Jump to content
Masatenisi.org Forum

2. Lig’e 18 Yaş Altı Zorunluluğu…… Yetmez Süper Lig’dede Uygulayın…..

Cem Avunduk

Recommended Posts

lord2-18.jpg

İki sezondur Türkiye 3. Lig takımlarının kadrosunda 18 yaş altı en az bir sporcu bulundurmaları ve maçların en az yüzde 64’ünde bu sporcuyu oynatma zorunluluğu 2019-2020 sezonundan itibaren Türkiye 2.Ligi takımları için de geçerli olacak.
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu´nun 5 Temmuz 2019 günü yaptığı toplantı sonunda, yeni sezondan geçerli olmak üzere Türkiye 2. Ligi takımlarının 18 yaş altı oyuncu oynatma zorunluluğu kararı alındı.
Böylece 2019-2020 sezonunda hem Türkiye 2.Ligi, hem de Türkiye 3.Ligi takımları kadrolarında 18 yaş altı en az bir sporcu bulundurmaları ve maçların en az yüzde 64’ünde bu sporcuyu oynatmaları gerekecektir.

milli-2.jpg

Federasyonu bu aldıkları karar için kutluyorum. Ama yetmez 1. Lig ve Süper Lig’dede uygulayın. Biraz cesaret, gençlerin önünü açın.
Yabancı oyuncu transferi için kaliteyi yükseltin. Türkiye emekli ve ikinci sınıf yabancı cenneti olmuş. Türk masa tenisine hiç bir faydaları yok. Gençlerin önünü kapatıyorlar.
Sevgi ve Saygılarımla

Gsm. 0 533 369 17 82
cem.avunduk@gmail.com

https://www.lordmedya.com/2-lige-18-yas-alti-zorunlulugu-yetmez-super-ligdede-uygulayin/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maalesef sizinle aynı fikirde değilim. Hiç bir spor dalında gençlerin önünü polisiye tedbirler ile açılması fikrine katılmıyorum.

Ben ki, basketbol oynadığım dönemde benzer bir uygulama sayesinde çok kıymete binmiş bir oyuncu olarak, gençlerin formayı çalışarak ve bileğinin hakkı ile alması gerektiği fikrindeyim. Zaten bir genç oyuncu süper ligde maç kazanabilecek seviyede ise o orada oynar, yok tecrübe kazansın deniliyorsa mevcut uygulama yeterli olacaktır. Daha alt liglerde kazandığı tecrübe ile Süper Lig seviyesine gelebiliyorsa ne ala! Ama gelemiyorsa ve sırf konulan kurallar sayesinde dakika alıyorsa, bu durum o ligin kalitesini aşağı çekmekten başka işe yaramaz.

Bununla birlikte yabancı oyuncu konusunda, kaliteli olanların gelmesi hususunda aynı fikirdeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..