Jump to content
Masatenisi.org Forum

Allahtan Çok Maça Gitmiyorlar!

Guest Doğukan Köroğlu

Recommended Posts

Guest Doğukan Köroğlu

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Ben doğukan köroğlu.Uzun zaman önce bu siteye üye olmuştum ancak çeşitli nedenlerden ötürü yorum yapma, sizlerle biraraya gelme imkanım olmadı. Umarım bundan sonra sizlerin sohbetlerine bende eşlik eder yorumlarınızı okuma fırsatım olur. Şimdi konun başlığına dönersek; malum herkesin bildiği bir devşirme oyuncumuz var adı peng fei chang bu arkadaşımız Türkiyenin tarihindeki en iyi dereceleri almış bir isim. Tabi aklıma bundan 6 yıl öncesi geldi ve kendi kendime dedimki bir oyuncuyu çok iyi seviyeye getirmek için neler yapılmalı. Sanırım nerde maç olsa oraya götürerek her türlü kamp malzeme imkanlarını sunarak vs vs. Tabi bu işler bir tercih meselesidir.Ancak bu oyuncunun neden başka birisi olmadığını ve neden başka bir kuluüpten olmadığıunıda kendi kendime sordum.EE diyceksiniz.Sonuç şu ki bu arkadaşımız Dünyada En çok maça giden oyuncular listesinde şu anda 30 uncu sırada.Eğer biraz araştırma yaparsanız bu çok büyük manaya geliyor.Dünya sıralamasına giren 1200 oyuncu var bunların harici bunun yarısı kadarda yurtdışında maça giden sıralamaya giremeyen var ve bizim oyuncumuz 30.sırada. İşin komiği bazı yetkililerimiz bide demezlermi imkan yok bide olsa. Her türlü imkanı kullanmışız 1-2 adama hala yok diyorlar.Diyorum ya bana komik geliyor. Başa dönersek yönetimler her zaman tercih yaparlar.Bizim yöneticilerimizin önünde bana göre 2 tercih vardı.Biri ülke geneline masa tenisini yaymak geniş kitlelere ulaşmak bir çoğunluk yaratmak, yada eldeki imkanları tek bir yere kanalize etmek herşeyi oraya harcamak.Tercih 2 si oldu ve 2 adam yetiştirdik derece geldi.Doğru yanlış bilemem tercih dediğim gibi.Ama üzüldüğüm başka bir konu 2 adam yetiştirdin derece 2 kere 3 kere geldi.Sonra alttan gelen kimsecikler yok. Yukarıdada zaten son noktaya geldi bu arkadaşlar.Malum yetiştiricileirimiz maalesef çıtayı yükseltemedi.Örnek ver derseniz Avrupa 4 olan yıldız takımdan sonra maça giden yıldız takım ilk 20 ye giremedi. Sonra gençlerde Avrupa 3 olan takımızdan sonraki takım ancak 13 olabildi ve her yıl daha da geriye gidicek gibi görünüyor maalesef.

Ama şunun hakkını verelim ilk defa başarı geldi. Tabi bu başarının gelmesinden sonra bi daha bişeyler olmamasını komik nedenlere bağlayanlarada Allahtan maça gitmiyorlar' diyorum.Dünyada 30. sırada insaf. İşin bir başka yönüde bizim İrfanımız sıralamada hepsinden iyi ancak en çok maça gidenler sıralamasında ilk 300 de bile yok. Son olarak benim gönlümden geçen, yıllardır istediğim oyuncularımızın derece yapması Türkiyeyi temsil etmesi.Dedim ya gönlümden geçen bizden birinin başarısıydı.

