Jump to content
Masatenisi.org Forum

Muğla/Ortaca da masatenisi kulübü

Recommended Posts

6 hours ago, Timo Boll said:

:o

Bunu hiç beklememiştim. Çünkü burda 15km çevremde yaklaşık 10 tane masa tenisi kulübü var. Bız Türkiye de ne kadar geri kalmışız böyle. 

sen yine de çok dillendirme bunları.. kıskanıyosun, çekemiyosun o yüzden böyle eleştiriyosun zanneden çıkar. (gülme ciddiyim)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

13 minutes ago, YuSuFeLiLi said:

Sağolsun bizim beden eğitimi hocalarımız mendil kapmaca yada tavşan kaç tazı tut  isminde spor dallarına teşvik ettiler

bardağın dolu tarafından mı bakıyorsunuz yoksa yazılanlar zorunuza mı gitti anlayamadım. birinci durumda hiç yoktan iyidir diyebiliyorum çünkü genelde kişisel çabalarla masa tenisi tanıtılıyor ve yahut sevdiriliyor.

ikinci durumda bahsettiğim karikatürize yurdum insanı örneğinin ta kendisi olarak teşrif etmiş oluyorsunuz 

başka yandan yandan yazan  içten pazarlıklı egzosu tıkanmış varsa onları da alalım buraya toptan halledeyim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birkaç kişinin birleşip bir masa tenisi kulübünü kurması o kadar zor olmasa gerek. Her Şehirde  okullar ve kapalı spor alanları vardır muhakkak. Bu eksiklik de sadece beden eğitim öğretmenlerinin değil aynı zamanda bizim insanımızın tembellıği sanırım. Ben derimki: Gelin bu forum aracılığı ile her şehirde bir kulüp kuralım. Bilenler lütfen bilmeyenlere yardımcı olsun, yani öğretsin. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, YuSuFeLiLi yazdı:

Sağolsun bizim beden eğitimi hocalarımız mendil kapmaca yada tavşan kaç tazı tut  isminde spor dallarına teşvik ettiler

Ne alaka Beden Eğitimi Öğretmeni ile. Daha yakın zamana kadar Masa ve pro ekipman bulmak çok zordu ülkemde. Bu kültür işi Almanya dediğimiz M.T domine eden ülke. Bir kaç marka hariç tüm markaları üreten ülke. Çoğu lastik fabrikası Almanyada. Onlar yapmayacak da, biz mi yapacağız..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

onu size yazmadım zaten. bu yüzden size hitap ettiğim satıra değil ayrı bir satıra yazdım; ama düşündüm kesin kendi üzerine alınacak diye... ilgili bakanlıklar gelir yakında, siz de görürsünüz kim olduğunu kimi bağladığını

bir tahminim de yanlış çıksın.. bir bakıcaz ki siz de ilgili bakanlıklardan biriymişiniz

aa diyeceğiz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Timo Boll yazdı:

Birkaç kişinin birleşip bir masa tenisi kulübünü kurması o kadar zor olmasa gerek. Her Şehirde  okullar ve kapalı spor alanları vardır muhakkak. Bu eksiklik de sadece beden eğitim öğretmenlerinin değil aynı zamanda bizim insanımızın tembellıği sanırım. Ben derimki: Gelin bu forum aracılığı ile her şehirde bir kulüp kuralım. Bilenler lütfen bilmeyenlere yardımcı olsun, yani öğretsin. 

Aslında olayın özeti son cümlede net biçimde duruyor.

Bu arkadaşımız Almanya’da yaşıyor ve oradaki insanların mantalitesine sahip. Hemen diyor ki, “ hadi gelin bizler kuralım, kimseden beklemeyelim”

Bizim bakış açımız ise ( genellikle ) çok net. Meşhur jenerik olmuş cümlede olduğu gibi: “ Nerde bu devlet, nerde bu millet ?”

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Levend yazdı:

Aslında olayın özeti son cümlede net biçimde duruyor.

Bu arkadaşımız Almanya’da yaşıyor ve oradaki insanların mantalitesine sahip. Hemen diyor ki, “ hadi gelin bizler kuralım, kimseden beklemeyelim”

Bizim bakış açımız ise ( genellikle ) çok net. Meşhur jenerik olmuş cümlede olduğu gibi: “ Nerde bu devlet, nerde bu millet ?”

Levent abi Teferruatı çok fazla kuranın elinde kalıyor. Defteriydi, yıl sonu para denkleştirmesiydi muhasebecisi derken bıkıyorsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Bilal OLGUN yazdı:

Levent abi Teferruatı çok fazla kuranın elinde kalıyor. Defteriydi, yıl sonu para denkleştirmesiydi muhasebecisi derken bıkıyorsun

O başka mesele. Ben olaya yaklaşım olarak genelledim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"yaklaşım" da bu yüzden gelişiyor levent bey. birileri bişey yapsa da üzerine çöksem diye düşünen ülkede (birleşmiş mafyalar birliği) böyle vatandaş hasıl olur. devlet bu zihniyetini değiştirmezse, hukuka uymazsa vatandaş da gebeş gebeş oturur bana ne der. güzel birşeyler oluyorsa bunlara rağmen oluyor. eleştirince kıskanıyosun çekemiyorsun deniliyor, aklınla alay etmeye çalışıyorlar. bunca senelik pratik belli ; tarihte bütün olanlar tek tek bekliyor; sen şizofren bir tarih yazsan da, hayatta kitap okumamış bünyeyle dedikodulardan aparttığıyla bilgi dağarcığını oluşturmuş köpeklerini düşünenlerin üzerine salsan da gerçek orada sana dikmiş gözlerini bakıyor.

eleştiri alman düşünce geleneğinde nedir bilir misiniz?  fikrin tamamlayıcısı sayılır; tüm aydınlanma düşüncesi de bunun üzerine kurulmuştur. der ki (size demez) kitaptan okuduğunla bile yetinme, düşüncende sorgula okuduklarını, papaz senin yerine konuşmasın düşünmesin sorgula / eleştir. bu yüzden aydınlanmanın alman öncülerinden Kant'ın eserleri saf aklın ELEŞTİRİSİ, pratik aklın ELEŞTİRİSİ vs vb gibi başlıklar taşır. eleştiri düşünce ile birleşiktir; eleştiri aşağılayıcı değil tamamlayıcıdır. ha bütün bunlar zaten kitap okumamış pinponcular için bir değer ifade etmiyor zaten. celal şengör izler, ilber ortaylı izler, bilgileniyorum zanneder. 

