Jump to content
Masatenisi.org Forum

Arylate Carbon

Recommended Posts

Evet, hediye ettim, kiz arkadasimda su an o tahta. Kontrolu yuksek diye ona 1.9mm lastiklerle bir combo yapip vermistim. Geri almamin yolu, "bu tahta cok hizli, senin gelisimini kotu etkiliyor, ben sana daha yavas bir tahta vereyim, sonra buna gecersin" tarzi bir yaklasimla olabilir ancak...
:lol::lol::lol:

ayrica cok agir da diyebilirsin..:)))))

60 Euro

o kadar cok degilmis aslinda.. (violinden sonra benim fiyat anlayisimin citasi da bayagi yukseldi..:)))

Allah gecinden versin...

Amin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ayrica cok agir da diyebilirsin..:)))))
AA, evet, onu unutmustum... :lol::lol:

Abi bu fiyatları nereden yazıyorsunuz? yoksa satıldığı biryer mi buldunuz? 60 euro bence bu tahta için baya ucuz.çünkü arylate ve carbon tahtanın fiyatını direk ikiye katlıyor.

Simdi nerden yaziyorum, valla benimki tahmin, zira Timo Boll Spirit Ender Spor'da o fiyata satiliyor (3 asagi 5 yukari). Moonbeam de o civar olmali. Ayrica normal bir tahta 25 Euro civarina bulunuyor, daha yeni yeni Grubba All+ tahtayi bir arkadasima o civar bir fiyata aldim. Haliyle benim soyledigim fiyat 2 katindan fazla zaten... Sen bakma Violine, o ekstrem bir ornek... :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o ekstrem bir ornek...

Hem de ne ekstrem ornek..:))) ekstrem olmasi zaten bizleri almaya yoneltiyor.. arsun, hangi lastiklerde karar kildin en son?

Bugun kafayi yedim hangi lastikler olacak diye.. :sasi: lastik arama krizine girmis durumdayim..

nittaku'nun j.o. waldner lastikleri hakkinda ne dusunuyorsun? ustelik iruiruda fiyati 2000 yen kadar.. hani bir bryce fiyatina 2 lastik.. Sriverin El modeli gibi bildigim kadariyla, yaniliyor muyum?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forehand hurricane III tamam.. siyahi..

hammond lastikler icin biraz garip bir lastik oldugunu falan okumustum, lastige benzemiyormus falan.. brycedan daha hizli oldugunu soyleyenler var..

sen denedin mi hammond'u hic? violinle olmasina gerek yok.. nasil? neye benziyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İkinci için sırasıyla, Sriver G-2 ve Moristo 2000 öneririm.

moristo 2000 veya G2? G2 almayi gercekten cok istiyorum, bir yandan da bir daha artik ne zaman iruirudan siparis veririm diye burada olmayan olmayacak lastiklerden alip denemeyi istiyorum.. Hurricane III'un cin lastiklisi olani burada cok ucuz, 12 pound yanlis hatirlamiyorsam.. Bryce 24 pound mesela..

G2 zannedersem 20-22 pound gibi birsey olacak, bir ay icinde buraya da gelir diye dusunuyorum.

Hurricane III konusunda kesin kararimi verdim.. Siyahi..

Hani G2 koysam backhand'e senin raketle ayni olur.. kizilay mi dagitti diye sormazlar umarim.. :lol:

Desinler vallaha..:)) senin raketin aynisini yapmaya karar verdim..:))

toranomon, G2'nun max'ini alsam cok mu hizli kacar Violinle birlikte?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:gulumse: haklisin ne diyeyim..

almadan huzur yok bana.. bir ay sonra kalkip bir de ona para verip almak istemem dogrusu..

ben max'indan alacagim buyuk ihtimalle herhalde.. bryce kadar hizli mi degil mi kendimden ogrenmem lazim.. :hehe:

arsunnnnnnnnn... arsuuuuunnn.. Huuuuu..

Sen neye karar verdin en son?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hurricane'in Çin süngerlisi gerçekten çok hesaplı. Keşke diğeri de aynı fiyat olsaydı.

Iruiruda ayni fiyata oldugu yaziyor ama..

keske dedigin gibi ucuza olsaydi ve en onemlisi bizim buralardan almak da mumkun olabilseydi..

ama sonrasinda diger lastiklerin satisi bayagi duserdi herhalde..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hızı Cermetle aynı fakat daha spinli

ve cermet gibi yuksekten atmiyor.. bu lastik benim kullanacagim en iyi lastik olacak gibime geliyor.. :lol:

Benim sansima curuk bir serisini yaparlar, ondan da bana gonderirler..:)))

(Bana da yapmazlar gibi geliyor.. o kadar yankisi oldu, sriver'in gelecegi.. bir de o kotu konusanlar olmasaydi ne iyi olurdu..)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arsunnnnnnnnn... arsuuuuunnn.. Huuuuu..

Sen neye karar verdin en son?

:lol: Abi bi dur, senin hizina yetismek mumkun degil valla... :lol:

Bana Hurricane III ve G2 kombinasyonu guzel olur gibi geliyor, niye dersen Toranomon bu lastikler konusunda cok deneyimli diye dusunuyorum, violin tahtayi deneyip aldi, haliyle birkac lastikle test etmistir. Kullandigi lastikler spinli diyor, ki bu bana cok uyuyor, ayrica kendisi bu kombinasyondan cok memnun. Yalniz Hurricane III'un neden siyahini tavsiye ettigini merak ettim. Siyah daha mi yumusak Toranomon? Yoksa sadece daha mi uzun omurlu oluyor?

