Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tecrübeli abilerimin tavsiyesine ihtiyacım var.

Recommended Posts

4 aydır masa tenisine tekrar başladım ve bayağı bir hırslıyım. youtube da eğitici videolar ve xu xin maçları izliyorum. Evdeki yemek masasını pinpon masası boyutlarına getirdim. Günde en az 3 saatimi masa tenisinde geçiriyorum, kah antrenman kah maç ile. Bugüne kadar bilinçsizce 3 tane kombo raket aldım.

1. si:  

https://www.masatenisi.com/FRIENDSHIP-COMBO-BOMB

2. si:

Tibhar Carbon Shot + FL 

Friendship Lkt Rapid Soft KIRMIZI - 2.2mm

Friendship Lkt Rapid Soft SİYAH - 2.00mm

3. sü:

Friendship Instinct+ FL

Yinhe Mercury II KIRMIZI - 2.15mm

Yinhe Mercury II SİYAH - 2.15mm

Oyun stilim masaya yakın atak, FH ile çakmak, spinli servis atmak, FH ile çakana geri çekilip defans yapmak. Şu oyun stilime yukardaki kombolardan en uygun olanı hangisidir, 4. komboyu alma vaktim geldi mi, geldiyse ne alayım? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kendinize raket almak yerine masa tenisi oynayabileceğiniz salonları araştırın. Öyle evde yemek masasını ayarlamakla olmaz. Madem bu kadar hırslısınız, yaşadığınız bölgedeki salonları ve sizin gibi meraklı ve hırslı (mümkünse sizden tecrübeli) oyuncuları bulmaya çalışın. Raketten ziyade doğru ve bilinçli antrenman yapmak çok daha önemli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam bir usta değilim ama ben de yorum yapmak istedim. Bence burada sormanız gereken soru bize değil kendinize "neden yeni combo aldım ?" sorusudur. Bhde atak yaparken lastik yavaş geliyordur yumuşaktır, bhye daha sert bir lastik almaya karar verirsiniz. Fhde lastik dar açılı gelmiştir uzaktan spin çekerken zorlanıyorsunuzdur daha geniş açılı bir lastik almaya karar verirsiniz. Siz pazardan domates seçer gibi biraz ondan biraz şundan misali combo raket yapmışsınız. Fhde sürekli çakıyorsanız da rakip topu sürekli kaldırıyor demektir. Saadettin abinin dediği gibi kendinize farklı rakip bulun, mümkünse civardaki masa tenisi mekanlarını ziyaret edin, farklı farklı tecrübeler edinin. Ya da fhde çakmaya devam edin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 25.10.2018 Saat: 13:03, yusuf06nk yazdı:

LKT Rapid softu 6-7 ay ilk kombomda kullandım backhand için geliştirici bi lastik fakat forehandimi fazla geliştirmedi

Lastiğin oyun geliştirmekten öte bir performans vermesi durumu söz konusu diye düşünüyorum, sizin teknik gelişiminiz için lastik değil de pratikte gelişme kaydetmeniz önemli. Lastik teknikte gelişimden çok oyun verimliliğinde işe yarar bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 30 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..