Faşizmin en zirve yıllarında (1930'lar) bile almanyanın eleştiri kültürüne verdiği katkı negatif diyalektik idi. negatif diyalektik özetle (celal şengörün anlayacağı düzeye kadar basitleştirdim) bir şeyi eleştirirsin; burada eleştirdiğin şeyin kötü yanlarını bir tarafa ayırırsın ve kötü yanıyla uğraşmaya devam edersin. burada da iyi ve kötü (ve yahut işe yarar ve yaramaz vb.) taraflar olacaktır yine ayırırsın ve kötü tarafıyla uğraşmaya devam edersin.  bunu taa ki iyi bir şey bulana kadar tekrarlarsın. Adorno, Benjamin, Horkheimer gibi düşünürlerin başını çektiği frankfurt okulunun eleştiriye katkısı budur.

şimdi;

ilgili bakanlıklar bi gelse de yetkili ağızlarına sıçsam diye bekliyorum burda

hala ses çıkmadı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, swan yazdı:

eleştiri alman düşünce geleneğinde nedir bilir misiniz? 

Biraz. Ne de olsa 8 yıl Alman Lisesinde okudum, hayatımın 1,5 yılı kısa ve uzun seyahetlerde Almanya’da geçti ve yaklaşık 12 Alman firması ile iş yapıyorum.

Gerçi yukarda saydıklarım yukarıdaki sorunuza pozitif cevap vermek için yeterli değil, ta ki yazınızda geçen filozof ve yazarların, ve hatta daha başkalarının da kitaplarını “anlamaya çalışarak” okumamış olsaydım.

11 yaşımdan beri Almanlar ile ciddi derecede haşır neşir olmama rağmen, ne Alman ne de başka bir ulusa karşı hayranlığım vardır. Sadece yurdum insanının hal ve tavırları ile sık sık aynı fikirde olmadığım doğrudur.

Şimdi alt alta iki tane deyiş ( cümle, ata sözü, her neyse) yazacağım. Sanırım kendimce cevap vermiş olurum.

- Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan?

- Her millet layık olduğu şekilde yönetilir.

Daha fazla politikaya teğet geçmeden, masa tenisi ya da daha da genelleyerek spor mevzusuna dönersek, sizin de tahmin edeceğiniz üzere Almanya vb. gibi ülkelerde devlet ya da bakanlık gidip spor kulübü tesis etmiyor. Ha peki ne yapıyor? Çok fazla şey yapıyor da burada o detaylara girmeyelim. ( belki bir başka yazışmada...) Ancak bizim insanımızın ( genellikle) beklediği “armut piş, ağzıma düş” hizmeti maalesef sınır tanımıyor.

Yazları bulunduğum yerden Gebze’deki Belediye tarafından tesis edilmiş olan 4-5 masalı bedava salona gidiyorum. “Niye klima yok, şuraya bir duş koymayı akıl edememişler, böyle ışıklandırma mı olur,” benzeri binbir türlü şikayet duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, Levend yazdı:

. “Niye klima yok, şuraya bir duş koymayı akıl edememişler, böyle ışıklandırma mı olur,” benzeri binbir türlü şikayet duyuyorum.

Bizim salon da 7 masa var hemde en üst seviye maç masası. Bu salon açılana kadar oynayacak yerimiz yoktu. Şimdilerde Klima açılmadığı zaman beddualar okunuyor. Sanki açmak zorundalarmış gibi:hehehe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ah işte ben o sonuçsuz tartışmaların yerine üzerine düşünülünce gerçeklere ulaşılabilecek tartışmaları tercih ediyorum Levent bey. soru yanlış sorulursa doğru bir cevap verilemez çünkü

çok mutlu oldum bir sürü mevzudan konuşabiliriz sizinle özellikle anlamaya çalışarak okumak benim tüm ömrümü yedi hala devam ediyorum okumaya. Goethe'den schillere, hegel den wittgenstein'a, ve hatta almanca yazdığı için kafka'ya bile değinebiliriz. gönderme yaparsak boşa gitmez en azından pası değerlendirecek birilerinin olduğunu bilmek güzel.

bende de ulus hayranlığı yoktur, herhangi bir ulusu yerme alışkanlığım da yoktur.

mesela güzel bir soru soralım burda "çökelek" cumhuriyetini daha iyi anlamak için

çay demlemeyi bilmeyiz, çay toplamayı bilmeyiz, çay işlemeyi bilmeyiz; neden dünyanın en çok çay içen ülkesiyiz?

gebzede masa tenisi salomu yapmayı bilmeyenler salon inşa etmişse bu saorduğum soruyu can alıcı kılar; neden inşaat yapmayı bilmeyiz ve laz müteahhit ülkenin gerçeğidir?

burada bunca yıldır  edepli efendi yazdım ancak gördüm ki ccc tayfa horon tepiyor. horona biraz elektro gitarla eşlik edelim

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..