Garip bir sekilde FH'de kirmizi oynamaya alisigim da ondan soruyorum, sebebi belli degil, muhtemelen psikolojik... :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yalniz Hurricane III'un neden siyahini tavsiye ettigini merak ettim.

Liu Guozheng de siyah rengini forehand'de kullaniyor, mutlaka toranomon'un ve liu'nun bildigi birseyler vardir herhalde..:)))

Bildigim kadariyla siyah kirmiziya gore biraz daha yavas oluyor..

Kaldiki ben zaten forehand'de siyah tercih ederim.. :gulumse:

Ben de senin gibiydim, kirmizi derdim forehand aklima gelirdi; ama simdi tam tersi..

....

Bencede Toranomon en iyi hangi lastigin gidecegini biliyordur; sonucta hiz/spin degerlerine baktiktan sonra o kadar da farkli zevklerimiz yok.. :sasi:

Ben bir parca olsun G2 max diyorum icimden, ama toranomon korkuttu beni.. :uzgun:

Simdi G2 alinca brycedan hizlimi degilmi gormem gerekir.. 2.1'i cermet kadar hizliysa, 2.5'i hayli hayli bryce'dan hizli olabilir.. sen ne dersin? (maksat iyi oynamak degil, bryce'dan hizli olup olmadigini gormek diye dusunuyorum..:))))))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Simdi G2 alinca brycedan hizlimi degilmi gormem gerekir.. 2.1'i cermet kadar hizliysa, 2.5'i hayli hayli bryce'dan hizli olabilir.. sen ne dersin? (maksat iyi oynamak degil, bryce'dan hizli olup olmadigini gormek diye dusunuyorum..:)))))) 
:lol:

Tabii bu cok onemli bir faktor, zira bunu ilk elden ogrenmezsen uykularin kacabilir, senin kullandigin lastiklerden daha hizlisinin piyasada olmamasi lazim... :D:

Bildigim kadariyla siyah kirmiziya gore biraz daha yavas oluyor..

Bu gercekten bazi forumlarda tartisiliyor, ama hiz acisindan bunu fark etmek cok mumkunmus gibi gelmiyor bana, zira icine konan boyar maddenin hiza ancak eser miktarda etki edecegini dusunuyorum, ayrica hiza en cok etki eden sunger, ki o da kirmizi ve siyah lastiklerde farkli degil. Yalniz boyar maddenin bir sekilde yuzeyin daha yumusak veya sert olmasini etkileyebilir inancindayim ve de tabii ki yuzeyin surtunme katsayisinin. Tabii yine bu etkileme nedeniyle yuzey, lastigin kirmizi veya siyah olmasina gore farkli dayanikliliklarda olabilir. Bu da bir rengin digerine gore daha yirtilmalara yatkin olmasi demek, en asagisindan hizli yapistirici kullanilirsa.

Tabii butun bu soylediklerim sadece benim dusuncelerim, bilimsel veya istatistiksel bir dayanagi yok. :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tabii bu cok onemli bir faktor, zira bunu ilk elden ogrenmezsen uykularin kacabilir, senin kullandigin lastiklerden daha hizlisinin piyasada olmamasi lazim...

:lol:

.......

siyah-kirmizi olayinda boyar madde ile alakali degil, olmamasi lazim gerekir bence.. benim bildigim kadariyla, butterfly'da mesela, kirmizi siyaha gore biraz daha hizli.. diger markalar hakkinda birsey okumus gormus degilim.. gerci bir farklilik varsa bunu farkedebilmek icin elektronik bir beyne sahip olmak gerekir.. ben butterfly'in hemen hemen butun lastikleri ile oynadim (G2 haric..:))) ve kesinlikle bir hiz farki oldugunu algilamadim.. belki de lastiklerin adlari markalari ayni olunca beyin de arada bir otomatikman farklilik aramiyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

siyah veya kırmızı hiç farketmeseydi dr nauber super special gibi lastikler sadece kırmızı üretilmezdi bence...

Bunun renkle alakasi oldugunu dusunmuyorum. Tibhar'in da sadece siyah (black techno) ve sadece kirmizi (red power) lastikleri var. Butun bir lastik serisinin tek renkle uretiminden bahsediyorsak, bu ureticinin satis stratejisi ile alakalidir, Dr. Neubauer lastiklerin sadece tek renk uretilen modelleri oldugunu bilmiyordum ama bu uretim stratejisine, insanlarin o lastigi hangi tarafta ve hangi renkte kullanmak istedikleri arastirilarak karar verilmistir, yoksa bizim farketmedigimiz kucuk detaylari kullanici lehine cevirmek istediklerinden degil bence. Ayrica tek renk bir modelleri varsa Tibhar'da oldugu gibi, obur renkten de uretmek mantikli olacaktir. Burda uretici siyah tarafa ozel (Tibhar black techno'yu BH lastigi diye satiyor) lastik ureterek "BH'deki kontrol problemine cozum buluyoruz" gibi sacma, ama konuyu detayli bilmeyenler icin etkili bir iddiada bulunmaktadir. Ayni iddianin FH versiyonunu da destekleyen lastigi piyasaya surerek insanlari bu lastikleri almaya tesvik etmektedir. Ben Dr. Neubauer de ayni mantikla uretim yapiyor demiyorum, cunku o kucuk bir uretici ve aslinda sadece surumu cok olan renkle uretmek istemis olabilir. Ureticilerin hedefi kullanicilari tabii ki memnun etmektir, ama kar etme amaclarini da gozardi etmemek lazim. Haliyle uretimin tek renk olmasinin kullanici icin faydali bir uygulama degil de daha cok ureticinin kar amacini destekleyen bir yaklasim oldugunu dusunuyorum. Ister uretici Dr. Neubauer gibi kucuk olsun, ister Tibhar gibi buyuk olsun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..