Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlçe, Kasaba Hatta Köylerde Oynamak Için

Guest Tanju Cansever

Recommended Posts

Guest Tanju Cansever

Masa tenisi sporu yapmak isteyen 5-10 kişi bulunur, uygun genişlik ve yükseklikte bir mekan (dükkan, depo, baraka, v.s.) kiralanır, 1 masa satın alınır, başlanır antrenmanlara ve maçlara. Tabi raket ve top da lazım. Hadi ne duruyorsunuz, bırakın kaave köşelerinde pineklemeyi artık. Masa tenisini daha doğrusu sporu ülke geneline yaymak için kimse masa tenisi salonu açılacak diye beklemesin. En küçük yerleşim birimlerinde bile bu spor istenirse yapılır yeter ki birileri yapmak istesin. Fikir nasıl güzel diil mi? Mesela bir köyden geçerken bi bakıyorsunuz gençler ellerinde profesyonel ekipmanlar, karşılıklı kontraspinlerle uzun bir ralli gerçekleştiriyorlar! Tenis masası ve salon köyün ortak malı! Hemen durup bagajdan çantayı alıyorsunuz, sizi masaya davet ediyorlar ve eze eze yeniyorlar! Çok memnun kalarak tekrar arabanıza atlayıp yola devam ediyorsunuz! (Gülme krizim geçince yazıya devam edicem, sevgiler, selamlar dostlarım!) :lol::sasi::hehe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

AYLIK KİRASI 1000 YTL OLAN BU SPORU YAPABİLECEK UYGUN BİR MEKAN BULUNSA. BURDA OYNAMAK İSTEYENLERDEN 40 YTL ÜYELİK PARASI ALINSA. 1000 YTL /40 YTL = 25 KİŞİ BULUNAMAZ MI ? ÖZELLİKLE BU SORUYU ANKARA MASA TENİSİ SEVERLER İÇİN SORUYORUM. ÇÜNKÜ ANKARA'NIN BÖYLE BİR MEKANA İHTİYACI VAR.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

AYLIK KİRASI 1000 YTL OLAN BU SPORU YAPABİLECEK UYGUN BİR MEKAN BULUNSA. BURDA OYNAMAK İSTEYENLERDEN 40 YTL ÜYELİK PARASI ALINSA. 1000 YTL /40 YTL = 25 KİŞİ BULUNAMAZ MI ? ÖZELLİKLE BU SORUYU ANKARA MASA TENİSİ SEVERLER İÇİN SORUYORUM. ÇÜNKÜ ANKARA'NIN BÖYLE BİR MEKANA İHTİYACI VAR.

Aslında bende şu sıralar böyle bir salon arayışı içine girmek fikri var.Ancak ne kadar ihtiyaç olsada gereken ilgi pek olurmu bilmiyorum.Ayrıca aylık kirayı ödemek ve dahası birazda geçim kaynağı olması için çok fazla talep gerekir.

Ben bu ilgiyi göreceğimi bilsem cesaretle bu işe eğilirim.Salon ayarlar ve hizmete geçiririm.

1-Ders almak isteyenlere ders veririm.

2-Belli bir aidatla üyelik sistemi getiririm.

3-Ücretli olarak oynayacaklara imkan veririm.

Yani her türlü seçeneği sunarım.Ancak ben sabahtan akşama kadar bu yerde çabalayacaksam gereken ilgiyide beklerim.Bir yer kolay açılmaz.Gereken desteği göreceğimi bilsem hemen açmayı düşünür ve sadece bu işle ve salona gelecek sporcularla ilgilenirim.

Ankaradan bu desteği alacağıma inansam hiç durmam.Ancak bunun için daha çok katılım gerekli.Bu nedenle cesaret edemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Eğer sabahtan akşama kadar orada çalışıp para kazanmayı düşünüyorsanız internet cafe ya da bilardo salonu açın daha iyi. Geniş kitlelere masa tenisi salonu açmak isteyen kişinin zaten oldukça parası, iyi bir işi olması gerekir. Zamanı olmasa da olur. Orada hoca olarak, yönetici olarak sizler çalışabilirsiniz. Ayrıca temizlik ve yiyecek-içecek satışları için de eleman bulundurmak gerekir. Bu işin sabahtan akşama kadar elektrik, su, vergi gibi giderleri de var. Geçim kaynağı olarak girişilecek bi yatırım ve iş olarak düşünemiyorum.

Ben yer bulamadığı için oynayamayan masatenisi severler için bir fikir ortaya atmış ve birleşin! demiştim. Böylece köylere kadar yayılabilir bu spor. Meslek olarak değil, sadece oynamak için.

Ama keşke sayın Tufan Yalçın böyle bir girişimde bulunsa ve Ankara'da masa tenisini seven bir kaç işadamının da desteğini alarak (vardır mutlaka) mükemmel bir salon açılması için öncü olsa. Orada hoca ve yönetici olarak çalışıp, dolgun bi maaş alsa. Neden olmasın, buz pateni salonları var, dev gibi bilardo salonları var, sinema salonları, tiyatro salonları var, masa tenisi salonları da olur. Bu tür merkezler Ankara'da olmayacak da nerde olacak? Türkiye'de sayın Tufan Yalçın gibi yıllarını bu spora vermiş kişiler (öyle olduğunu tahmin ediyorum) bu konuya ciddi olarak eğilmezlerse bi 20 sene daha bekleriz biz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnsanlar genelde akşamları mesai saati bitiminde ve haftasonları gelebilirler salona. O yüzden bütün gün orda çalışan birinin olması anlamsız zaten. Bence en mantıklısı ankaray veya metroya yakın yani ulaşımı kolay, kirası makul bir yer bulunması ve Tanju arkadaşımızın dediği gibi masa tenisini seven işadamlarının desteğiyle salonun açılması. Üyelik sistemi ve yiyecek içecek satışı ile hem genel giderler karşılanır hem de katkıda bulunanlara geri ödeme yapılabilir. Artı burda iyi oyuncuların ders vermesi de sağlanabilir. Yanlız üyelik ücretlerinin realist bir şekilde saptanması ve iyi bir gelir gider hesabınn yapılması gerekir diye düşünüyorum. Aklıma gelmişken, ders verenlerden belli bir miktar alınabilir ve küçük turnuvalar düzenlenip katılım ücretleriyle de gelir toplanabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..