Jump to content
Masatenisi.org Forum

Zengin Olmanın Yolu

Guest Velihan

Recommended Posts

Bir kitapta okudum. Diyordu ki:'' Dünyanın şu ana kadar gelmiş geçmiş en zengin şehri Babil miş. Bu şehrin en zengin insanıda Arkad isminde birisiymiş. Bir gün Babil mali bir kriz yaşamış ve şehrin bütün parası bir iki zenginin elinde toplanmış. Kral vezirlerine danışmış ve buna bir çözüm aramaya başlamışlar. Vezirlerden biri şehrin en zengin adamı Arkadın nasıl zengin olduğunu halka benimsetmek ve böylelikle zengin olmanın ve ekonomiyi düzeltmenin bir çözümü olarak görmüş. Kral Arkadı çağırmış ve 100 kişiye nasıl bu kadar zengin olduğu hususunda ders vermesini istemiş. Arkad bunu kabul etmiş.Peki Arkad nasıl zengin olmuş. Şöyle anlatıyor: Her ay biriktirdiğiniz paranın %10 kadarın biriktirin kişisel ihtiyaçlarınızdan önce bu parayı ayırın.Bir yıl sonra bu parayı alın ve başka bir yatırım yapın. Ama para biriktirmeye devam edin. Ve sürekli bu şekilde yatırım yapın. Yani paranızın ilk kazandığınızın çocuklarını onlarında çocuklarını ..... çalıştırın böylelikle. Göreceksiniz dünyanın en zengin adamı siz olacaksınız.''Bilmem bana oldukça mantıklı ve akıllıca geldi. Tabi bunun için biraz sabır gerekmiyoda değil. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir kitapta okudum. Diyordu ki:'' Dünyanın şu ana kadar gelmiş geçmiş en zengin şehri Babil miş. Bu şehrin en zengin insanıda Arkad isminde birisiymiş. Bir gün Babil mali bir kriz yaşamış ve şehrin bütün parası bir iki zenginin elinde toplanmış. Kral vezirlerine danışmış ve buna bir çözüm aramaya başlamışlar. Vezirlerden biri şehrin en zengin adamı Arkadın nasıl zengin olduğunu halka benimsetmek ve böylelikle zengin olmanın ve ekonomiyi düzeltmenin bir çözümü olarak görmüş. Kral Arkadı çağırmış ve 100 kişiye nasıl bu kadar zengin olduğu hususunda ders vermesini istemiş. Arkad bunu kabul etmiş.Peki Arkad nasıl zengin olmuş. Şöyle anlatıyor: Her ay biriktirdiğiniz paranın %10 kadarın biriktirin kişisel ihtiyaçlarınızdan önce bu parayı ayırın.Bir yıl sonra bu parayı alın ve başka bir yatırım yapın. Ama para biriktirmeye devam edin. Ve sürekli bu şekilde yatırım yapın. Yani paranızın ilk kazandığınızın çocuklarını onlarında çocuklarını ..... çalıştırın böylelikle. Göreceksiniz dünyanın en zengin adamı siz olacaksınız.''Bilmem bana oldukça mantıklı ve akıllıca geldi. Tabi bunun için biraz sabır gerekmiyoda değil. :gulumse:

Bir girişimci bir site açar ve bu sitede sözde zengin olmanın yollarını anlatır.İlk şart zengin olmayı isteyenlerin 1 dolar ücret ödemesidir.1 dolar gibi bir rakama servet kazanmayı arzulayan binlerce insan gözünü bile kırpmadan 1 doları feda eder.Ertesi gün mektup kutularında (mail) bir mektup ''işte böyle zengin olunur'' :hehehe:

Şimdi acaba arkadaşımızın bahsettiği yatırım zihniyetimi yoksa kolay yoldan para kazanma hevesimi?Sizce şu an hangisi geçerli?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgili bir fıkra da benden:

İki parasız arkadaş ABD ye gitmişler ve birbirlerinden ayrılmışlar. Aradan 1 yıl geçmiş ve yolda rastlaşmışlar. Bir tanesi aç bir şekilde sokaklarda sürünürken diğeri Ferrari ye biniyormuş. Aç olan hemen sormuş:

"1 yıl önce açlıktan nefesin kokuyordu, kısa sürede nasıl bu hale geldin?"

Diğeri cevap vermiş: Son paramla 1 elma alıp daha yüksek fiyata sattım. O parayla 2 elma aldım, onları da sattım, sonra 4 elma aldım onları da sattım, sonra 8 elma ....."

Diğeri lafını kesmiş; "Devamlı elma satarak mı bu hale geldin?"

Zengin olan cevap vermiş: "Yoo, sonra zengin bir bayan bulup evlendim."

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgili bir fıkra da benden:

İki parasız arkadaş ABD ye gitmişler ve birbirlerinden ayrılmışlar. Aradan 1 yıl geçmiş ve yolda rastlaşmışlar. Bir tanesi aç bir şekilde sokaklarda sürünürken diğeri Ferrari ye biniyormuş. Aç olan hemen sormuş:

"1 yıl önce açlıktan nefesin kokuyordu, kısa sürede nasıl bu hale geldin?"

Diğeri cevap vermiş: Son paramla 1 elma alıp daha yüksek fiyata sattım. O parayla 2 elma aldım, onları da sattım, sonra 4 elma aldım onları da sattım, sonra 8 elma ....."

Diğeri lafını kesmiş; "Devamlı elma satarak mı bu hale geldin?"

Zengin olan cevap vermiş: "Yoo, sonra zengin bir bayan bulup evlendim."

:lol::lol::lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 29 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..