düşünüyorum. İnternetten araştırmalarım sonucunda tahta olarak Stiga allaround classic veya Butterfy Primorac Off-, lastik olarak da Yasaka MArk V veya Butterfly Sriver düşünüyorum. Öncelikle benim gibi biri için uygun bir başlangıç mı? LAstik ne kadar zamanda bir değiştirilmeli ? Bunları nerden temin edebilirim. Yurtdışından sipariş etmeyi bile düşündüm, mantıklı mı?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Lisede başlayan tutkuyla amatörce masa tenisi oynuyorum. Şu ana kadar bir adet hazır yapılı alınmış Butterfly (flextra lastikli) ve bir adet de lise yıllarında okul takımında oynamış bir arkadaşın Addoy lastikli raketi ile oynadım. Bu raketler şu an 10 yaşı geçtiler. Lastikler hakkında pek bilgili olmadığım için değiştirme düşüncem de olmamıştı. Bu ara tekrar oynamaya başladım ve allaround yapma bir raket almayı düşünüyorum. İnternetten araştırmalarım sonucunda tahta olarak Stiga allaround classic veya Butterfy Primorac Off-, lastik olarak da Yasaka MArk V veya Butterfly Sriver düşünüyorum. Öncelikle benim gibi biri için uygun bir başlangıç mı? LAstik ne kadar zamanda bir değiştirilmeli ? Bunları nerden temin edebilirim. Yurtdışından sipariş etmeyi bile düşündüm, mantıklı mı?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür..

Ekipman all-round oyun için uygun primorac tahtayı kullandım hafif ve hissi yüksek bir tahta.Lastiklerin değişimi ise kullanıma bağlı olarak değişen bir süreç.Sürekli sök-tak yapan arkadaşlar için lastik ömürleri kısalıyor tabiki.Ekipman edinme konusunda forumdaki Malzeme Satan Firmalar başlıklı konuyu inceleyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 76 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..