Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forumdaki davranışlarımız

Ertan

Recommended Posts

Forumdaki üyelerin yazdıkları mesajlarda, verdikleri cevaplarda diğer üyelere saygı göstermeleri  şarttır. 

Yazılanları beğenmiyor olabilirsiniz veya karşınızdaki kişi sizin kadar bilmiyor olabilir. Bu yüzden kimseyi aşağılamaya, alaycı, iğneleyici veya onur kırıcı cevaplar vermeye hakkımız yok. Agresif davranışlar foruma zarar verir ve seviyesini düşürür.

Lütfen bunu yapmayalım. 

Bundan sonra forumun huzurunu kaçıran davranışlarda bulunan ve buna devam eden üyelerimizi üzülerek forumdan dışlamak zorunda kalacağız.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Aşağıdaki yazıyı 2 ay önce yazmıştım. Kopyalayarak tekrar yayınlamak lüzumunu hissediyorum. Alaycı, iğneleyici ve aşağılayıcı türde ifadeler hala kullanılıyor. Lütfen polemik ve kavga ortamı yaratacak durumlardan kaçınalım. Forumun huzurunu kaçırmayalım.

======

Forumdaki üyelerin yazdıkları mesajlarda, verdikleri cevaplarda diğer üyelere saygı göstermeleri  şarttır. 

Yazılanları beğenmiyor olabilirsiniz veya karşınızdaki kişi sizin kadar bilmiyor olabilir. Bu yüzden kimseyi aşağılamaya, alaycı, iğneleyici veya onur kırıcı cevaplar vermeye hakkımız yok. Agresif davranışlar foruma zarar verir ve seviyesini düşürür.

Lütfen bunu yapmayalım. 

Bundan sonra forumun huzurunu kaçıran davranışlarda bulunan ve buna devam eden üyelerimizi üzülerek forumdan dışlamak zorunda kalacağız.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

• Beğen 4
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda her 2 konudan birisinde mutlaka bir huzursuzluk çıkıyor. Genelde de belirli üyelerin agresif mesajlarıyla başlıyor, buna cevap verilmesiyle de gelişiyor. Uygun bir dille yazılmış tenkit mesajına tahammül edemeyen ve ters cevaplarla huzursuzluk başlatan üyelerimiz var. Bazı durumlarda verdikleri sivri dilli mesajlar yüzünden haklıyken haksız duruma düşebiliyorlar.

Son zamanlarda farklı kaynaklardan duyduğum "orada forumu kontrol etmeye çalışan bir gurup var, hoşlarına gitmeyen her şeye karşı çıkıyorlar" gibi ifadeler beni rahatsız ediyor. 

Yönetici hakkında yapılan eleştirilere gelince, yönetici yazılan konulardaki fikrinize değil yazma şeklinize, insanlara davranışınıza ve agresifliğinize göre mesaj yazıyor, işlem yapıyor. Forumda her hafta bir huzursuzluk çıkıyorsa belki de görevini yeteri kadar yapmıyordur. Bir de bu açıdan bakın.

Lütfen agresif tavırlarınızı kontrol edin. İğneleyici, ayar veren, ve insanları hizaya sokmaya çalışan mesajlar yazmayın.

Kavga ortamı seviyorsanız bunu başka forumlarda yapın.

• Beğen 2
  • Teşekkürler 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forum alanında bir üye kovalamacasıdır gidiyor. Forum gönderileri yüksek olan üyelerimiz. Yanlışlıkla yazma gafletinde bulunan üyelere gözünün üstünde kaş var bahanesi ile sebepli sebepsiz bir saldırı içindeler. Neyi paylaşamıyorlar ben algılayamıyorum. Bir soluk alın yazma tutkunuz varsa sohpet kısmı var açın bir konu muhabbet edin. Rahat bırakın üyelerin forum gönderilerine yazacaksanızda saygılı olun. İğneleyici laflar edip karşı yazılarda bak agresif yazıyor diye hep bir ağızdan bağırmayın.                               Bu yazacaklarım da benim şahsi fikrim. Son haftanın moda olacak lafı. Aba altından sopa göstermek. Yazıyorsunuz mod.olarak yazmayın bu tarz yazılarınızla kişi özeline dokunuyorsunuz demek yetmiyor. Sopa göstermiş oluyoruz. Eh be sayın üyeler ne yapmamız gerektiğini yazında siz üyele sıkıntı çektirmeyelim. Benim sopam yok. Hatalı olduğum yazılarda kıvırmam özür dilemesinide bilirim. Yazdıklarımın doğru yanlış arkasında dururum. Ben öyle demek istememiştim beni yanlış anladınız diye dönmem. Ya yazmam yazarsamda kıvırmam. Hepimiz gibi benimde sevdiğim üyeler var. Hatalı yazılarına sevgim bir üye diye pirim vermem uyarıda bulunurum. Burda yapılan üye dayanışması farklı, sevdikleri üyeler ne yazarsa yazsın koşulsuz bir savunma içindeler. Devreye girilmesinde ise koro şeklinde aba altından soba gösteriyorlar yada farklı bahaneler ile yazma özgürlüğümüz elimizden alındı diye bağırıyorlar. Yazılacak çok şey var ama suların durulmasını bekliyor göreceğiz.                             Saygılı iyi yazımlar dilerim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 years later...

Sevgili arkadaşlar bu yazımı okumanızı rica ediyorum.                                        

Uzunca bir süredir yazılarımızda bir alaycı tavır saygısız yazılar alıp başını gitmeye başladı. Anlaşılan o ki forum genelinde temizlik şart, bu koşullar oluşmaya başladı. Sabrında bir sonu vardır diyelim.  Özellikle iki üye artık kendilerine çeki düzen vermeleri şart oldu. Beşyüziki ve tusubasa.    Beşyüziki artık üyelerin yazdıklarını alıntı yapıp evirip çevirip manüple etmeyin, üyelere bulaşmayın. Açılan her konuya yorum yapmayın siz yorum yapmak istiyorsanız kendi açtığınız konularda yorum yapın. Her üyenin bilgi edinmek açtığı istek yazılarında bilgiyi verirken pişman etmeyin. Karşı fikirlere saldırmayın. Forumun sohbet kısmında istediğin her konuda yazmanızın keyfini çıkarın. 
tusubasa artık alaycı aşağılayıcı üslubunuzdan vaz geçin. Ağzınıza sahip çıkın. Her üyeye yaptığın saygısızlığı forumun tüm üyelerine yaptın sayarım. Bu saygısızlığın bu gün bana yarın başkasına. Bu son uyarı.        

Bu forum kimsenin babasının malı değil. Bu forum insanların bilgilenme ve bir iki hoş sohbet yapmak için girdiği bir alan. Biz burada saygı yoksunu yazılara tahammül etmek için bulunmuyoruz. Sevgili üyeler sıkıcı yazıları pas geçmek elinizde ama sevdiğiniz bir üyeninde ne yazarsa yazsın sınırsız desteklemeyin. Bir birimizi kontrol etmezsek bu işin altından kalkamayız.                                    Bu son ikazımdır. Kendinizi lütfen toplayın.                                                  

İyi yazımlar dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..