Jump to content
Masatenisi.org Forum

Atak için iyi bir tahta

Recommended Posts

Ben yaklaşık 4 yıldır masa tenisi oynuyorum tim o boll gold kullanıyorum 2 yıldır ve kombo rakete geçmek istiyorum ilk olarak bana iyi bir tahta önerir misiniz atak oynuyorum forehand spin backand spin fileye yakınsa kısa bırakıyorum ama genelde atak ile oyunu bitirmeyi seviyorum bana Atak için uygun bir tahta fiyatı 250 yi geçmesin teşekkürler şimdiden 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Belki ama ben toplama raket e alistiktan sonra atak için bir daha off tahta mi alicam ben bir kere aldıktan sonra alisip devam etmek istiyorum sizce all tahta bu islevleri tamamlar mi yoksa off tahta alıp alışmaya mi çalışıyım zaman problem değil alişıyım ve spinlerim artık filede ve dışarıya çıkmasın teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyisine denk gelirsen all+ veya off- bir tahta yıllarca yeterli olabilir. Belki de hiç değiştirmek istemeyebilirsin. Bir anlamda evet, tekrar değiştirmen gerekebilir, bu da normaldir. 7-14 yaşları arasında başlayan biri için zaten direk hızlı, karbonlu veya agır tahta kullanmak olur mu, aksine belki de gelişimini yavaşlatabilir. Karbonsuz tahtalar da el hissi için karbonlu tahtalardan önce kullanılsa daha iyi olabilir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Boll1 , size daha önce gereksiz konu açmayın aynı konu üzerinden devam edin diye rica etmiştim..

Stiga calibra lt ve stiga clipper cr 

Başlık altında yeni bir konu açmışsınız..Tekrar söyleme gereğini hissediyorum. Bu konu altında tüm isteklerinize ulaşmaya çalışın..

Her aklınıza gelen malzeme için konu açmayın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 25.11.2018 Saat: 23:42, Boll1 yazdı:

Ben yaklaşık 4 yıldır masa tenisi oynuyorum tim o boll gold kullanıyorum 2 yıldır ve kombo rakete geçmek istiyorum ilk olarak bana iyi bir tahta önerir misiniz atak oynuyorum forehand spin backand spin fileye yakınsa kısa bırakıyorum ama genelde atak ile oyunu bitirmeyi seviyorum bana Atak için uygun bir tahta fiyatı 250 yi geçmesin teşekkürler şimdiden 

Kardeş;

Şimdi burda önerilen tahtanın sana uygun olup olacağını bilemezsin.

Salon tarzı yerlerde çevre edinip denemen lazım.

Mesela burda biri tahta önerir tahta fazla titriyodur titreşim sevmeyen birisiysen benim gibi boşuna para vermiş olcaksın

fl sap alırsın diğer oyuncuların st sapını denediğinde belki st daha uygun gelebilir.

atak tahtası alcaksanda off grubundan lastiklerin yavaş olsun daha sonra hızlı lastik takarsın.

hazır raketten direk hızlı lastiklerle hızlı tahtaya geçersen kontrolde çok ciddi problemler yaşarsın.

tahtan iyi olsun lastikler yavaş olsun.

diğer türlü oyunun gelişmesini riske atabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Berkay16 yazdı:

Ne tarz bi oyun oynuyosun bunu soylersen daha rahat yardimci olurlar

Konunun en yukarısında belirttim

Tarih: 25.11.2018 Saat: 23:42, Boll1 yazdı:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yasaka ma lin extra off 250 lira civarinda iyi görünüyor birde ekipman satan sitelerin ove ove bitiremedigi tibhar v2 var ama emin deilim ikisinide kullanmadim yasaka ma lin extra off hem ma lin in kullandigi hemde yabanci forumlarda fiyatina gore cok ovulen bir tahta ben kendim stiga intensity nct kullaniyorum ondanda memnunum stiga çin milli takimina sponsor yanlis bilmiyorsam tibhardan ve yasakadan emin deilim fakat stiga iyi bir marka zaten yanlış bilmiyorsam suan 5 katmanlı tahtalari en çok tercih edilen firma

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence sizin şu tahta bu lastik diye fazla takılmamanız lazım. Hazır raketten geçtiğiniz için ilk aşamada en ucuz allround tahtayı ve yumuşak+spinli lastikler almanız lazım. Siz şu an araba kullanmayı yeni öğreniyorsunuz ama ferrari mi lamborghini mi alayım diye soruyorsunuz. Tekniğinizin doğru biçimde oturması için yavaş kombinasyonla başlamalısınız. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Tavsiye 

Xiom fuga üzerine fh yinhe sun pro bh için xiom vega asia bu kombinasyonla uzun sure oynadim eger titresimsiz tok ve sert hisli tahtaları seviyorsan off- sınıfında çok iyi bir alternatif zamanla lastikleri hızlandırarak uzun yıllar kullanabilirsin ki bu kombi de oldukça yeterli ve seni uzun süre götürür tekniğinin oturmasına yardımcı olur 

Şuan yasaka ma lin extra offensive kullanıyorum bir tik daha hızlı masadan orta uzaktlkikta da rahat kullanabiliyorum lastiğim tibhar mxs tecrübeli bur oyuncu olarak şuan için bana biraz hızlı geldiğini bile söyleyebilirim antrenman yaptıkça alışılır ama hazır raketten sonra fuga ilaç gibi gelir diye düşünüyorum masaya yakın oyunlarda efsane tahtadır 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..