Jump to content
Masatenisi.org Forum

Eski lastiklerimi hazır raket tahtasına takıyorum

yusuf06nk

Recommended Posts

Merhaba yaklaşık 1 yıldır çin lastikleriyle oynamaktaydım bugün avrupa stili lastiklere geçtim daha öncesinde hazır raketle oynuyordum lastikler ve raket boşta durmasın diye hazır raketin lastiklerini söküp eski çin lastiklerini hazır raketin tahtasına takmayı düşünüyorum sizce hata mı yapıyorum ?

Bir öneriniz var mı ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hazır rakete değil ama farklı tahtalarla farklı lastikleri takıp denemek gibi bir alışkanlığım var. Çok eskiyen lastikleri booster işleminden geçiriyorum gerekirse bebe yağı bile sürüyorum en az 24 saat bekletip öyle yapıştırıyorum tahtaya, fikir olması açısından paylaşmak istedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 11.08.2018 Saat: 04:13, yusuf06nk yazdı:

Merhaba yaklaşık 1 yıldır çin lastikleriyle oynamaktaydım bugün avrupa stili lastiklere geçtim daha öncesinde hazır raketle oynuyordum lastikler ve raket boşta durmasın diye hazır raketin lastiklerini söküp eski çin lastiklerini hazır raketin tahtasına takmayı düşünüyorum sizce hata mı yapıyorum ?

Bir öneriniz var mı ?

Hazır raket tahtasından lastiği sökmekte zorlanabilirsiniz. Genelde açılmasın diye çok kuvvetli yapıştırıcı kullanıyorlar. Kazımak zorunda kalabilirsiniz. Hazır raket tahtaları da genelde çok kaliteli olmayabiliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Bey'in dediği gibi hazır raketlerden lastikleri sökmek zor oluyor. Solvent kullanarak sökmek mümkün ama bu işlemin sağlık için zararlı olduğunu da bilmek gerek. Daha önce elime geçen farklı hazır raketlerin tahtalarına kendi lastiklerimi yapıştırarak kullandığım oldu. Malzeme ve işçilik kaliteleri düşük olduğu için tahta yüzeyinin mutlaka verniklenmesi gerekiyor. Ağır olmaları ve fazla hızlı olmamaları ortak özellikleri. Çin lastikleri gibi ağır lastikler yapıştırdığınızda özellikle kafanın ağır basmasından dolayı tahmininizden hızlı ve dengesiz olabiliyorlar. Yine de hazır raket tahtalarına fazla önyargılı yaklaştığımızı düşünüyorum. Bana göre kontrole hızdan çok daha fazla ihtiyaç duyan amatör oyuncular için yeterli olabilecek düzeydeler aslında. Raketin sapını grip ile kapatıp çeşitli oyunculara denetseniz, hazır raket tahtası olduğunu bilmeyen birçok kişi olumlu yorum yapacaktır belki de. Elbette buradaki 'amatör' terimi kişiye göre değişen bir seviye. Bana göre liglerde oynayabilecek kapasitede olmayan bir oyuncu amatör sayılır. Ben kendimi amatör sayarım meselâ. :)

Sadece hazır raket tahtası için değil kullandığımız tüm ekipmanlar için marka, model, hız, spin, his vb. kavramlara takıntılarımızın olduğunu düşünüyorum. Size uygun olmadığını düşündüğünüz için hiç beğenmediğiniz bir ekipmanın, hoşunuza gitmese de sebat edip birkaç ay oynadığınızda aslında kötü olmadığını, hatta sizin için çok daha uygun olduğunu fark edebiliyorsunuz. Özellikle karbon gibi kompozit malzemeler içeren sert ve hızlı tahtalardan yavaş ve yumuşak hisli ağaç tahtalara geçişte ilk başta yaşanan ‘Bu ne yahu!’ deme, sabredip birkaç ay oynadıktan sonra da bir daha eline karbon tahta almama olayı gibi. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..