Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sert şutlar

Guest brk1994

Recommended Posts

mümkün olduğunca şutlarımı sertleştirmek ve sert çektiğim şutların dışarı çıkmamasını istiyorum bunun için bildiiniz bi yöntem varsa söylermisiniz(karşımdakinin bloklayamayacağı bir şekilde)(karşımdaki profosyonel diil bu arada) <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mümkün olduğunca şutlarımı sertleştirmek ve sert çektiğim şutların dışarı çıkmamasını istiyorum bunun için bildiiniz bi yöntem varsa söylermisiniz(karşımdakinin bloklayamayacağı bir şekilde)(karşımdaki profosyonel diil bu arada) <_<

şuttan kastın spinsiz sadece sert toplar atmak ise her akşam 20 sınav 20 mekik(ilk başta 10 ya da 15 olabilir) hareketi yaparsan omuz ve kol kısmındaki kasların güçlenir ve daha sert şutlar çekebilirsin.

eğer spinli toplar atacaksan tek yapman gereken tekniğini geliştirmek ve özellikle topa vururken raketi kapatmak(eğimini azaltmak)

yani ben bunları yapıyorum eğer sitede daha verimli bi çözümü olan ark lar varsa bende öğrenmek isterim :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sert vuruşlar yapmak istiyorsan top yüksek geliyorsa mutlaka topun omuz hizana gelecek kadar beklemen gerekir.Topa hiç bir zaman acele girmemelisin.Mutlaka bekleyip omuz hizasında düşmesini beklemeli ve darbeli şekilde ileri hareketle vuruşu bitirmen çok önemli.Omuz hizandan aşağıya kalırsa yani geç kalırsan artık spin çekmen gerekli.Ben omuz hizasının üstündeki toplara spin çekenlere karşıyım.Çünkü bence etkili bir smaç spinden daha fazla sonuç verecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sert vuruşlar yapmak istiyorsan top yüksek geliyorsa mutlaka topun omuz hizana gelecek kadar beklemen gerekir.Topa hiç bir zaman acele girmemelisin.Mutlaka bekleyip omuz hizasında düşmesini beklemeli ve darbeli şekilde ileri hareketle vuruşu bitirmen çok önemli.Omuz hizandan aşağıya kalırsa yani geç kalırsan artık spin çekmen gerekli.Ben omuz hizasının üstündeki toplara spin çekenlere karşıyım.Çünkü bence etkili bir smaç spinden daha fazla sonuç verecektir.

sana katılıyorum çünkü spinleri bloklayabilirsin ama sert bi şut sayı getirir>>>>>>bence

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sana katılıyorum çünkü spinleri bloklayabilirsin ama sert bi şut sayı getirir>>>>>>bence

Bu düşüncene tam olarak katılamıyorum, çünkü kanımca spinli bir topu içeri atmak, sert bir şutu içeri atmaktan daha zordur. Tabi spinli top derken etkili bir vuruşu kastediyorum. Bunun sebebi ise doğrudan fiziksel, spinli topların masaya değdiğinde az, raketinize değdiğinde ise tam tersi zıplama eğiliminde olması. Sonuç olarak etkili spinli bir vuruşu karşı alana düşürmek için göstereceğiniz çaba, sert bir vuruşa göre daha fazla olacaktır kanımca.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu düşüncene tam olarak katılamıyorum, çünkü kanımca spinli bir topu içeri atmak, sert bir şutu içeri atmaktan daha zordur. Tabi spinli top derken etkili bir vuruşu kastediyorum. Bunun sebebi ise doğrudan fiziksel, spinli topların masaya değdiğinde az, raketinize değdiğinde ise tam tersi zıplama eğiliminde olması. Sonuç olarak etkili spinli bir vuruşu karşı alana düşürmek için göstereceğiniz çaba, sert bir vuruşa göre daha fazla olacaktır kanımca.

yani ne bilim bence öle ama tabi senin fikrine de saygı duyuyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Togay'a katılıyorum.Ayrıca masa içinde sert şutlar,spinli vuruşlara nazaran daha fazla hataya neden olur.Dikkatle izlersek maçlarda bir çok oyuncunun şut olarak değerlendirdiği topları bir çok üst düzey oyuncu,top ne kadar yükselirse yükselsin topu içeri spinli gönderme çabasındadır.Çok fazla sert olmadıkça ve rakip masa içinde yakalanmadıkça şutun size geri dönme ihtimali spinli topa nazaran daha fazladır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
bence bu konuda samsanovun eğitim derslerine bakmak en uygunu.

bu dersleri nerede bulabilirm?? aslında elimde siteden verilen adresler ve kendi bulduğum yerlerden topladığım videoları kendi tekniğimi geliştirmek için izliyorum. Samsonov un bi kaç videosu var ama onları da izlemek istiyorm. eğer dersten kastınız videoysa :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

yapacagın tek şey raketin sol omuzuna paralel ve hafif kapalı olması gerekiyor bunun açısını kendin sana göre belirleyeceğini ve robotla bol bol çalışmanı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

bir kere zaten topa sert ve dengeli vurabilmek için rakibin topu biraz havadan atması gerekir. bunu sağlayabilmek için zayıf tarafına atarsan havadan atmasını sağlayabilirsin (tabii her zaman değil) sonra topu masanın ortasına normalde yaptığımızın aksine yani yan tutmadan topa çok hızlı bir şekilde vurursan top zaten karşıdakinin boyunu aşar. belki yan tutmamak size amatörce gelebilir ama işe yaraya bir çözüm ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..