Jump to content
Masatenisi.org Forum

Timo Boll ALC mi Viscaria mı?

Recommended Posts

Butterfly Timo Boll alc tahtasını geçen gün denedim ve çok memnun kaldım. Ayrıca alc yi ya da viscaria yı almaya karar verdim. İnternete ikisinin de malzemelerinin aynı olduğu yazıyor. Sadece sap kısmı ve tahtanın kafa kesiminin farklı olduğu yazıyor. Malzemeleri aynı olmasına rağmen viscarianın daha yumuşak top hissi varmış. Sizin görüşleriniz neler? Tahtaları deneyen var mı? Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet ikisi de kiri. Ama ayous veya kiri gibi ağaçların yaşı ve yetiştiği bölgeye göre sertliği çok değişiyor. 

Butterfly viscriada hep daha yumuşak kiri kullanıyor. Kalınlıkları bile aynı. Dolayısıyla yüksek hızlarda viscaria'nin hissi daha yumuşak. Ayrıca sap yapısı ve boyun kalınlığı da farklı. Boyun kalınlığı da rijitligi etkiliyor. 

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende bu iki tahta arasında kararsızım. Denemedim ama yorumlarından anladığım kadarıyla çok çok kaliteli tahtalar. Keşke viscaria nın st saplı olanıda satılsa.

Bu tahtanın düz sapının yapılmaması neden olaki bu da merak konusu?!!!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, goldboy52 yazdı:

Bende bu iki tahta arasında kararsızım. Denemedim ama yorumlarından anladığım kadarıyla çok çok kaliteli tahtalar. Keşke viscaria nın st saplı olanıda satılsa.

Bu tahtanın düz sapının yapılmaması neden olaki bu da merak konusu?!!!!!

yapıldı ama geçmişte. yakın zamanda yeniden çıktı ( 2018 son aylarında ) ama limited edition ( sınırlı üretim ) Golden Viscaria olarak. Bildiğim kadarı ile Asia kıtası veya sadece belirli tedarikçilere verildi. Avrupa da ki satıcılara verilmedi. Şimdi minimum 380 euro dan başlayan fiyatlarla ara ara satan var. Ama bunu da bulmak zor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..