Herkese saygı ve selamlar

Tufan abi artık umarım daha sık siteyi ziyaret eder düzenlediğiniz organizasyonlara katılabilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Doğukan foruma hoşgeldin.Haklı sitemine katılıyorum.Zira Milli Takımlar sadece 3 kişiye yapılan yatırımlardan oluşmamalıdır.Öyleki kalite,daha fazla oyuncudan yapılacak seçimlerden ortaya çıkar.Çin bunun en iyi örneği.Binlerce yetenek arasında yapılan seçimlerden oluşan milli takım elbetteki başka olacaktır.Yazında bahsi geçen oyuncuya yapılan yatırım başka oyunculara da yapılsa aynı başarılar elde edilebilirdi diye düşünüyorum.İrfan Tavukçuoğlu gibi yetenekli ve çalışkan sporcular az gelir.Ve İrfan gibi oyuncuların daha fazla değerlendirilmemesi bizim için kayıptır.İrfan kaç tane Pro Tour a gidiyo bi senede kaç tane şampiyonada yer alıyor.Ratingi yüksek sporcular kadar maç grafiği yüksekmi acaba tabiki hayır.Gelelim alttan gelecek oyunculara;Nasıl oluyorda imkan yok deniyor anlamıyorum.İsmini zikretmeyeceğim çok değerli bir kulüp varki milli oyunculara verdiği imkanları yeni minik sporculara da veriyor zaten.O halde bunun sebebini başka şeylerde aramak lazım.Milli takım antrenörlerine lütfen bi bakın,ne kadar kaliteliler acaba?bu sene federasyonun düzenlediği bütün kampları bi inceleyin acaba kamp antrenörleri kimlerden oluşuyor? İnanın birkaç kişi göreceksiniz ki Katliam!Bu kamplara milyarlar ödeniyor yazık değilmi.Kayıtsızmı kalalım bunlara.tatil yapmakmıdır kampın adı.Bu paralar daha önemli yerlerde harcanamazmı acaba?Lütfen duyarlı olalım.Masa tenisini belli bir bölgeye hatta belli bir ile hatta belli bir takıma hatta belli yaş gurubuna bağlamak mıdır icraatın adı?takdirinize bırakıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Camia küçük olunca grupçuluk oluyor malesef. Görüyoruz duyuyoruz farklı yerlerden çok yetenekli çocuklar geliyor ama tercih edilenler belirli kişiler oluyor. Peng fei bence oldukça yetenekli ve potansiyeli olan birisi, yakından tanımasam da karakterini de beğendiğimi söylemeliyim. Onun üzerine düşülmesi normal. Ama diğerlerinin üzerine düşülmemesini anlamıyorum.

Türkiye'de yeter allah kahretsin tamma oynamıyorum diyen o kadar oyuncu var ki... İnsnaların hevesi kırılıyor, ufku daraltılıyor, imkan sağlanmıyor, emek harcanmıyor. Harcanan emekler de boşa çıkarılıyor.

yakından tanımaya gerek yok zaten oyunuyla değerlendirmek lasım böyle insanları bi de maç sırasındaki tavırlarıyla. çok defa aynı antremanı paylaştık. aralarında sürekli geyik ve küfürlü konuşmalar geçiyo çok da seviyeli gelmiyo bana...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Doğukan ;

gerçekten Türkiye'deki masa tenisinin kanayan yarasına parmak bastın. Kesinlikle kendi oyuncumuzu yetiştirmeliyiz. Hatta daha da ileri gidebilirsek kendi markamızla oynamalıyız. bu işin çözümü basit. Bu sporu, ismi lazım olmayan bazı kulüplerin ve onlara kanalize edilmiş maddi ve manevi yatırımların elinden kurtarıp,kitle sporu haline getirmek. Ve önümüzde ÇİN gerçeği var. Adamların sokak aralarında bile masa var. Masa tenisi tamamen kitle sporu haline gelmiş durumda.Amaç bence 1-2 iyi oyuncu yerine çok daha fazla iyi oyuncu yetiştirip, dünyada daha fazla söz hakkına sahip olmak olmalıdır. Türkiye'de içlerinde seninde olduğun birçok yetenekli oyuncu çeşitli nedenlerden ötürü masa tenisine küstürülüp, bir şekilde önleri kesilmekte. İrfan gibi bi oyuncunun daha fazla destekle ya da olması gereken destekle daha çok başarıya imza atacağından eminim. Tabi bu konuda üzerimize düşen en azından forum kanalıyla sesimizi duyurabilmek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..